Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie - Tartak

 

  AKTUALNOŚCI

 

zobacz zdjęcia

Dzień Dziecka w 3 klasie.


 

30 maja testowaliśmy zakupiony przez Radę Rodziców gazowy grill. Sprawdził się super. Dziękujemy RODZICE!


30 maja czworo naszych gimnazjalistów: Łukasz Bielawski, Lidia Nieszczerzewska, Julia Gałaszewska i Magdalena Skorupska wzięli udział w IV Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym dla Gimnazjalistów. Po emocjonujących zmaganiach i przeprowadzeniu dogrywki wyłoniono zwycięzców. To nic, że nasi uczniowie nie zajęli miejsc na podium, ale mogli sprawdzić swoja wiedzę z różnych przedmiotów.

Uczniowie klasy drugiej w ramach projektu fizyczno-chemicznego zaprezentowali dla uczniów klasy szóstej kilka prostych doświadczeń . Tym sposobem gimnazjaliści próbowali rozbudzić zainteresowanie otaczającym nas światem.

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. W najpiękniejszym miesiącu roku obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze – Dzień Matki i Ojca. Dzieci nie zapomniały o rodzicach. Zaprosiły swoich bliskich 29 maja 2017 roku na uroczystość z okazji ich święta. Przygotowały specjalny program artystyczny – śpiewały, tańczyły, recytowały, składały piękne życzenia rodzicom,   którzy oglądali występy z uśmiechem, ale i czasem z łezką wzruszenia. Spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze. Rodzice byli wzruszeni i dumni ze swoich pociech.

Zajęcia plastyczne
Głównym celem zajęć było rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej, indywidualnych zdolności twórczych uczniów, ich wyobraźni oraz twórczego myślenia. Tematyka zajęć dobierana była stosownie do pór roku, przypadających świąt, oraz zainteresowań dzieci. Uczestnicy zajęć eksperymentowali tworząc ciekawe, bogate i pomysłowe prace.

Uczennice klasy II gimnazjum: Natalia Balita, Marzena Szulc i Maja Gąsiorowska zakończyły realizację projektu edukacyjnego "Co czytamy?", w ramach którego przeprowadziły ankietę wśród uczniów i nauczycieli, opracowały jej wyniki. Efektem końcowym było przygotowanie gazetki projektowej, na której zaprezentowały książki popularne wśród uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Łukasz Czerniawski z klasy II gimnazjum wykorzystał swoją pasję w robieniu zdjęć i zgłosił 3 zdjęcia na konkurs "Matematyka w przyrodzie naszego regionu". Zdjęcia mają niezwykle ciekawe tytuły: "Złota piątka", "Matematyczne trele", "Łamana codzienność" Rozstrzygnięcie konkursu już w czerwcu. Trzymamy kciuki za Łukasza.

W naszej szkole od kilku dni trwają prace nad filmami na konkurs „Prosto ze szkoły”, którego organizatorem jest Komendant Miejski Policji w Suwałkach wraz z Prezydentem Miasta Suwałk i Starostą Suwalskim. Praca nad filmami to nie tylko zabawa, to też ciężka praca. Trzymamy kciuki za jak najwyższe miejsca filmu „Fałszywy wnuczek” zespołu Julii Gałaszewskiej i Marzeny Szulc oraz filmu „Vabank” Lidii Nieszczerzewskiej i Zuzanny Wasilewskiej.

suwalki24

                                   IV Rejonowy Konkurs Ortograficzny

Po raz czwarty odbył się w naszej szkole Rejonowy Konkurs Ortograficzny organizowany przez Dyrektora Zespołu Szkół w Płocicznie-Tartak we współpracy z CEN-em w Suwałkach. Mieliśmy przyjemność gościć mistrzów ortografii z naszego rejonu. Przyjechali do nas uczniowie szkół podstawowych z Suwałk ( SP 10, SP 11, SP 5 ) i okolic ( SP Jeleniewo, SP Filipów, SP Stary Folwark, SP Nowa Wieś ). 22 uczestników zmagało się z dyktandem „Wakacje”. Poziom wszystkich prac okazał się bardzo wysoki, a walka o podium była zacięta. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce - Wojciech Sawicki SP w Jeleniewie
II miejsce - Hubert Gilant SP 10 w Suwałkach
III miejsce - Natalia Świacka SP 11 w Suwałkach
III miejsce - Wiktoria Jabłońska SP 11 w Suwałkach
Wyróżnienia:
Maja Baraniewicz - SP w Płocicznie-Tartak
Julia Chmielewska - SP 10 w Suwałkach
Wiktoria Ejsmont - SP 5 w Suwałkach
Michał Walczuk - SP w Starym Folwarku.

Zwycięzcy oprócz dyplomów otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Dyrektora Zespołu Szkół im. Lotników Polskich panią Katarzynę Gałaszewską. Laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a przybyłym do nas nauczycielom za pracę w Komisji Konkursowej. Koordynatorki konkursu p. J. Stabińska i p. Ewa Białaszczyk już dziś zapraszają wszystkich na kolejną jego edycję. Do zobaczenia za rok.

 

Zdrowa żywność

Kolejna lekcja Przyrody związana ze zdrową żywnością. Tym razem przygotowaliśmy soki wyciśnięte ze świeżych owoców. Poznaliśmy wpływ witamin i minerałów zawartych w owocach na organizm człowieka oraz przekonaliśmy się , że zdrowa dieta może być bardzo smaczna.
Produkty zostały zakupione przez Bank Żywności oraz uczniów klasy V.

Kangur

Matematyczny

16 marca trzynastu uczniów naszej szkoły brało udział w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”. 24 maja dotarły do nas wyniki. Aleksandara Miller i Łukasz Bielawski zdobyli wyróżnienie w tak trudnym konkursie matematycznym! Gratulujemy!

 

„Z programowaniem  za pan brat”

 

zobacz film

W ramach innowacji „Z programowaniem za pan brat” troje uczniów gimnazjum: Julia Gałaszewska, Marcin Miller i Jakub Wasilewski przez cały rok szkolny realizowało projekt edukacyjny. 24 maja już po raz kolejny zapoznali młodszych kolegów z robotem, który jest sterowany komórką. Przedszkolaki były zachwycone prezentacją.

Grill

 

 

W szkole zagościł nowy grill. Rada Rodziców zakupiła go z pieniędzy zarobionych na Balu walentynkowym. Test jego odbędzie się już w Dzień Dziecka. Na pewno przyda się na pikniku, który odbędzie się 3 czerwca.

 

 

ZAPRASZAMY NA KONKURS ORTOGRAFICZNY,

który odbędzie się 26 maja 2017 r. o godz.10.00

w Zespole Szkół im. Lotników Polskich w Płocicznie- Tartak.

pobierz - regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszenia

Wizyta siatkarzy Ślepska

galeria zdjęć

 

22 maja gościliśmy u siebie zawodnika pierwszoligowego Ślepska Suwałki Adriana Hunka i trenera Mateusza Kuśmierza. Zajęcia przeprowadzone przez nich przypadły do gustu dziewczętom., szczególnie tym najmłodszym. Tuż przed wspólnym treningiem było widać, że trening z Adrianem i Mateuszem to dla dziewcząt niezwykłe wyzwanie. Wspólna zabawa przy siatce okazała się doskonałym pomysłem. Już dziś mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta zawodników Ślepska Suwałki w naszej szkole.

KRUS

Bezpieczeństwo podczas zabaw i prac na wsi było tematem spotkania z przedstawicielami KRUS, które odbyło się 22 maja w naszej szkole. Uczniowie klasy szóstej i pierwszej gimnazjum usłyszeli o zasadach bezpieczeństwa podczas pracy i zabaw w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich i maszyn rolniczych. Głównym założeniem spotkania było promowanie pozytywnych zachować związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich oraz szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy rolniczej.

Forte

20 maja Fabryka Mebli „Forte” obchodziła swoje 25-lecie istnienia. Z tej okazji przy stadionie miejskim odbył się jubileuszowy piknik. Niezwykle miło było zobaczyć, że wśród projektów, które wyróżniła fabryka w swoich plakatach promocyjnych znalazła się renowacja korytarza naszej szkoły.

19 maja uczniowie klasy czwartej znów sprawili, ze w całej szkole pięknie pachniało. Czekoladowe ciasteczka nie tylko wyglądały pysznie, ale i tak smakowały. Oczywiście do pieczenia wykorzystano produkty zebrane przez Bank Żywności.

Przygotowania do pikniku rodzinnego trwają pełną parą. Właśnie dotarły do nas namioty, w których potem rodzice będą wystawiali smakołyki. Loteria fantowa też już jest prawie gotowa. Wśród głównych nagród możemy wymienić telefon komórkowy i smartwatche. Już w następnym tygodniu pojawia się plakaty promujące piknik. Wszystkim przypominamy: Piknik Rodzinny „Łączymy pokolenia” już 3 czerwca od godziny 14:00.

Wizyta na Litwie

 

galeria zdjęć

 

W dniach 16 - 18 maja odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną Szkołę Podstawową im. Czesława Miłosza w Pakienie na Litwie. W ciągu tych trzech dni wraz z uczniami tej szkoły spędziliśmy niezapomniane chwile. Miłe i sympatyczne rodziny przyjęły nas pod swój dach. Drugiego dnia wycieczki braliśmy udział w zumbie i zawodach sportowych zorganizowanych przez naszych kolegów. Następnie ruszyliśmy zwiedzać Wilno. Dużą atrakcją była wizyta na lodowisku w centrum handlowym „Akropolis”. Pobyt w Wilnie nie mógł by się odbyć bez wizyty u Matki Boskiej Ostrobramskiej. Pożegnanie z przyjaciółmi z Litwy było czułe i łzawe. W drodze powrotnej zajechaliśmy do zamku w Trokach. To była niezwykle udana wycieczka.

 

galeria zdjęć

W dniach 16 – 17 maja odbyła się trzecia edycja Testu Umiejętności Trzecioklasisty. Ubrani na galowo uczniowie bez żadnego stresu przystąpili do testu matematycznego i testu z języka polskiego. Przeprowadzenie testu ma na celu zbadanie kompetencji uczniów na zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego. Na podstawie jego wyników ocenimy w jakim stopniu uczniowie opanowali wymagania podstawy programowej, a nauczyciele kolejnego etapu edukacyjnego będą mogli lepiej zaplanować pracę w klasie IV.

Obława augustowska

Dnia 16 maja odbyło się spotkanie na temat obławy augustowskiej. Spotkanie poprowadził ksiądz Stanisław Wysocki, który był świadkiem obławy augustowskiej. Opowiadał nam o jej przebiegach i swoim dzieciństwie w czasie tej obławy. Na pogadance byli też dyrektor Związku Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej oraz harcerz. Wraz z księdzem Stanisławem Wysockim opowiadali nam o powstaniu o związku oraz parę słów o Marianie Piekarskim. Na pamiątkę każdy z nas dostał książeczkę o obławie augustowskiej oraz o Marianie Piekarskim.

Podkładki uczące dzieci już są i u nas ! Ponad 7750 dzieci w całej Polsce będzie jeść posiłki na wesołych podkładkach, z których pozdrawia je Piotruś. Piotruś to bajkowy bohater akcji żywienia dzieci Żółty Talerz, którą Kulczyk Foundation prowadzi w sojuszu z pięcioma największymi organizacjami pomocowymi w naszym kraju. Podkładka, poza humorem, przekazuje dzieciom bardzo ważne wartości związane z empatią i zdrowym żywieniem.

Warto dodać, ze do programu Żółty Talerz, któremu patronuje Rzecznik Praw Dziecka, Kulczyk Foundation zaprosiła: Caritas, Banki Żywności, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Polski Czerwony Krzyż i SOS Wioski Dziecięce. Dominika i Sebastian Kulczyk na program przeznaczyli 4 miliony zł, po to aby ciągu 12 miesięcy, poczynając od września zeszłego roku, dzieci otrzymały 1 milion pełnowartościowych posiłków. Żółty Talerz ma być wsparciem dla ogólnopolskiego systemu żywienia dzieci jako unikalny standard pomocy. Unikalny, bo wszystkie zaproszone organizacje realizują cztery takie same cele: wzrost liczby zdrowo odżywiających się dzieci, poprawa jakości jedzenia, dostęp dla wszystkich do wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz aktywizacja dorosłych, by angażowali się w działania na rzecz prawidłowego żywienia dzieci.

galeria zdjęć

 

17 maja 2017 roku 15 uczniów z klas III - VI uczestniczyło w ,,Wigierskim Dniu", którego program obejmował trening piłkarski na profesjonalnym sprzęcie oraz wspólny przejazd na stadion piłkarski w Suwałkach i kibicowanie podczas meczu I Ligi Piłki Nożnej Wigry Suwałki – Zagłębie Sosnowiec. Trening przeprowadzony przez wybitnych specjalistów dał możliwość wykazania się umiejętnościami piłkarskimi oraz sprawnością fizyczną. Dużą atrakcją była możliwość zrobienia zdjęcia i otrzymanie autografu od Vaclava Cverny i Mamadou Kuku.

Podczas meczu razem ze wszystkimi kibicowaliśmy zawodnikom suwalskiej drużyny. Niestety Wigry przegrały 0:3.

suwalki24

Nasza uczennica, Lidia Nieszczerzewska reprezentowała 16 maja w Warszawie województwo podlaskie na ogólnopolskiej Akademii - Konkursu Wiedzy o Prawie. Po pierwszym etapie wyłoniono sześciu najlepszych, w tym gronie znalazła się też Lidka. Z wiedzy merytorycznej była przygotowana doskonale i zdobyła wyróżnienie na etapie centralnym konkursu. To ogromny sukces uczennicy! Gratulujemy!

 

Turtul

galeria zdjęć

 

11.05.2017r. uczniowie kl. II i III pojechali do siedziby Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtulu. Najpierw dzieci uczestniczyły w zajęciach ,,Nietoperze", a później udały się na ścieżkę edukacyjna „Opowieści Turtula”. Jest to ścieżka odkrywców, na której zarówno dzieci jak i dorośli  mają okazję podziwiać np. owoce i grzyby giganty, rzeźbione ptaki wodne, czy odkrywać tajemnice skryte w labiryncie.  

 

W dniu 10. 05 2017 r.  uczniowie klas I- III uczestniczyli w Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Suwałki . Były emocje ,rywalizacja. Udział w turnieju stał się dodatkową zachętą do zgłębiania tajników gry w szachy.

Wizyta gości z Estonii

FOTORELACJA

galeria foto 1

galeria foto 2

galeria foto 3

 

radio 5

suwalki 24

 

W dniach 7-11 maja gościliśmy u siebie młodzież i nauczycieli z Räpiny. Tą wizyta nasze szkoły zapoczątkowały współpracę. W poniedziałek 8 maja zajęcia rozpoczęliśmy od poznania siebie nawzajem. Z młodzieżą z Estonii komunikowaliśmy się w języku angielskim. Potem udaliśmy się na zajęcia przyrodnicze do Szkółki Kontenerowej Nadleśnictwa Suwałki, gdzie integrowaliśmy się również przy wspólnym ognisku. Potem udaliśmy się na warsztaty przyrodnicze do Wigierskim Parku Narodowym pod nazwą „Inwazja obcych”. Duża atrakcją okazały się również zajęcia przyrodnicze w Ośrodku Zarybieniowym w Gawrych Rudzie. Podsumowaniem dnia była dyskoteka. Wspólnym tańcom nie było końca.

Wtorek rozpoczęliśmy od spotkania z Wójtem Gminy Suwałki Tadeuszem Chołko i podpisaniem porozumienia pomiędzy gminami. Tuż po tym udaliśmy się na zwiedzanie Muzeum Wigier w Starym Folwarku i Klasztoru Wigierskiego. Miłym akcentem była też rywalizacja w grze w kręgle. Największą jednak atrakcją tego dnia okazał się przejazd kolejką wąskotorową oraz gry i zabawy integracyjne przy ognisku.

Środa okazała się typowym dniem sportowym. Najpierw warsztaty zumby, a potem zawody „Turniej przyjaźni” z Zespołem szkół w Przebrodzie. Dopełnieniem tego dnia były zajęcia medyczne w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach. Pożegnalna dyskoteka wieczorem pokazała, że młodzież bardzo się zintegrowała. Gdy przyszło gościom odjeżdżać w czwartek pożegnaniom nie było końca.

Święto Konstytucji 3 maja

Dziś 4 maja obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym przedstawili cenną lekcję historii. Popisali się swoim kunsztem recytatorskim, muzycznym oraz aktorskim. Trafnie przedstawili genezę Konstytucji 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w dziejach naszej Ojczyzny. Ta krótka, ale jakże ważna lekcja historii miała na celu przybliżyć wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji.


 

zobacz - suwalki24

25 kwietnia w Białymstoku odbył się drugi etap Ogólnopolskiej Akademii - Konkursu Wiedzy o Prawie. Zakwalifikowano do niego już tylko 24 gimnazjalistów z całego województwa podlaskiego, wśród nich dwie uczennice naszej szkoły Lidię Nieszczerzewską i Oliwię Budzejko. W roku ubiegłym obie dziewczyny zdobyły w Białymstoku wyróżnienia. W tym roku obie test napisały na maksimum punktów. Po części ustnej wyłoniono troje najlepszych. Bezkonkurencyjna w swojej wiedzy prawniczej okazała się Lidia Nieszczerzewska i to ona będzie reprezentować województwo podlaskie na etapie centralnym 16 maja w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie. Gratulujemy!

k_prawo_0001
  k_prawo_0002

 

Zakończyła się XIII edycja Siatkarskiej Ligi Gimnazjów. Tym razem nie udało się stanąć dziewczętom na podium. Ale piąte miejsce najmłodszego zespołu w historii ligi to i tak sukces. Zarówno dziewczęta jak i trener wiedzą, że walka ze starszymi i bardziej doświadczonymi koleżankami w przyszłości zaprocentuje miejscem na podium.

 

 

W szkole zadomowiły się pacynki. Było dużo radości i uśmiechów  przy rozpakowywaniu przesyłki Teraz członkowie kółka teatralnego myślą o przedstawieniu dla najmłodszych. Prace trwają, więc może się uda…

27 kwietnia nasi uczniowie wzięli udział w XVII edycji Turnieju Piłki Nożnej w Przebrodzie. Co ciekawe drużyna składała się z 6 chłopaków i jednej dziewczyny. Na boisku gimnazjaliści pokazali, że potrafią walczyć o każdy punkt. Do szkoły wrócili z miejscem na podium. II miejsce to duży sukces. Gratulujemy!

26 kwietnia w Suwałkach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasze gimnazjum reprezentowali: Lidia Nieszczerzewska, Weronika Jurewicz i Łukasz Bielawski. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą o przepisach ruchu drogowego i znajomości elementów pierwszej pomocy przedmedycznej. Trochę szczęścia zabrakło im w jeździe w miasteczku rowerowym, ale ostatecznie zajęli II miejsce na etapie powiatowym. GRATULUJEMY!

W kwietniu nasza szkoła wzbogaciła się o 6 nowych kolorowych damskich rowerów. Wszyscy wiemy, że nie ma to jak ruch na świeżym powietrzu, dlatego też lekcje wychowania fizycznego na rowerze to jedna z fajniejszych zabaw.

21 kwietnia w naszej szkole gościliśmy stu dwudziestu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, uczestników 43 Edycji Olimpiady Geograficznej. Pobyt u nas związany był z zajęciami terenowymi w Płocicznie.

Rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne....

Przez trzy dni nasi najstarsi gimnazjaliści piszą egzamin gimnazjalny. Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części i obejmuje:
1) w części pierwszej – humanistycznej 19 kwietnia 2017 r. - wiadomości i umiejętności z: zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
zakresu języka polskiego – godz. 11:00
2) w części drugiej – matematyczno-przyrodniczej 20 kwietnia 2017 r – wiadomości i umiejętności z:

z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
z zakresu matematyki – godz. 11:00
3) w części trzeciej – wiadomości i umiejętności z zakresu języka obcego nowożytnego 21 kwietnia 2017 r  - sprawdzane na poziomie podstawowym i na poziomie rozszerzonym.
na poziomie podstawowym – godz. 9:00
na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00

Zaświadczenia zostaną wydane uczniom w dniu zakończenia roku szkolnego – 23 czerwca 2017 r.

10 kwietnia młodzi siatkarze walczyli w rozgrywkach Kinder + Sport w kategorii trójek chłopców. Pomimo trudnych przeciwników udało im się wygrać kilka spotkań.

9 kwietnia na naszej hali odbyły się kolejne rozgrywki Kinder + Sport w kategorii czwórek dziewcząt. Walka naszych szóstoklasistek opłaciła się i dziewczęta awansowały do półfinału Mistrzostw Województwa. Gratulujemy!

KONKURS

To się nazywa mieć szczęście! Dziś 7 kwietnia dotarły do nas wyniki konkursu „Marnowanie żywności to…” organizowanego przez Bank Żywności.

Z 49 prac literackich nagrodzono 8, w tym aż 5 prac naszych uczniów!
 


Konkurs literacki:
II miejsce – Natalia Katarzyna Balita klasa II gimnazjum
III miejsce – ex aequo Małgorzata Carewicz i Julia Romanowska klasa VI
Wyróżnienie:
Maja Baraniewicz klasa IV
Magdalena Skorupska klasa II gimnazjum

Na 195 prac plastycznych nagrodzono dziesięcioro uczniów, w tym 3 naszych.

Konkurs plastyczny:
II miejsce – ex aequo Lidia Nieszczerzewska klasa III gimnazjum
Wyróżnienie:
Anita Pacewicz klasa III gimnazjum
Krzysztof Jurewicz klasa III szkoła podstawowa
Gratulujemy zwycięzcom!

http://www.suwalki.bankizywnosci.pl/news.php?Id=86

 

BRD

 

Dziś 7 kwietnia w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Współorganizatorem eliminacji była Gmina Suwałki i aspirant Ireneusz Sudnik z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Suwałkach. Po dość trudnym teście wiedzy, dotyczącym przepisów drogowych, komisja wyłoniła zwycięzców. Wśród podstawówek liderem okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Poddubówku. Spośród gimnazjów najlepszymi okazali się nasi uczniowie z Gimnazjum: Lidia Nieszczerzewska, Weronika Jurewicz i Łukasz Bielawski. Z niecierpliwością czekamy na etap powiatowy turnieju.

http://www.suwalki24.pl/article/1,wiedza_jak_sie_bezpiecznie_poruszac_po_drodze_

zwyciezcy_gminnego_brd_zdjecia

„Surowce z klasą”

 

7 kwietnia był niezwykle aktywnym dniem w naszej szkole. Jako jedna z niewielu szkół dostaliśmy się do programu Państwowego Instytutu Geologicznego „Surowce z klasą”. Dziś gościliśmy u siebie dwoje studentów Krzysztofa Szewczaka i Agatę Patejuk, którzy przeprowadzili sześć lekcji poświęconym węglowi brunatnemu, soli kamiennej i miedzi. Lekcje przeprowadzone przez nich w sposób profesjonalny pokazały jak niezwykle ciekawa jest geologia. Uczniowie dowiedzieli się, czym są wybrane surowce mineralne, jak powstały, gdzie występują, w jaki sposób są wydobywane i do czego są stosowane.

Kółko teatralne będzie mogło od dzisiaj poszerzyć swoje możliwości. Do szkoły dotarły właśnie nowo zakupione kukiełki. Ileż było zabawy przy ich rozpakowywaniu. Czekamy z niecierpliwością na pierwszy spektakl.

 

strona  1  2 3  4 5  6 7  8  9 10   11  12  13 14 15 16

 

 

Copyright © 2016 by ZS Plociczno RL