Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie - Tartak

 

 PRZEDSZKOLE

 

 

Wakacje w przedszkolu

Pyszne lody dla ochłody

 

Urodziny Malwiny

Niech Ci słonko ciepło gra,
niech Twój uśmiech długo trwa,
nie trać swej wesołej minki,
bo dziś są Twoje urodzinki.

W dniu 11 czerwca przedszkolaki wspólnie z klasą "0" odwiedziły Wigierski Park Narodowy. Obejrzały film o roślinach i zwierzętach zamieszkujących Park a następnie zwiedziły muzeum Parku z ciekawymi eksponatami przyrodniczymi. Na zakończenie wizyty dzieci zbierały "skarby przyrody" do pudełek, które otrzymały od pracownika Parku.


 

Przedszkolaki wybrały się do Suwałk, aby świętować Dzień Dziecka.

Malowanie twarzy

Dzieci na placu zabaw

Urodziny Oliwiera

Ile kropek na biedronce,
Ile elfów jest na łące,
Ile gwiazdek jest na niebie
Tyle życzeń dziś dla Ciebie

Teatrzyk w przedszkolu

zobacz zdjęcia

                                                      ZAJĘCIA OTWARTE Z RODZICAMI
Zajęcia otwarte dla rodziców to jedna z form współpracy przedszkola z rodzicami, w czasie której mają oni okazję zapoznać się m.in. ze sposobami pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz przekonać się, jak wiele ich pociechy już potrafią zrobić.

                                                                    Zuzia i przyjaciele

Dzieci z przedszkola wraz z klasą "0" wybrały się do Suwalskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie "Zuzia i przyjaciele". To historia o dziewczynce, która z pomocą przyjaciół opiekuje się powierzonym majątkiem. Poczynania Zuzi śledzi szajka opryszków. Czy bandzie uda się przejąć skarb? Opowieść zawiera walory edukacyjne - ukazuje wartość przyjaźni, odpowiedzialności, umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało, były zachwycone rekwizytami i fantazyjnymi kostiumami.

URODZINY EMMY

Najlepsze życzonka,
pięknego w życiu słonka,
smutków małych jak biedronka
i szczęścia wielkiego jak smok!

Pisanki, pisanki,
jajka malowane
nie ma Wielkanocy
bez barwnych pisanek.
 

Na jednej kogucik,
a na drugiej słońce,
śmieją się na trzeciej
laleczki tańczące.

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, radosnego wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz Wesołego Alleluja.

Życzą dzieci i Panie z grupy

Wielkanocne babeczki
Wielkanocna babka to symbol doskonałości do której człowiek powinien dążyć a także wzrastania wiary i miłości. Dzieci ochoczo ucierały ciasto. Nasi mali smakosze orzekli, że babeczki wyszły przepyszne.

W czasie przygotowań i oczekiwania na zbliżającą się Wielkanoc dzieci wykonały prace plastyczne związane z symboliką tych pięknych wiosennych świąt. I tak powstały baranki.

Przedszkolaki sieją owies na dekorację wielkanocnego stołu.

 

Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu był bardzo pracowity. Przedszkolaki szukały zwiastunów wiosny ukrytych w sali, były zabawy, malowanie twarzy. Ze znalezionych kwiatów dzieci zrobiły bukiet Pani Wiosny.


W dniu 21 marca Robert wziął udział w Konkursie Piosenki Przedszkolnej, który odbył się w Szkole Muzycznej w Suwałkach. Zaśpiewał piosenkę "Jamniczek". Gratulujemy Robertowi!

 

Kamishibai

Przedszkolaki poznały nowy rodzaj teatrzyku - kamishibai. Jest to teatr obrazkowy, który wywodzi się z Japonii. Polega na prezentowaniu obrazków ukrytych w drewnianej skrzynce. Dzieci obejrzały przedstawienie "Zielony groszek".


"Wiosna w przedszkolu"

Przedszkolaki posiały nasiona kwiatów i warzyw. Dowiedziały się co jest potrzebne, aby wysiane nasiona wykiełkowały a następnie wyrosły jako kwiaty i warzywa.Dzieci były bardzo zainteresowane zajęciami. Chętnie wykonywały wszystkie niezbędne czynności a efekt swojej pracy zobaczą za kilka tygodni.
 

 

strona  1  2   3

 

Copyright © 2016 by ZS Plociczno RL