Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie - Tartak

 

 PRZEDSZKOLE

 

 

16 października po spełnieniu wszystkich niezbędnych wymagań i zdaniu egzaminu przed komisją, pani Edyta Sudnik nauczyciel naszej szkoły zdobyła tytuł nauczyciela mianowanego. Gratulujemy!

Cóż za miła wiadomość do nas dotarła. Pani Ewelina Jagłowska wygrała wraz z uczniami z oddziału przedszkolnego zestaw gier! Od dziś nasi najmłodsi będą mieli możliwość zabawy i nauki z nowymi grami planszowymi.

 

28 września odbyło się spotkanie z policjantem, tematem spotkania była bezpieczna droga do przedszkola. Przedszkolaki jak i klasa 0 brały aktywny udział w zajęciach.

Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.

Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu,
Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc.

Czuwa żeby się komuś coś złego nie stało.
Z daleka już widzimy, jego czapkę białą.

 

 

MUCHOMORY

JESIENNY KĄCIK PRZYRODY

 

Przedszkolaki wspólnie z klasą "0" przygotowały samodzielnie pyszną i zdrową sałatkę jarzynową. Nim zabrały się do pracy dokładnie umyły rączki, po czym przygotowały noże i deski do krojenia. Potem już było prosto ,,ciach, ciach '' i warzywa krojone były w kolorowe kosteczki i wrzucane do wielkiej miski. Na koniec gotowa sałatka została nałożona do salaterek i można było przystąpić do prawdziwej uczty ! Wszyscy z wielkim apetytem zjadali wspólnie przygotowaną sałatkę.

Od kilku lat przedszkolaki biorą udział w akcji Sprzątanie Świata. Dzieci bardzo się zaangażowały w sprzątanie - żaden śmieć nie ukrył się przed ich oczami.

W dniu 21 września przedszkolaki wspólnie z klasą 0 obejrzały przedstawienie pt. "Przygody małej Calineczki". Czy z ziarenka jęczmienia może powstać mała dziewczynka? Okazuje się, że tak. Jest to wzruszająca opowieść, która uczy tego, że należy okazywać dobro. Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało.

W dniu 20 września przedszkolaki wspólnie z klasą 0 obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Były zabawy, konkursy oraz słodki poczęstunek. Zabawa była bardzo udana.

Celem wizyty w lesie było sprawdzenie czy już zawitała Pani Jesień. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie.

Korzystając z ładnej pogody, przedszkolaki postanowiły poćwiczyć na świeżym powietrzu.

W przedszkolu dzieci mają możliwość eksperymentowania z różnym materiałem plastycznym. Tym razem miały okazje trochę się ubrudzić i poznać konsystencje farby od innej strony, nie malowały bowiem jak zwykle pędzlem lecz palcami.

                                                                 Zabawny przedszkolaczek
            Dzieci wykonały "Zabawnego przedszkolaka"- praca plastyczna z różnorodnego materiału plastycznego.

                                                           Święto pieczonego ziemniaka
Pobyt na świeżym powietrzu dla przedszkolaków jak i dla klasy 0 zrobił swoje, gdyż apetyt dopisywał dzieciom. Ziemniaki upieczone w ognisku smakowały, jak potrawy z najlepszej kuchni. Spotkanie było bardzo udane i na pewno
pozostanie w pamięci. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył
pozytywnych wrażeń. Ten słoneczny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.

Korzystając z ładnej pogody, przedszkolaki wybrały się na spacer połączony z zabawami.


Na zajęciach przedszkolnych przedszkolaki wysłuchały opowiadania "O jeżyku o imieniu Jerzy". Zajęcia czytelnicze uatrakcyjniły maskotki jeża, zająca, sowy i lisa.


 

Przedszkolaków odwiedziły koleżanki i koledzy z klasy "0".

 

Wakacje w przedszkolu

Pyszne lody dla ochłody

 

Urodziny Malwiny

Niech Ci słonko ciepło gra,
niech Twój uśmiech długo trwa,
nie trać swej wesołej minki,
bo dziś są Twoje urodzinki.

W dniu 11 czerwca przedszkolaki wspólnie z klasą "0" odwiedziły Wigierski Park Narodowy. Obejrzały film o roślinach i zwierzętach zamieszkujących Park a następnie zwiedziły muzeum Parku z ciekawymi eksponatami przyrodniczymi. Na zakończenie wizyty dzieci zbierały "skarby przyrody" do pudełek, które otrzymały od pracownika Parku.


 

Przedszkolaki wybrały się do Suwałk, aby świętować Dzień Dziecka.

Malowanie twarzy

Dzieci na placu zabaw

Urodziny Oliwiera

Ile kropek na biedronce,
Ile elfów jest na łące,
Ile gwiazdek jest na niebie
Tyle życzeń dziś dla Ciebie

Teatrzyk w przedszkolu

zobacz zdjęcia

                                                      ZAJĘCIA OTWARTE Z RODZICAMI
Zajęcia otwarte dla rodziców to jedna z form współpracy przedszkola z rodzicami, w czasie której mają oni okazję zapoznać się m.in. ze sposobami pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz przekonać się, jak wiele ich pociechy już potrafią zrobić.

                                                                    Zuzia i przyjaciele

Dzieci z przedszkola wraz z klasą "0" wybrały się do Suwalskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie "Zuzia i przyjaciele". To historia o dziewczynce, która z pomocą przyjaciół opiekuje się powierzonym majątkiem. Poczynania Zuzi śledzi szajka opryszków. Czy bandzie uda się przejąć skarb? Opowieść zawiera walory edukacyjne - ukazuje wartość przyjaźni, odpowiedzialności, umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało, były zachwycone rekwizytami i fantazyjnymi kostiumami.

URODZINY EMMY

Najlepsze życzonka,
pięknego w życiu słonka,
smutków małych jak biedronka
i szczęścia wielkiego jak smok!

Pisanki, pisanki,
jajka malowane
nie ma Wielkanocy
bez barwnych pisanek.
 

Na jednej kogucik,
a na drugiej słońce,
śmieją się na trzeciej
laleczki tańczące.

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, radosnego wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz Wesołego Alleluja.

Życzą dzieci i Panie z grupy

Wielkanocne babeczki
Wielkanocna babka to symbol doskonałości do której człowiek powinien dążyć a także wzrastania wiary i miłości. Dzieci ochoczo ucierały ciasto. Nasi mali smakosze orzekli, że babeczki wyszły przepyszne.

W czasie przygotowań i oczekiwania na zbliżającą się Wielkanoc dzieci wykonały prace plastyczne związane z symboliką tych pięknych wiosennych świąt. I tak powstały baranki.

Przedszkolaki sieją owies na dekorację wielkanocnego stołu.

 

Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu był bardzo pracowity. Przedszkolaki szukały zwiastunów wiosny ukrytych w sali, były zabawy, malowanie twarzy. Ze znalezionych kwiatów dzieci zrobiły bukiet Pani Wiosny.


W dniu 21 marca Robert wziął udział w Konkursie Piosenki Przedszkolnej, który odbył się w Szkole Muzycznej w Suwałkach. Zaśpiewał piosenkę "Jamniczek". Gratulujemy Robertowi!

 

Kamishibai

Przedszkolaki poznały nowy rodzaj teatrzyku - kamishibai. Jest to teatr obrazkowy, który wywodzi się z Japonii. Polega na prezentowaniu obrazków ukrytych w drewnianej skrzynce. Dzieci obejrzały przedstawienie "Zielony groszek".


"Wiosna w przedszkolu"

Przedszkolaki posiały nasiona kwiatów i warzyw. Dowiedziały się co jest potrzebne, aby wysiane nasiona wykiełkowały a następnie wyrosły jako kwiaty i warzywa.Dzieci były bardzo zainteresowane zajęciami. Chętnie wykonywały wszystkie niezbędne czynności a efekt swojej pracy zobaczą za kilka tygodni.
 

 

strona  1  2   3

 

Copyright © 2016 by ZS Plociczno RL