Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie - Tartak

 

  AKTUALNOŚCI

 

    >   Aktualności
    >   Historia
    >   Foto Galeria
    >   Archiwum
    >   Uczniowie
    >   Pracownicy
    >   Linki
    >   Rada Rodziców
    >   Świetlica Środowiskowa
    >   UKS Sprint
    >   Kontakt
    >   Video
    >   Przedszkole
    >   Strona główna

 

 

 

 

 

zobacz zdjęcia >>>

 

 

 

Nagrody, akcja "Nakrętki", pożegnanie kl. VIII i III G

zobacz zdjęcia >>>

 

 

3 dzień wycieczki

 

zobacz zdjęcia >>>

Trzeci dzień wycieczki rozpoczął się deszczem, ale to nie przeszkodziło nam w planach. Z ciekawością obejrzeliśmy eksponaty w Akwarium Gdyńskim, zwiedziliśmy Dar Pomorza i oczywiście obowiązkowo ORP Błyskawicę. Nie obyło się bez spaceru ulicami Gdańska i zdjęcia przy Neptunie. Rejs na Westerplatte, a tuż po nim spacer brzegiem morza w Sopocie to jedne z ostatnich atrakcji dzisiejszego dnia. Teraz czas na odpoczynek, bo jutro z samego rana wyruszamy w drogę powrotną.

 

SCRATCH - podziękowanie dla Małgorzaty Kaczan, Anny Zachariasz i Anny Chmielewskiej

Nasza młodzież z chęcią bierze udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych. Tym razem  zbieraliśmy okulary dla dzieci i ich rodzin ze slumsów w Kenii, bo ich po prostu nie stać na taki wydatek. Zebrane okulary zostaną przekazane najbiedniejszym mieszkańcom Nairobi poprzez grupę lekarzy i optometrystów, którzy w lipcu będą na wolontariacie w Kenii i przebadają dzieci oraz ich rodziny, aby dobrać właściwą korekcję. Niepotrzebne już nam okulary w znaczny sposób poprawią im jakość życia. W sumie udało się nam zebrać ponad 100 sztuk! Rekordzistka była Ilona Skorupska, która przyniosła 10 sztuk okularów. Brawo Ilona!

2 dzień wycieczki

 

zobacz zdjęcia >>>

 

Ciut świt ruszyliśmy w drogę do Gdańska. Dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania stadionu ENERGA Gdańsk. Tu widzieliśmy nawet areszt śledczy policji. A potem chyba największa atrakcja – MOVEMENT Arena. Zajęcia na parkurze, skoki na trampolinach a nawet zabawa w chowanego dały wszystkim mnóstwo radości. Kolejnym punktem była starówka Gdańska, pomnik Poległych Stoczniowców i sala BHP, która pozostaje jednym z najważniejszych symboli przypominających ponad 170 letnią tradycję przemysłu stoczniowego. Tam obejrzeliśmy wystawę Solidarność – Drogi do Porozumienia, która pokazuje historię i idee solidarnościowej walki o: wolność słowa i religii, praworządność, równość, wolność, godność pracy i prawo do organizowania się w obronie swoich praw. A wieczorem zasłużony odpoczynek. Niektórzy zafundowali sobie maseczkę na zmęczoną słońcem twarz.

 

zobacz zdjęcia >>>

 

10 dzieci na zajęciach plastycznych z powodzeniem stara się ,,malować świat" korzystając ze wszystkich kolorów tęczy. Na majowej łące kwitną kwiaty wyjątkowej urody, a biedroneczki z żuczkami szukają miejsca na spotkanie. Farby i pędzle stają się bardzo potrzebne podczas tworzenia magicznego świata, gdzie wszystko jest fantastyczne.  Większe od domów truskawki rozmawiają z czekoladową rzeką, z nieba spadają kolorowe lizaki, pieski latają nad modrym .... I tak dalej, i tak dalej.

1 dzień wycieczki

 

zobacz zdjęcia >>>

 

 

11 czerwca rano ruszyliśmy w drogę do Olsztyna. Stare miasto powitało nas upałem, jednakże chwila chłodu przy fontannie pozwoliła na efektywne zwiedzanie zamku. Wszyscy byli zaciekawieni co zawiera studnia na dziedzińcu zamku, a niektórych zakuto w dyby. Nie obyło się bez pogłaskania na szczęście pomnika Mikołaja Kopernika, zwiedzenia katedry Świętego Jakuba i wizyty w planetarium. Tam z ciekawością zbadaliśmy prawa fizyki na poszczególnych planetach. Okazało się, że najmniej ważymy na Marsie! Kolejny punkt wycieczki – pobyt w X Arenie to dopiero była atrakcja. Paintball laserowy zmęczył wszystkich i dlatego dwugodzinny pobyt na basenie był świetnym relaksem. Gdy dotarliśmy do miejsca noclegu wszyscy stwierdzili jednogłośnie, że  dzień należy do udanych!

zobacz zdjęcia >>>

zobacz film >>>

 

 

PIKNIK RODZINNY, 8.06.2019

Już po raz szósty na boisku szkolnym odbył się piknik zorganizowany przez nauczycieli, uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak. Tak jak w poprzednich latach piknik spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Impreza pod hasłem „Na dzikim zachodzie” zgromadziła nie tylko mieszkańców Płociczna i okolic. Wśród gości pikniku była m.in. Małgorzata Grzędzińska, która reprezentowała Liliannę Zielińską prezesa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach oraz posła na Sejm RP ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego. Tłumy przybyłych oblegały stoiska ze smakołykami kuchni regionalnej przygotowanej przez rodziców. Była wata cukrowa i popcorn. Można było kupić balony, książki, spróbować celnego rzutu do maskotek. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też loteria fantowa, na której można było wygrać: tablet, koszulki, zabawki i setki innych drobniejszych, ale atrakcyjnych nagród. Najmłodsi mogli bawić się w puszczanie baniek oraz szaleć pod czujnym okiem opiekunów na placu zabaw. Atrakcją sobotniego spotkania były występy śpiewających dzieci. Uczestnicy mogli aktywnie spędzić czas pod okiem instruktorki tańca zumby i fitnessu Lidii Kulig. Wszyscy obecni mieli możliwość sprawdzenia się w rywalizacjach konkursowych. W trakcie pikniku zostało zebrane prawie 6500 zł, które zasilą konto Rady Rodziców i zostaną przeznaczone na różnorodne atrakcje dla dzieci i młodzieży szkolnej. Wszystkim, a szczególnie zarządowi Rady Rodziców, którzy tak aktywnie włączyli się w organizację pikniku DZIĘKUJEMY!

 

 

zobacz suwałki24

7 czerwca 2019 roku na Kongresie Edukacyjnym NASK „OSE – świat możliwości” wyróżniono Annę Chmielewską, Katarzynę Gałaszewską i Damiana Sołtysiuka tytułem „OSEhero” za zaangażowanie na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów oraz edukacji z zastosowaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkole. Szkoła otrzymała tytuł „OSEszkoła”. Jesteśmy dumni !

I znów nasi uczniowie popisali się talentem fotograficznym. Krzysztof Jurewicz i Magda Auron zajęli II miejsce w powiatowym Konkursie „Matematyka w przyrodzie naszego regionu”. Gratulacje!

Lekcje matematyki nie muszą być nudne. Uczniowie klasy czwartej bawili się ucząc. Każdy dostał okulary 3D i karty z anaglifami. Na pierwszy rzut oka były to dziwne nieostre rysunki. Po założeniu okularów rysunki zmieniały się w figury przestrzenne przedstawione w trójwymiarze. Trójwymiarowe rysunki pomagają uczniom zobaczyć i zrozumieć strukturę różnych figur przestrzennych. Dzięki temu łatwiej im się rozwiązuje zadania związane z geometrią. Nie tylko łatwiej, ale i ciekawiej.

 

zobacz zdjęcia >>>

WYJAZD DO WPN

Wigierski Park Narodowy należy do największych w Polsce. Znajdziemy tu wszystko to, co jest najbardziej charakterystyczne dla regionu - liczne jeziora, rzeki, puszczańskie lasy oraz pagórkowaty krajobraz. W granicach parku znajdują się aż 42 jeziora. Część z nich, w tym największe jezioro Wigry, jest udostępniona do uprawiania turystyki i wędkowania

7.06.2019 r. klasa II i III z dużym zainteresowaniem zwiedziła wystawę przyrodniczą ,,Nad Wigrami", gdzie zgromadzono liczne eksponaty zwierząt - ssaków, ptaków, ryb, gadów, płazów i owadów. Spacer ścieżką edukacyjną był niesamowitą przygodą. Poznaliśmy mnóstwo roślin, słuchaliśmy śpiewu ptaków, łapaliśmy i obserwowaliśmy owady, tworzyliśmy paletę barw z płatków kwiatów, traw oraz liści. Nawet komary nie przeszkadzały w poznawaniu tajemnic przyrody.

 

zobacz zdjęcia >>>

 

 

VI REJONOWY KONKURS ORTOGRAFICZY JUŻ ZA NAMI

Po raz szósty  odbył się w naszej szkole Rejonowy Konkurs Ortograficzny organizowany przez Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich  w Płocicznie-Tartak . Mieliśmy przyjemność gościć mistrzów ortografii z naszego rejonu. Przyjechali do nas uczniowie szkół podstawowych z Suwałk i okolic. 21 uczestników zmagało się z dyktandem „Wakacje”. Poziom wszystkich prac okazał się bardzo wysoki, a walka o podium była zacięta. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce
Jakub Śnieciński - Szkoła Podstawowa nr 5 w Suwałkach
Maja Osewska - Szkoła Podstawowa nr 5 w Suwałkach
II miejsce
Anita Chałko - Szkoła Podstawowa w Poddubówku
III miejsce
Maja Baraniewicz - Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak
Maria Omiljan - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Filipowie
Wiktoria Żurkiewicz - Szkoła Podstawowa nr 11 im. Witolda Urbanowicza w Suwałkach
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Do zobaczenia za rok!

Zwycięzcy oprócz dyplomów otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Dyrektora Szkoły Podstawowej  im. Lotników Polskich - panią Katarzynę Gałaszewską. Laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a przybyłym do nas nauczycielom za pracę w Komisji Konkursowej. Koordynatorki konkursu p. J. Stabińska i p. Ewa Białaszczyk już dziś zapraszają wszystkich na kolejną jego edycję. Do zobaczenia za rok.

 

4.06.2019 r. uczestniczyliśmy w Sprawnościowych Zawodach Maluchów w Poddubówku. Drużyna składająca się z dziesięciu osób rywalizowała  z 4 zespołami reprezentującymi szkoły z gminy Suwałki. Po wzięciu udziału w 8 konkurencjach zdobyliśmy 35 punktów i zajęliśmy pierwsze miejsce. Szczególnie dużo emocji wśród uczestników wzbudził slalom między tyczkami, tor przeszkód, skoki w workach i przenoszenie piłki palantowej na łyżce. Organizatorzy, oprócz zmagań sportowych, zapewnili wspaniały plac zabaw, doskonały poczęstunek i niesamowitą atmosferę.
Szkołę reprezentowali:
1. Bartoń Urszula
2. Bobrowska Olga
3. Bogdan Oskar
4. Krzywicka Amelia
5. Łapińska Maja
6. Łepkowski Jakub
7. Remiszko Magdalena
8. Stankiewicz Aleksander
9. Uljasz Zuzanna
10. Wawerski Oskar

Przysłowie angielskie mówi , że „Ludzi poznaje się najlepiej w czasie długiej podróży oraz grając z nimi w szachy”. 4 czerwca 2019 uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Integracyjnym Turnieju Szachowym z Okazji Dnia Dziecka, który odbył się w Suwałkach. Do rozgrywek przystąpiło około 160 zawodników, a każdy z nich rozegrał sześć pojedynków. W turnieju zagrali obok siebie zarówno bardzo doświadczeni zawodnicy, jak i tacy, dla których były to pierwsze profesjonalne potyczki na szachownicach. Było dużo zabawy, emocji, główkowania i zdobywania nowych szachowych umiejętności. Każdy otrzymał pamiątkowy medal. Gratulujemy naszym uczniom i dziękujemy opiekunom za organizację świetnego wyjazdu.

Uczniowie z kl. II i II bardzo chętnie biorą udział w nauce pływania. Każdy wyjazd na basen daje możliwość doskonalenia się podczas różnorodnych ćwiczeń w wodzie pod czujnym okiem instruktora.

 

zobacz zdjęcia >>>

3 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Z tej okazji zaprosiliśmy specjalnego gościa Pana Adama Gełdona wraz z Amarogiem. Pan Adam jest leśnikiem z zawodu jednak jego zainteresowania i pasje wykraczają poza utarte schematy. Mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach kaletniczych , na których każdy z uczestników miał możliwość wykonania własnego skórzanego przedmiotu oraz poznania narzędzi i technik kaletniczych. Pan Adam prowadził również bardzo ciekawy wykład o wilkach, który zainteresował zarówno najmłodszych jak i samych nauczycieli. Na koniec wzięliśmy udział w treningu Capoeiry – brazylijskiej sztuki walki, której Pan Adam jest instruktorem. Oprócz rozgrzewki i podstawowych technik bardzo ciepło przyjęty został warsztat muzyczny, który wprowadził nas w świat filozofii i muzyki capoeiry rozgrzewając ciała i umysły wszystkich uczestników. Dziękujemy panu Adamowi za wizytę i mamy nadzieję, że w przyszłości odwiedzi nas jeszcze wraz z swym towarzyszem Amarogiem .

 

W dniu 27.05.2019 odbył się V rajd rowerowy. Tym razem trasa wiodła przez tereny puszczy Augustowskiej do miejscowości Studzieniczna . W trakcie rajdu młodzież mogła zapoznać się z urokami puszczy Augustowskiej oraz poznać miejsca historyczne - kuźnię, w której w czasie powstania styczniowego wykuwano kosy, sanktuarium na wyspie z kaplicą i obrazem Matki Boskiej , studnię ze święconą wodą oraz zabytkowy kościół z XVII wieku. Po zwiedzeniu miejsc kultu religijnego udaliśmy się do leśniczówki w Studzienicznej, w której znajduje się stół wykonany z jednego pnia drzewa - jest to najdłuższy stół w Polsce. Obok leśniczówki mieliśmy możliwość obejrzenia śluzy w Przewięzi, która jest częścią kanału Augustowskiego . Po chwili odpoczynku spędzonym nad kanałem ruszyliśmy w drogę
powrotną. Pogoda dopisała, trasa była łatwa miła i przyjemna. Jesienią ruszymy w kolejną trasę - może na północ Suwalszczyzny . Podziękowania dla opiekunów - panów Marka ,Damiana i Michała.

 

zobacz zdjęcia >>>

Nasi uczniowie uczestniczyli w Warsztatach Archeologii Eksperymentalnej XV Jaćwieskiego Festynu Archeologii „Szwajcaria 2019”

W dniach 23-24 maja uczniowie klas szóstej i siódmej, wraz z wychowawczyniami, wypoczywali na biwaku w ośrodku „Królowa Woda” w Augustowie. Pogoda dopisywała, dlatego miło było odpocząć po trudach roku szkolnego. Łowienie ryb, gra w piłkę, kalambury, opalanie i spacery cieszyły się dużym wzięciem. Taki biwak to doskonała okazja na integrowanie się zespołów klasowych. Mimo nieprzespanej nocy,  pełni optymizmu wróciliśmy do szkoły.

 

zobacz zdjęcia >>>

W dniach 23-24.05.2019 klasa V wraz z wychowawcą i rodzicami przebywała na biwaku klasowym w miejscowości Przewięź. Pierwszy dzień to wycieczka do Studziennicznej, gdzie znajduje się zabytkowy kościół , kaplica z obrazem Matki Boskiej , studnia z cudowną wodą, która prawdopodobnie czyni cuda . Miejscowość ta słynie z kultu Matki Boskiej oraz z odpustu, który jest tam obchodzony w Zielone Świątki. Po drodze oglądaliśmy śluzę Przewięź. Po powrocie z wycieczki było zorganizowane ognisko oraz gry i zabawy . Dzień drugi rozpoczęliśmy od wspólnego śniadania i zaraz potem wyruszyliśmy na ścieżkę edukacyjną w Puszczy Augustowskiej oraz do rezerwatu Kalejty .Po powrocie do ośrodka czas do wyjazdu spędziliśmy nad jeziorem grając w różne gry i zabawy . Pełni wrażeń wróciliśmy do domu . Za rok będziemy chcieli wyruszyć na biwak z namiotami.
Duże podziękowanie rodzicom pani Alicji ,Agnieszce i Wiolecie.

Wycieczka

zobacz zdjęcia >>>

 

 

24.05.2019 klasa II wybrała się do Suwalskiego Parku Krajobrazowego w celu  poznania malowniczych krajobrazów wokół najgłębszego jeziora w Polsce. Najpierw weszliśmy na Górę Cisową. Ta niewysoka z pozoru góra widoczna jest z wielu miejsc w okolicy. Łatwo można ja rozpoznać po charakterystycznym kształcie przypominającym wulkan.  Po policzeniu widocznych ze szczytu jezior i dość długiej sesji fotograficznej udaliśmy się do Turtula. Podczas spaceru do siedziby Suwalskiego Parku Krajobrazowego mogliśmy obejrzeć rozlewisko Czarnej Hańczy, źródła Szeszupy oraz ruiny młyna. Wędrując śladami młynarza  poznaliśmy mnóstwo roślin oraz zwierząt występujących na terenie parku.

Był też czas na super zabawę!

 

Dzień Mamy i Taty

zobacz zdjęcia >>>

KOCHAM MAMĘ I TATĘ - 23.05.2019

Dziś był bardzo ważny dzień dla wszystkich dzieci, jeszcze ważniejszy dla ich Rodziców. Przecież to Święto Mamy i Taty!!! Przygotowaliśmy dla nich piosenki, tańce, wzruszające podziękowania i miłe życzenia. Wystąpiły dzieci z  przedszkola i  klas I - III, bo wszystkie chciały pokazać się przed swoimi Rodzicami, wszystkie chciały dobrze wypaść i w ten sposób udowodnić , jak bardzo ich kochają. Do wzruszających życzeń dzieci dołączyły kolorowe laurki i drobne upominki.  Uściskom i przytulankom nie było końca! Bardzo miło jest popatrzeć na taką bezwarunkową miłość, radość i zaufanie. Uśmiech Mamy i Taty jest w tym dniu bezcenny. Oby pozostał jak najdłużej.
Bardzo dziękujemy Wam, kochani Rodzice, za to, że przyszliście w tym dniu do szkoły, aby być z nami !!!

 

EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI

 

Katarzyna Gałaszewska i Joanna Stabińska wzięły udział w VI edycji EDUKACJI PRZYSZŁOŚCI, która odbyła się 21-22 maja 2019 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Dwa dni wykładów w gronie doświadczonych ekspertów i starannie dobranych wystawców to było niezwykłe doświadczenie. Zaprezentowano tam nowe podejście w nauczaniu, dzięki któremu uczeń potrafił będzie przetworzyć docierającą do niego informację. Pokazano też nowoczesne interaktywne materiały edukacyjnych, wartościowe serwisy internetowe, z których będzie można pobierać różnego rodzaju programy i multimedia, a wreszcie przeszkolić z cyfrowej edukacji nauczycieli by potrafili z nich korzystać.

 

Rozdanie nagród i dyplomów w konkursie "Leśnik przyjacielem lasu" organizowanego w Nadleśnictwie Suwałki

Nasze uczennice z klasy III Julia Zaborowska, Natalia Płaczek, Lena Burzyńska ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie – Tartak zostały wyróżnione w konkursie plastycznym „Leśnik przyjacielem lasu". Dziewczynki odebrały dyplomy i nagrody w siedzibie nadleśnictwa przy ul. Wojska Polskiego 1 w Suwałkach. Gratulujemy!

NA LITWIE

 

zobacz zdjęcia >>>

Wycieczka do Parku Naukowo Technologicznego w Suwałkach

 

14 maja 2019 r. uczniowie klas I–III wraz z nauczycielami odwiedzili Park Naukowo Technologiczny. Brali oni udział w zajęciach z robotyki i informatyki w ramach realizacji projektu „Razem odkryjemy świat programowania”, podczas których pod czujnym okiem ekspertów programowali Photony – najbardziej zaawansowane technologicznie roboty edukacyjne. Są one wyposażone w 10 czujników, dzięki którym można je zaprogramować na tysiące sposobów – wykryje przeszkody, zareaguje na dźwięk, zmiany oświetlenia czy dotyk. Uczniowie poznali również inne wynalazki naukowe oraz zasady ich działania. Wszystkie nowo poznane technologie bardzo im się podobały.
To był dzień pełen wrażeń i elektronicznych atrakcji!

Kangur...

Jakiś czas temu informowaliśmy, że grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ,,KANGUR". Dzisiaj przyszła pora na ogłoszenie wyników. Z dumą możemy się pochwalić, że w zaszczytnym gronie osób wyróżnionych znalazły się aż 2 osoby z naszej szkoły: Ryszard Cichosz-Ottawski i Aleksander Podziewski. Ryszard otrzymał wyróżnienie, a Olek miał bardzo dobry wynik - najlepszy wynik w całej szkole i niewiele mu zabrakło do pozostania laureatem. Serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za dalsze - nie tylko matematyczne osiągnięcia!

 

 

Pierwszy dzień wymiany międzynarodowej na Litwie to przede wszystkim integracja pomiędzy trzema państwami: Polską, Litwą i Estonią. Dużo radości sprawił uczniom battle dance czyli wyzwania taneczne. Strudzeni podróżą i tańcami powróciliśmy do Domu Pielgrzyma na zasłużony wypoczynek. Ciekawe co przyniesie drugi dzień wymiany międzynarodowej?

zobacz zdjęcia >>>

Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Suwałki

W piątek 10.05.2019 odbył się Gminny turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Suwałki .
W turnieju rywalizowały drużyny z czterech szkół , naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny - starsza złożona z uczniów klasy VI i VII i młodsza złożona z uczniów klasy IV i V .
Obie drużyny zagrały na swoim obecnym poziomie , drużyna szarsza uplasowała się na II miejscu nie przegrywając żadnego spotkania, a drużyna młodsza na V miejscu ponosząc cztery przegrane i wygrywając jeden mecz .
Najlepszym bramkarzem turnieju został Krystian Popławski. Najlepszym zawodnikiem drużyny starszej Bartosz Lipnicki, a drużyny młodszej Artur Krupiński.

W piątek, 10.05.2019 r. uczniowie  klasy IV i V Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie Tartak obejrzeli w  Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku  bajkę muzyczną na podstawie „Księgi dżungli” Rudyarda Kiplinga. "Księga dżungli" to historia chłopca zwanego "Żabą", który trafia do dzikiej i bezwzględnej, ale kierującej się swoim odwiecznym prawem zwierzęcej społeczności. Uwspółcześniona adaptacja powieści potraktowana została jako wspaniała okazja do zmierzenia się z trudnościami i możliwościami, jakie stwarza zderzenie się dziecięcego świata ze światem tzw. "dorosłych". Spektakl był niesamowity, ogromne wrażenie zrobiły niezwykłe stroje, muzyka i oczywiście gra aktorów.

 

Konkurs „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”

 

 

Uczniowie klasy I i klasy III szkoły podstawowej uczestniczyli w  IX Ogólnopolskim Konkursie plastycznym  dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”  na temat zapobiegania wypadkom związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym maszyn i urządzeń rolniczych. Nasi młodsi uczestnicy zostali wyróżnieni i uhonorowani nagrodami rzeczowymi.

 

CZWARTKI LA

Po IX latach zawodnicy naszej szkoły wrócili na bieżnie LA wystartowali w czwartkach lekkoatletycznych . Jest prawdą, że przed IX laty osiągali nasi zawodnicy wyniki, które stawiały ich w czołówce województwa i kraju. Do tych tradycji chcą nawiązać najmłodsi zawodnicy z klasy IV. Po pierwszych zawodach już możemy pochwalić się wysokimi miejscami w poszczególnych konkurencjach, a Magdalena Malinowska jako pierwsza od IX lat zdobyła I miejsce w swojej konkurencji(600 m). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

   

24 kwietnia delegacja szkoły i Gminy Suwałki na czele z Wójtem Zbigniewem Mackiewiczem i Iloną Rżany kierownikiem referatu Polityki Społeczno-Gospodarczej w Gminie Suwałki wzięła udział w uroczystości nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. Czesława Miłosza w Pakienie (rejon wileński) i 100-lecia szkolnictwa w Pakienie. Święto w Pakienie rozpoczęło się od ceremonii przekazania i poświęcenia szkolnego sztandaru. Na zielonym tle sztandaru widnieje, patron szkoły – poeta, noblista Czesław Miłosz oraz jego słowa: „Co zdążysz zrobić, to zostanie...”. Przyjmując od fundatorów – kibiców Legii Warszawa nowy sztandar jako symbol historii i tradycji szkoły dyrektor Janina Nowickaja i uczniowie ślubowali, że będą szanować oraz godnie reprezentować swoją szkołę. Delegacja przekazała na ręce pani dyrektor książki, gry,  boomboks ufundowany przez Radę Rodziców w Płocicznie-Tartak oraz w imieniu Stowarzyszenia „Suwalsko - Sejneńska” Lokalna Grupa Działania szkolne artykuły biurowe i plastyczne.

Nadchodzi Wielkanoc i wszystkich cieszy jej nadejście. Wokół pachnie wiosną i radośniej świeci uśmiechnięte słońce. Wielka radość na Ziemi! Przyszła wiosna, dobra wiosna, a z nią pora wielkanocna…

   Choć do Wielkanocy zostało jeszcze trochę czasu, pierwszaki, pod czujnym okiem Pani Małgosi i Pani Kasi, już dzisiaj wykonały piękne kolorowe palmy wielkanocne z papieru. Dzieci bardzo się starały, aby osiągnąć taki efekt.  Sami zobaczcie!

Życzymy Wam zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych!

 

Spotkanie...

Kto z nas nie lubi naleśników? Chłopcy z gimnazjum udowodnili w kuchni, ze umieją gotować i smażyć. Naleśniki były pyszne i znalazły wielu amatorów. Przedsiębiorczość w szkole to podstawa!

Wycieczka do Pięknej Góry...

 

zobacz zdjęcia >>>

26.03.2019  42 uczniów z klasy I, II i III pojechało do Ośrodka GWAREK w Pięknej Górze, żeby wziąć udział w ,,Pogoni za wielkanocnym zajączkiem". W bardzo miłej atmosferze odwiedzaliśmy kolejne sale, gdzie szukaliśmy uciekającego przed nami zajączka. Najpierw w teatrze podziwialiśmy interaktywne figle kurczaków. Potem zmierzyliśmy się w wodą łowiąc zatopione  pieniądze. Uczyliśmy się magicznych sztuczek, chociaż było to dość trudne. Bawiliśmy się z kurczakami w krainie wielkanocnych niespodzianek. W kuchni poznaliśmy przepis na na najpyszniejsze świąteczne łakocie. W tajemniczym ogrodzie wykonaliśmy zadania w rozmiarze XXL. Zakręcony tunel pełen zagadkowych korytarzy doprowadził nas do norki zająca. Niestety, zająca w niej nie było. Wreszcie, po wykonaniu wielu zadań dotyczących tradycji wielkanocnych, udało się wejść do krainy pełnej zagadek, iluzji i spotkać się z zajączkiem. To była wspaniała przygoda !

NAGRODY...

 

zobacz >>>

zobacz >>>

 

 

 

26 marca, podczas ostatniej Sesji Rady Gminy Suwałki odbyło się uroczyste wręczenie nagród za działalność sportową na rzecz mieszkańców Gminy Suwałki w 2018 r. Wójt oraz Przewodniczący Rady Gminy Suwałki podziękowali sportowcom za promowanie Gminy w kraju i za granicą, a trenerom i działaczom za zaangażowanie w zachęcanie młodzieży do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, kształtowanie w nich właściwych postaw i zdrowej rywalizacji. Nagrody przyznano w kategoriach: zawodnik, trener i działacz. W kategorii „zawodnik” nagrody otrzymali: Magdalena Remiszko i Konrad Wasilewski.
W kategorii „trener”
nagrodę otrzymał Marek Klimaszewski, a w kategorii „działacz” nagrodę otrzymała Katarzyna Gałaszewska. Gratulujemy!


 

Właśnie dotarło no nas podziękowanie za włączenie się do akcji BohaterON - włącz historię! Ta ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek, ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nasi uczniowie włączyli się do akcji Kartka dla Powstańca i wysłali bezpłatne kartki z życzeniami do Powstańców Warszawskich.

III edycja kampanii BohaterON w liczbach:

290 544 kartki
wysłane do Powstańców Warszawskich przez Polaków z kraju i zagranicy;
111 569
pocztówek zaadresowanych do konkretnego uczestnika walk o stolicę;
11 526 prac
plastycznych wykonanych przez dzieci i młodzież;
2 067 laurek
stworzonych przez małych pacjentów szkół przyszpitalnych;
31 511 284 osoby,
które zetknęły się z materiałami kampanii;
2781 placówek
zaangażowanych w projekt BohaterON w Twojej Szkole;
350 tys. uczniów
objętych projektem BohaterON w Twojej Szkole;
128 miniprojektów
realizowanych w szkołach;
1392 publikacje
w mediach;
1000 zdjęć
w mediach społecznościowych z kartką akcji.

 

Basen

 

Nauczanie pływania służy nie tylko celom sportowym, ale także użytkowym, rekreacyjnym, zdrowotnym, higienicznymi i leczniczym. Od marca rozpoczęły się zajęcia na basenie dla 15 uczniów z  klasy II i  III. W każdą środę dzieci  oswajają się ze środowiskiem wodnym, przezwyciężają lęk oraz zdobywają podstawowe umiejętności w pływaniu. Po  ćwiczeniach jest czas na zabawę. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się zjeżdżalnia.

Targi Edukacyjne

 

26 marca uczniowie klasy ósmej i trzeciej gimnazjum wzięli udział w targach edukacyjnych. W tym roku targi odbyły się w dwóch miejscach: Zespole Szkół Technicznych iZespole Szkół nr 4. Celem targów była prezentacja oferty edukacyjnej szkół kształcenia zawodowego oraz zachęcenie uczniów szkół gimnazjalnych do skorzystania z oferty kształcenia zawodowego. Targi mają pomóc gimnazjalistom oraz 8-klasistom w podjęciu decyzji, gdzie kontynuować naukę. Były też okazją do podsumowania 2-letniego projektu "Fajny zawód, fajne życie", w ramach którego uczniowie mogli m.in. zwiedzić zakłady pracy, spotkać się z doradcami zawodowymi.

 

zobacz zdjęcia >>>

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z gry edukacyjnej, która odbyła się pierwszego dnia wiosny w naszej szkole

 

 

strona  1  2 3  4 5  6 7  8  9 10   11  12  13 14 15 16

 

 

Copyright © 2016 by ZS Plociczno RL