Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie - Tartak

 

 PRZEDSZKOLE

 

 

Październik jest miesiącem ochrony zwierząt, a 25 października obchodzimy Dzień Kundelka. Aby pomóc zwierzętom mieszkającym w schronisku dzieci z oddziału przedszkolnego i przedszkolaki zbierały przez kilka tygodni pokarm, który przekazały pracownikom Fundacji Zwierzęta Niczyje. Dzieci dowiedziały się jak należy opiekować się zwierzętami a także, że posiadanie zwierząt to odpowiedzialność.

W czwartek 17 października przedszkolaków i dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził pracownik Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach. Zajęcia były przeprowadzone w oparciu o utwory Marii Konopnickiej. Dzieci poprzez grę poznały imiona krasnoludków występujących w bajce "O krasnoludkach i sierotce Marysi".Zajęcia były ciekawe i dzieci chętnie brały w nich udział.

Jesień to czas kiedy robimy przetwory z owoców i warzyw. Dzieci postanowiły zrobić kompot z przyniesionych owoców (śliwki, gruszki, jabłka). Były bardzo dumne z samodzielnie wykonanych przetworów.

        SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.

Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu,
Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc.

Czuwa żeby się komuś coś złego nie stało.
Z daleka już widzimy, jego czapkę białą.

W dniu 27 września nasze przedszkolaki wraz z oddziałem przedszkolnym w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji "Sprzątanie świata" i oczyszczały z odpadów teren przedszkolny. Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worków. „Uzbrojone" w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały teren szkoły.

24 września odbyło się ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA. Wspólnie bawiły się wszystkie dzieci uczęszczające do naszego przedszkola i oddziału przedszkolnego.
 
Wszystkie przedszkolaki chętnie zjadają ziemniaki.
Bardzo cieszą się dzieciaki, gdy na obiad są ziemniaki.

Każdy Przedszkolak dobrze wie,

że  kiedy dwudziesty wrzesień zbliża się,

od najmłodszego aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka

W dniu 20 września dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Była to opowieść o przyjaźni, miłości i walce dobra ze złem. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały spektakl.

W tym roku po raz pierwszy w naszym przedszkolu 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Inspiracją świętowania tego dnia jest kropka z książki o Vashti. Dzięki kropce i nauczycielce dziewczynka uwierzyła w swoje możliwości.

Piątkowe atrakcje przedszkolaków w ramach projektu "Poprawa atrakcyjności turystycznej Powiatu Suwalskiego"

Zabawy w ogrodzie przedszkolnym

Letnie zabawy kulinarne - lody, gofry, placki ziemniaczane

 

Odwiedzając kolejkę wąskotorową, przedszkolaki poczuły się głodne. Postanowiły więc spróbować frytek na świeżym powietrzu. Po chwili talerze były już puste. Frytki na świeżym powietrzu bardzo smakowały..

Przedszkolaki przygotowały galaretkę z owocami sezonowymi (poziomki, truskawki, czereśnie) i ozdobiły ją bitą śmietaną. Deser smakował wyśmienicie.

                                                                             KOKTAJL TRUSKAWKOWY
Tata Huberta przyniósł słodkie truskawki z własnego ogródka i wspólnie zrobiliśmy pyszny koktajl truskawkowy.

Urodziny Malwiny

Z okazji urodzin składamy Ci życzenia:
uśmiechu, zdrowia, radości,
mnóstwa prezentów i gości,
przyjaźni wielkich i małych,
wielu przygód niebywałych,
uśmiechu wesołego i wszystkiego,
wszystkiego najlepszego!

Słodki poczęstunek

Wizyta przedszkolaków w Mazurskich Tropikach - Papugarni w Ełku. To miejsce, gdzie przedszkolaki mogły dotykać i karmić papugi.

5 urodziny Adasia

Poprzez łąki, dolinami, biegnie kangur z życzeniami.
Spieszy się, by być na czas. Wie, że urodziny masz.
Wszystkiego najlepszego!!!

W poniedziałek 3.06.2019r. przedszkolaki, oddział przedszkolny i klasa I oglądali teatrzyk pt. "Czerwony Kapturek pędzi na ratunek".


6 urodziny Bartka i 4 urodziny Gabrysia

Idzie misio, idzie konik,
małpka, piesek no i słonik.
Wszyscy razem z balonami,
z najlepszymi życzeniami.
Bo to dzień radosny wielce
-masz już jeden roczek więcej!

 

Wita Was słoneczny ranek, tyle dzisiaj niespodzianek
Tyle przygód czeka nas. Pierwszy czerwca! Wstawać czas!
Dzisiaj święto wszystkich dzieci - to szczególny dla nas dzień.
W dniu tak pięknym i wspaniałym życzymy wszystkim dzieciom moc uśmiechu i radości,
szczęścia zdrowia, pomyślności.

Dzień Dziecka w Oddziale Przedszkolnym

 

Niezwykłe przygody smoka Obiboka dzieci obejrzały w dniu 28 maja. Była to zabawna opowieść o leniwym smoku, który nie chciał się uczyć a wolał marzyć. Co z tego wynikło - dzieci dowiedziały się z przedstawienia.

                            Urodziny Huberta

Wszyscy dobrze myślą o Tobie, bo wielkie serce kryjesz w sobie.
Jeden jest duży a drugi mały a Ty po prostu jesteś wspaniały.
Wszystkiego najlepszego życzą koleżanki, koledzy oraz Panie.

       Urodziny Gabrysi

Wszystko co piękne i wymarzone
niech w Twym życiu będzie spełnione.
Niech życie słodko płynie
a wszystko co złe, szybko minie.
Życzą Gabrysi Panie oraz koleżanki i koledzy

Urodziny Gracjana i Piotra

Niech Wam słonko ciepło gra,
Niech Wasz uśmiech długo trwa,
Nie traćcie swej wesołej minki,
Dziś są Wasze urodzinki!

Po święceniu palmy, sianiu owsa przedszkolaki poznały inne tradycje związane ze świętami wielkanocnymi. Zanim przystąpiły do kolorowania jajek, dowiedziały się jak rozpoznać jajka świeże i co się stanie z jajkiem włożonym do octu. Następnie przystąpiły do kolorowania jajek. Do przygotowanych pojemników z różnymi farbami wkładały jajka ugotowane na twardo. Po kilku minutach jajka nabrały pięknych barw. Oprócz kolorowania dzieci dekorowały jajka koszulkami, które po włożeniu do wody przyklejały się do jajek. Udekorowane jajka dzieci włożyły do własnoręcznie wykonanych koszyków.

 

Święta wielkanocne nazywane są świętami wiosennymi, dlatego jedną z tradycji jest wysiewanie owsa. Również i my postanowiliśmy wysiać owies. Przez klika dni będziemy obserwować jak wschodzi a następnie zabierzemy do domu jako dekorację świątecznego stołu.

9 kwietnia oglądaliśmy przedstawienie teatralne pt. "Księżniczka Ania"

Tradycyjnie, jak co roku przed świętami wielkanocnymi w naszym przedszkolu odbywają się zajęcia otwarte dla rodziców i dzieci na "wielkanocna ozdobę". W dn. 5.04.2019 r. odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. W czasie zajęć dzieci wspólnie z rodzicami wykonały wspaniałe ozdoby wielkanocne. Przygotowaliśmy materiały i przybory plastyczne, z których można zrobić dekorację na święta wielkanocne.

5 kwietnia obchodziliśmy Dzień Marchewki. Wszyscy – przedszkolaki i pani, ubraliśmy się w kolor „marchewkowy” – kolor pomarańczowy. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki oraz rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole. Można się było dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy o marchewce, a wszystkie nasze działania były związane tematycznie z marchewką. Były zabawy ruchowe ze śpiewem, zabawa orientacyjno – porządkowa z podawaniem marchewki z rąk do rąk, zagadki i tańce integracyjne przy muzyce.

Niech Ci słonko ciepło gra
niech Twój uśmiech długo trwa,
nie trać swej wesołej minki,
bo dziś Twoje urodzinki !
Wszystkiego Najlepszego Emma.

W dniu 3 kwietnia przedszkolaków odwiedził pan fotograf. Dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia w strojach ludowych. Następnie obejrzały przedstawienie "Trzy świnki".

                                                                         Siejemy rzeżuchę
Chcieliśmy poczuć już atmosferę wiosennych Świąt Wielkanocnych. Potrzebowaliśmy talerzyk, waty i trochę wody… Tylko tyle potrzeba do zasiania rzeżuchy. Przedszkolaki z ochotą siały ziarenka. Potem doglądały, pamiętały również o codziennym podlewaniu. Czekamy na efekty.

                                                                   Wiosenny hiacynt z kółek
Do naszego wiosennego zestawu kwiatów dołączamy hiacynta. Ten piękny kwiat można zrobić na wiele sposobów- u nas został wykonany z kółek. Tym sposobem powstała piękna, wiosenna praca plastyczna

                                    Pierwszy dzień Wiosny – zielony dzień w oddziale przedszkolnym

Zielony dzień w naszym przedszkolu połączyliśmy z pierwszym dniem Wiosny. W tym dniu wszystkie dzieci przedszkola były ubrane na zielono. Dzieci rozpoczęły ten dzień od zjedzenia pysznej zielonej galaretki. Nasze przedszkolaki nie zapomniały również o pożegnaniu Zimy, zaśpiewały Marzannie piosenkę i życząc jej miłej podróży. Były konkursy i dużo dobrej zabawy związanej z kolorem zielonym.

W dniu 21 marca dzieci witały wiosnę własnoręcznie wykonanymi kwiatami. Przy tej okazji zobaczyły pierwsze wiosenne kwiaty - przebiśniegi.

Przedszkolaki postanowiły udekorować salę przedszkolną wiosennymi kwiatami sadząc cebulki hiacyntów, frezji i tulipanów.

 

strona  1  2   3   4

 

Copyright © 2016 by ZS Plociczno RL