Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie - Tartak

 

  AKTUALNOŚCI

 

Na dzisiejszej lekcji Biologii uczniowie klasy VII przygotowali prosty model działania płuc na podstawie którego omówili mechanizm wentylacji płuc....

 

zobacz film >>>

 

Dnia 20 lutego 2018 r. uczniowie klasy I i II szkoły podstawowej zwiedzali Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Podczas lekcji muzealnej poznali najważniejsze wątki biograficzne i literackie poetki. Zwiedzanie muzeum uświadomiło dzieciom szczególny jej związek z rodzinnym miastem.

 

Bezpieczny internet

 

 

15 lutego przedstawiciele Wydziału Prewencji suwalskiej Policji rozmawiali o bezpiecznym korzystaniu z internetu z uczniami klas IV, V i VI. Podczas prelekcji zwracano uwagę na fakt, że internet to nie tylko możliwość nauki i zabawy, ale niestety również zagrożenia, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój młodego człowieka. Policjanci wyjaśniali uczniom, czym jest cyberprzemoc oraz kradzież danych, a także uczulili ich w zakresie zawierania kontaktów z nieznajomymi. Spotkanie zostało zakończone sentencją: "Z internetu należy korzystać świadomie, a także odpowiedzialnie".

 

Konkurs wiedzy „Para na szóstkę”

 

 

zobacz zdjęcia

 

Nie boimy się wyzwań, dlatego też wspólnie z Centrum Edukacji Nauczycieli zorganizowaliśmy konkurs wiedzy „Para na szóstkę” dla uczniów klas siódmych i gimnazjum. Pomysłodawcą konkursu był Damian Marek Sołtysiuk. Uczniów czekało wiele wyzwań, gdyż zestaw zadań konkursowych składał się z piętnastu zadań - po jednym zadaniu z każdego przedmiotu: biologii, chemii, geografii, fizyki, matematyki, historii, informatyki, języka polskiego, język angielskiego, religii/etyki, wiedzy o społeczeństwie, wychowania fizycznego, sztuki, zajęć technicznych i edukacji dla bezpieczeństwa. Każde zadanie miało wartość pięciu punktów. Wszystkie zadania sprawdzały wiedzę praktyczną. Jednym z najprostszych zadań okazała się resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Najwięcej problemów uczniowie mieli z utrzymaniem równowagi na trickboardzie. W konkursie startowało dziesięć par z sześciu szkół. Różnice pomiędzy pierwszym, a czwartym miejscem były niewielkie. Tym razem wygrali gospodarze: Julia Gałaszewska i Jakub Wasilewski. Zdecydowanie lepiej niż ich koledzy wykonali zadania z języka polskiego i wychowania fizycznego. Na drugim miejscu uplasowała się para z Jeleniewa: Adrian Wawrzyn i Edyta Kownacka. Trzecie miejsce przypadło Magdalenie Skorupskiej i Marcinowi Millerowi. Bardzo aktywnie w realizację przedsięwzięcia włączyła się Jolanta Kubrak, która jest konsultantem CEN-u w Suwałkach. Duże podziękowania należą się tez rodzicom: Agnieszce Carewicz, Monice Klimaszewskiej i Alicji Szulc, które były jurorami w trzech konkurencjach.

W ramach działań profilaktycznych realizowanych przez Szkołę Podstawową im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak 15 lutego 2018 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy IV, V i VI z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci. Policjanci starali się uświadomić uczniom , że Internet, który jest olbrzymim dobrodziejstwem naszych czasów, niesie ze sobą liczne zagrożenia. Jednym z nich jest cyberprzemoc. Omówione zostały najczęściej występujące formy przemocy w wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego. Uczestnicy spotkania zostali również ostrzeżeni przed pochopnym udostępnianiem w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów.

 

Doświadczenia

 z wodą

 

 

Uczniowie z klasy II szkoły podstawowej w czasie  zajęć wykonywali doświadczenia z wodą w różnych stanach skupienia i solą,  poprzedzone komentarzem wprowadzającym, a zakończone wspólnym wyciąganiem wniosków. Przed każdym doświadczeniem uczniowie otrzymali szczegółową instrukcję. Podczas eksperymentu dzieci nie tylko  wzbogacili  wiedzę o prawach rządzących przyrodą, a także rozbudzali w sobie pasje badawcze.

 

 

Basen z piłkami

 

 

12 lutego nasi najmłodsi mieli okazję zabawy w nowym, atestowanym basenie z piłkami. Basen stanął w przedszkolu, a w wolnej chwili korzystają z niego nie tylko przedszkolaki, a także uczniowie oddziału przedszkolnego.

W dniu 12.02.2018r. uczniowie klasy II szkoły podstawowej pojechali do Suwałk w celu obejrzenia spektaklu teatralnego pt. „Kuba i Buba czyli savoir-vivre dla dzieci”. Dzieci zobaczyły zgrabne, sympatyczne i dowcipne sytuacje z życia codziennego, które znakomicie przedstawiały zasady dobrego wychowania. Z pewnością dzięki swojej lekkiej muzycznej formule, będą zapamiętane i utrwalone. Spektakl utrzymywał uwagę i w odpowiednim miejscu wywoływał naturalny śmiech dzieci.

 

zobacz zdjęcia

 

W piątkowe przedpołudnie, 9 lutego 2018 r., odbył się - tak długo oczekiwany przez uczniów - bal karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły bawić się wspólnie z kolegami. Pląsy na parkiecie, wspólne zabawy oraz liczne konkursy wyczerpały siły tancerzy.
Już od dziś z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole.

 

KRUS

 

 

 

TEATR...

 

 

zobacz zdjęcia

 

Dnia 8 lutego uczniowie klasy II i IV naszej szkoły z wychowawcami wybrali się do SOK-u w Suwałkach na spektakl muzyczno- taneczny pt. „Zuzia i przyjaciele” w reżyserii Iryny Popovej,a dyrektorem artystycznym projektu był – Mihail Nikolov. Piękna scenografia, kolorowe kostiumy, porywająca muzyka, festiwal świateł i 170 spontanicznych dzieciaków wywarło na nas widzach ogromne wrażenie.
Ten dynamiczny spektakl to jednocześnie koncert wypełniony tańcem i piosenkami. Zaprowadził nas na dachy miasta, do cyrkowego namiotu, a nawet w odmęty Czarnej Hańczy. Oprócz obdarzonej wielkim sercem i tryskającej szalonymi pomysłami Zuzi, jej wiernych i szczerych przyjaciół, bandy przebiegłej Ropulii, zobaczyliśmy także łakomego suma, muzykalne rybki, nieporadnych opryszków i uczynnych listonoszy.
Na scenie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy młodych artystów z grup tanecznych Suwalskiego Ośrodka Kultury: Radość, Dance Academy, Dotyk Mini i Fleksik, aktorów Teatru Form Czarno-Białych PLAMA i wokalistów Studia Piosenki Świetlik.
Szczęśliwi z workami wrażeń wróciliśmy do szkoły. Czekamy na następny taki spektakl i wyjazd.

 

 

Zmiana planu zajęć od 5 lutego 2018
 

LODOWISKO

 

Narty moją pasją

 

 

2 stycznia ruszył w naszej szkole projekt finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki „Narty moją pasją”. 20 uczniów zdobywało umiejętności jazdy na nartach biegowych oraz podstawy różnych gier zespołowych.

 

Konkurs wiedzy o zawodach....

 

Z przyjemnością informujemy, iż w II etapie konkursu wiedzy o zawodach i uwarunkowaniach regionalnego rynku pracy, który odbył się w dniach 18-19 grudnia 2017 r. w formie testu on – line dwoje naszych uczniów zdobyło nagrody w formie bonów pieniężnych. Magdalena Skorupska i Łukasz Czerniawski znaleźli się wśród 18 nagrodzonych z regionu suwalskiego. W konkursie wzięło udział w sumie 126 uczniów z 28 szkół gimnazjalnych województwa podlaskiego.

                                                   Program ferii zimowych
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w zajęciach organizowanych podczas tegorocznych ferii zimowych. Proponujemy dobrą i bezpieczną zabawę oraz ciekawe zajęcia rozwijające i ruchowe.

 Program ferii zimowych

 

zobacz zdjęcia

 

 W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków.
Dnia 13 stycznia w naszej szkole odbyła się ta wspaniała impreza. Dzieci w formie wierszy i piosenek złożyły babciom i dziadkom życzenia oraz zaprezentowały dwa tańce. Aktorzy z klas I-III przygotowali inscenizację „Witaj Zimo”. Następnie wszystkie wnuczęta obdarowali swoich ukochanych gości upominkami przygotowanymi własnoręcznie. Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Dzień Babci i Dziadka na długo pozostanie w pamięci wnuków i dziadków.


zobacz zdjęcia

 

 

22 grudnia odbył się w naszej szkole Konkurs Kolęd i Pastorałek. Udział wzięli uczniowie wszystkich klas w dwóch kategoriach: klasowa i indywidualna. Pięknie zaśpiewane utwory wprowadziły w szkole świąteczny klimat. Z ponad kilkunastu zaprezentowanych kolęd i pastorałek jury wybrało zwycięzców. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

Wyniki indywidualne:
I miejsce Bartosz Lipnicki, Maja Gąsiorowska
II miejsce Wiktoria Wołczek
III miejsce Krzysztof Jurewicz
IV miejsce Daniela Spinelli
V miejsce Julia Konopko, Gaja Klimaszewska, Weronika Bobrowska
Wyniki grupowe:
I miejsce klasa III gimnazjum
II miejsce klasa VI
III miejsce klasa VII
Wyniki grupowe najmłodszych:
I miejsce klasa III
II miejsce klasa II
III miejsce klasa I

22 grudnia mieliśmy w szkole uroczysty dzień. Od rana w klasach odbywały się wigilie. Miło było popatrzeć jak maluchy same przygotowywały stół, przy którym miały zasiąść. A na stołach były różności począwszy od chipsów, żelek, ciasta poprzez paszteciki, pierogi kapustę z grzybami czy owoce. Oczywiście nie obyło się bez dzielenia się opłatkiem.

 

 

JASEŁKA 2017

> zobacz zdjęcia

> Slideshow

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. 21 grudnia w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie, którzy przypomnieli wszystkim wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uroku inscenizacji dodały kolędy śpiewane przy akompaniamencie skrzypiec i gitary, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Po występie głos zabrali goście: ksiądz Waldemar Chachaj, Zbigniew Mackiewicz sekretarz Gminy Suwałki, Marek Jeromin przewodniczący Rady Gminy Suwałki i pani dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Cały tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia w klasie II  szkoły podstawowej  panował świąteczny nastrój. W   poniedziałek, 18.12. 2017r. uczniowie  ubrali choinkę własnoręcznie wykonanymi papierowymi ozdobami. W czwartek, 21.12.2017r. ogromne zainteresowanie wzbudziła zabawa   darmową aplikacją, dzięki której   magiczne elfy, bałwanki, Mikołaje, choinki,  kule śnieżne i renifery budziły się do życia i wywoływały niezwykłe emocje.

 

 

W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ " KALINA"

 

> ZOBACZ FILM

kalin001  kalin002  kalin003

kalin004  kalin006  kalin005

20 grudnia ośmioro uczniów pod opieką pani dyrektor Katarzyny Gałaszewskiej i pana Marka Klimaszewskiego wzięło udział w Jasełkach przygotowanych wspólnie z pensjonariuszami z Domu Pomocy Społecznej „KALINA”.  Byliśmy niezwykle dumni, ze mogliśmy zatańczyć poloneza, wziąć udział w Jasełkach i pomóc wręczać prezenty mieszkańcom. Młodzież była pod wrażeniem dla kunsztu gry mieszkańców i ich opiekunów oraz wkładu ich pracy żeby przedstawienie mogło wypaść tak znakomicie. To był pierwszy taki występ, ale na pewno nie ostatni! My lubimy pomagać, bo jak mówi powiedzenie „Młodsi mają szanować swoich starszych, a starsi niech kochają swoich młodszych”

Z opłatkiem

u Wójta Gminy Suwałki

20 grudnia nasi uczniowie zawitali u pana Wójta Gminy Suwałki z opłatkiem. Życzenia złożyła panu Tadeuszowi Chołko w imieniu wszystkich uczniów Natalka. Nie obyło się bez prezentów, gdyż uczniowie otrzymali słodycze i kalendarze do szkoły.

w001
w002
w003
w004

 

 

Spektakle

profilaktyczne

W dniu 20.12.2017r w naszej szkole odbyły się spektakle profilaktyczne. Klasy 0-III obejrzały spektakl „Tu rządzi kot„, w którym poznali jak bezpiecznie zachowywać się w różnych sytuacjach życiowych. Klasy IV-VI obejrzały przedstawienie „Możesz odkryć siebie„ , które pokazało umiejętności rozpoznawania symptomów uzależnienia od komputera i Internetu i kształtowało umiejętności bezpiecznego poruszania się w sieci. Klasa VII i uczniowie gimnazjum obejrzeli „Labirynt” czyli przedstawienie krzewiące wartości wychowawczo-profilaktyczne.

 

Miłą niespodziankę na nadchodzące Święta zrobiła naszym uczniom Pani Dominika Kulczyk. 42 sportowców otrzymało od Kulczyk Foundation prezenty świąteczne. Paczki sprawiły dzieciom ogromną radość! W ich rozdaniu pani dyrektor Katarzynie Gałaszewskiej pomogła przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Carewicz.

DSC_0294
DSC_0296
DSC_0298
DSC_0302

   http://zoltytalerz.pl/gwiazdka-z-zoltym-talerzem/

 

 

zobacz zdjęcia

 

19 grudnia odwiedziliśmy schronisko Sonieczkowo by przekazać karmę dla zwierząt. Wolontariusze – nasi uczniowie z klasy VII pod opieką M. Ratomskiego i D. Sołtysiuka zbierali dary dla zwierzaków od początku roku szkolnego. Była to bardzo pouczająca i niestety smutna podróż, ponieważ uczniowie bardzo ubolewali nad losem porzuconych zwierząt. Chcieli byśmy jak najczęściej służyć pomocą dla zwierząt w potrzebie dlatego też zachęcamy państwa do wspierania naszej akcji i przekazywania karmy dla zwierząt oraz starych koców dla Pana Ratomskiego w naszej szkole.

 

Czytamy bajki...

W grudniu w naszej szkole rozpoczęliśmy projekt pod hasłem: „Starsi czytają młodszym” zainicjowany przez Koło teatralne. Gimnazjalistki chętnie czytają książki dzieciom z oddziałów przedszkolnych oraz z klas I-III. Teksty  dobrane są  do wieku dzieci, które  chętnie słuchały starszych koleżanek i odpowiadały na pytania dotyczące treści utworu. Celem akcji jest nie tylko propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale również integrowanie uczniów gimnazjum z dziećmi młodszymi i przedszkolakami. 

15 grudnia w szkole odbył się finał VIII Kampanii Białej Wstążki. Zaprezentowane zostały plakaty, wykonane przez najmłodszych, promujące właściwe zachowanie. Uczniowie, którzy w życiu unikają przemocy, zostali nagrodzeni dyplomami 'Najlepszy kolega", "Najlepsza koleżanka".

 

KIERMASZ

Od kilku lat w naszej szkole organizowane są kiermasze świąteczne, podczas których można zakupić różnego rodzaju wypieki i ozdoby wykonane przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców, a nawet spróbować swojego szczęścia w loterii fantowej. 14 grudnia hala sportowa stała się prawdziwym jarmarkiem świątecznym. Mnóstwo kolorowych przedmiotów cieszyło oko kupujących, a pomysłowość twórców zachwycała. Nikogo nie trzeba było zachęcać do zakupów. Ze sprzedaży Rada Rodziców zebrała ponad 2600 złotych, z czego połowę na swoje potrzeby otrzymały poszczególne klasy.

Tym, którzy odwiedzili kiermasz – serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

Pierniczki to nieodłączny element Świąt Bożego Narodzenia. Zatem w środę  dnia 13.12.2017r. uczniowie klasy II szkoły podstawowej piekli bożonarodzeniowe pierniczki. Dzieci wycinały foremkami kształty pierniczków z wcześniej przygotowanego ciasta piernikowego. A ich dekorowanie  stało  się wspaniałą rozrywką dla wszystkich uczestników.

 

W okresie przedświątecznym uczniowie klasy II szkoły podstawowej pod opieką wychowawczyni projektowali i ozdabiali wyciętymi z serwetek wzorami styropianowe bombki. Ozdoby zabrali do domu, aby powiesić je na swoich choinkach.

We wtorek uczniowie klasy III robili ozdoby bożonarodzeniowe. Były to bombki na choinkę. Do wykonania takiej śnieżynkowej ozdoby potrzebny był dziurkacz, kolorowy papier, kula styropianowa oraz szpilki. Mali artyści wykazali się niezwykłą kreatywnością, oraz ciekawymi pomysłami. Ozdoby będzie można nabyć podczas kiermaszu świątecznego w dniu 14 grudnia w naszej szkole.

 

 

zobacz zdjęcia

 

.....o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Suwałkach. 11.12.2017 rozegrano na naszej hali VII Turniej piłki siatkowej dziewcząt o puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Suwałkach. Tym razem turniej zorganizowany był z myślą o naszych najmłodszych wychowankach, dziewczętach które stawiają swoje pierwsze kroki na parkiecie siatkarskim. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: czwórek i dwójek siatkarskich. Po zaciętych meczach w kategorii czwórek okazało się, że najlepszą drużyną turnieju została nasza czwórka. Tuż za nią uplasowały się dwie drużyny z SP 6. Natomiast w kategorii dwójek  zwyciężyła drużyna SP 5 II Suwałki przed SP 5 I Suwałki. Na trzecim miejscu na podium stanęły nasze zawodniczki. Uroczystego zakończenia dokonali pani dyrektor Katarzyna Gałaszewska i pan prezes Andrzej Kolenkiewicz. Każda osobo uczestnicząca w turnieju dostała pamiątkową koszulkę ufundowaną przez Bank Spółdzielczy.

W planetarium.....wspaniały prezent otrzymaliśmy od rodziców na święta. Rada Rodziców opłaciła wszystkim uczniom wizytę w przyjezdnym planetarium Astropark. Mogliśmy z bliska podziwiać kosmos i poznać prawa którymi się rządzi bez wychodzenia na zewnątrz i niezależnie od pogody Podczas seansu dowiedzieliśmy się dużo o niebie, zjawiskach jakie obserwujemy na jego tle i obiektach jakie widzimy w rozgwieżdżoną noc na sferze niebieskiej. Ta unikalna lekcja astronomiczno- przyrodnicza była dla nas czymś niesamowitym. Dziękujemy rodzice!

W dniu 9- 10 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej w Suwałkach odbył się VI Międzynarodowy     Mikołajkowy Turniej Szachowy. W turnieju uczestniczyli  młodzi szachiści z naszej szkoły. Była rywalizacja, emocje jak również  możliwość zdobycia V kategorii.  Szansę tą wykorzystał Tomek Szopa, który zdobył odpowiednią Ilość punktów.

Warsztaty WPN w Krzywym - kl. V i VI.  Na początku zajęć był film o dokarmianiu ptaków. Następnie robiliśmy torby - renifer. Potem był film o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Później wykonywaliśmy pudełka na prezenty.

Przedszkolaki wspólnie z klasą III piekły pierniczki- pomagała także mama Dominika. Dzieci ugniatały ciasto, wałkowały i na koniec ozdabiały. Zapach pieczonych pierniczków unosił się po całej szkole.

 

Uczniowie klasy II szkoły podstawowej uczestniczyli warsztatach tworzenia kartek bożonarodzeniowych. Zajęcia prowadziła zaprzyjaźniona twórczyni ludowa. Dzieci przekonały się, że własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, to wspaniały upominek i piękna tradycja.

Nasi nauczyciele i uczniowie bardzo chętnie pomagają innym. Właśnie trwają próby poloneza , który już niedługo zatańczymy podopiecznym Domu Pomocy Społecznej "KALINKA".

POSTACIE

Z BAJEK

Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu uczniowie klasy II szkoły podstawowej przebierali się za różne bajkowe postacie znane z dzieciństwa i wspólnie czytali bajki. Podczas zabaw przenosili się w cudowny, kolorowy i magiczny świat baśni.

Mikołajki w szkole....

Jak co roku, tak i dziś nasi rodzice nie zapomnieli o mikołajkach. Od samego rana pani Monika Klimaszewska z panią Agnieszką Carewicz i panią dyrektor Katarzyną Gałaszewską, w pięknych mikołajowych czapkach odwiedziły wszystkich uczniów. Wszystkie grzeczne dzieci, bo tylko takie mamy w szkole, otrzymały zakupione przez Radę Rodziców czekoladowe mikołaje.

Dnia 6 grudnia 2017r. uczniowie klasy II szkoły podstawowej włączyli się do charytatywnej akcji Mikołajkowy Autobus Radia 5. Podczas przygotowywania paczki wszyscy zgodnie przyznali, że obdarowywanie jest przyjemniejsze niż bycie obdarowywanym.

>>> radio 5

Dziś 6 grudnia po raz 23 ruszył w trasę po Suwałkach Mikołajkowy Autobus Radia 5. To akcja podczas, której zbieramy dary dla potrzebujących dzieci. My też dziś dostarczyliśmy zbierane w szkole słodycze do siedziby Radia 5. Jesteśmy dumni, że nasi koledzy ze szkoły z chęcią włączają się w różnorodne akcje charytatywne.

Genuido

Nauka programowania w naszej szkole to dla nas jeden z priorytetów. Jesteśmy jedną z niewielu szkół, które maja zestawy Genuido. 10 zestawów Genuido sprawiło, że uczniowie mają możliwość rozszerzać swoje umiejętności z programowania. Płytki będą wykorzystywane też na zajęciach technicznych do odczytywania schematów i budowy obwodów oraz do fizyki  do obliczania rezystancji i prawa Ohma. Co najważniejsze umożliwiają doskonale zastosowanie posiadanej wiedzy w praktyce.

pr_gen001
pr_gen002
pr_gen003
pr_gen004
pr_gen005
pr_gen006
pr_gen007
pr_gen008
pr_gen009
pr_gen010
pr_gen011
pr_gen012

Już jutro rusza „Mikołajkowy autobus Radia 5”. Dziś uczniowie klasy VII pakowali zebrane słodycze, a zebrało się tego niemało! Uczniowie naszej szkoły lubią pomagać innym!

Ostatnie książki zakupione z funduszy otrzymanych w ramach "Narodowego programu czytelnictwa" trafiły właśnie do biblioteki szkolnej. Już od następnego tygodnia będzie można je wypożyczyć. Zachęcamy do skorzystania!

W dniu 5.12.2017 r. w Przebrodzie odbył się turniej piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Suwałki. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny jedna z klasy IV i jedna z klasy III. Po wyrównanych meczach w całym turnieju zwycięską okazała się drużyna gospodarzy. Na drugim miejscu uplasowali się nasi piłkarze z klasy IV, a na czwartym miejscu drużyna z klasy III. Wszystkim duże gratulacje i życzymy dalszych sukcesów sportowych

PROJEKT

CYBERNAUCI

W poniedziałek w Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak rozpoczęła się realizacja projektu „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Dzień Pluszowego

Misia

 

zobacz zdjęcia

 

 Pluszowe misie jako jedyne z zabawek doczekały się swojego międzynarodowego święta, które jest obchodzone od 2002 roku.
01.12. 2017r. już po raz szósty w naszej szkole z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia odbyła się misiowa impreza zorganizowana przez panią Ewę Białaszczyk i panią Wiesławę Radzewicz. W organizacji i prowadzeniu pomagali rodzice oraz uczennice : Ilona Skorupska , Julka Romanowska, Małgosia Carewicz i Wiktoria Wołczek . W tym dniu uczniowie z kl. 0-3 i dzieci z punktu przedszkolnego przyniosły ze sobą swoje ulubione misie. W szkole zaroiło się od pluszowych misiów. Były to małe i wielkie misie, które towarzyszyły dzieciom przez cały dzień.
Wspólna zabawa obfitowała w wiele atrakcji. Dzieci poznały historię powstania Dnia Pluszowego Misia. Uczniowie z kl.I-III wraz z panią Jadwigą Kowalewską przygotowali przedstawienie teatralne ,,Świat jesienią”. Starsi uczniowie z kl. IV-VI pod kierunkiem pani Ewy Białaszczyk przedstawili ,, Bal w pokoju lalek”. Dzieci recytowały wiersze o misiach i brały udział w zabawach i konkurencjach związanych z ich pluszowymi ulubieńcami.
Była to bardzo udana impreza. Misie zajmują szczególne miejsce w dziecięcym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, można się nimi pobawić i przytulić, gdy jest się smutnym.

 

IV miejsce w Powiatowym Halowym Turnieju LZS w piłce nożnej...W dniu 29 listopada w Raczkach rozegrano turniej o Mistrzostwo Powiatu Suwalskiego w piłce nożnej chłopców szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn z całego powiatu. Zespoły były podzielone na dwie grupy. Nasi uczniowie w swojej grupie nie przegrali żadnego meczu i różnicą jednej bramki zajęli drugie miejsce. Bój o trzecie miejsce na podium był bardzo zaciekły. Mecz zakończył się remisem i naszych piłkarzy czekały rzuty karne. Niestety w rzutach karnych zabrakło nam trochę szczęścia i przegraliśmy trzecie miejsce jedną bramką. Chłopcom pozostał wielki niedosyt i żal że nie przegrywając żadnego meczu zajęli czwarte miejsce.

Smakowite rogale upieczone przez kl 5....

Klasa piąta rozwija się kulinarnie. Produkty otrzymane z Banku Żywności, jabłka i jogurt naturalny przekazane szkole w ramach "Programu dla szkół" i margaryna zakupiona przez Radę Rodziców to główne składniki przepysznych rogalików.

W całej szkole pachniało niesamowicie.

 

Bierzemy udział w II edycji programu "Żółty talerz"

 

link  do drugiej edycji Programu Żółty Talerz

 

Już niedługo ruszy w trasę Mikołajkowy Autobus Radia 5. Tak jak i w tamtym roku zbieramy słodycze dla dzieci. Wszystkich, którzy chcą pomóc naszym wolontariuszom w zbiórce jak największe ilości słodyczy DZIĘKUJEMY!

W oddziale przedszkolnym nowe porządki. Dziś zawitały tam nowe kolorowe szafki i pudełka na zabawki. Jest nie tylko estetycznie, ale i więcej miejsca do zabawy.

Od 22 listopada gimnazjaliści sprawdzali swoją wiedzę na egzaminach próbnych. Pierwsze wstępne wyniki są już znane. Jednakże z niecierpliwością czekamy na porównanie wyników naszych uczniów na tle uczniów z całego kraju.

ŁAMIGŁÓWKI

Nasza szkoła 22 listopada wzbogaciła się o łamigłówki logiczne. Łamigłówki te doskonale bawią, uczą, zmuszają do myślenia i uwolnienia twórczej wyobraźni. Często pierwsze, przypadkowe z nimi "spotkanie" staje się początkiem wielkiej pasji i łączy rówieśników wokół wspólnego hobby. Nie tylko uczniom łamigłówki sprawiły dużo atrakcji przy rozwiązywaniu. Nauczyciele z wielkim zaangażowaniem próbowali swoich sił w "walce" z nimi. Co ciekawe, nie wszystkim udało się je rozwiązać .

.....sałatka makaronowo - warzywna kl. 5 i ciasto kl. 4

zobacz zdjęcia

 

 

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie - Tartak - 21.11.2017

W dniu 21 listopada byliśmy organizatorami gminnego Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Płocicznie –Tartak. W turnieju wystartowało sześć drużyn ze szkół gminnych. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, a mecze wyrównane i zacięte. Najlepszą z drużyn okazałą się być drużyna naszych starszych chłopców. Drugie miejsce zajęła drużyna z Przebrodu, a trzecie z Nowej Wsi. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.

20 listopada do szkoły dotarło 10 zestawów Makey Makey. Komputer zestaw ten wykrywa jako (nie)zwykłą klawiaturę. Dlatego też, ten schemat działa ze wszystkimi aplikacjami. Zestawy te umożliwiają emulację poszczególnych klawiszy za pomocą przedmiotów przewodzących impulsy elektryczne: jabłko, cytryna, banan, ketchup, grafit czy monety. Zestaw ten doskonale będzie pobudzał wyobraźnie i kreatywność naszych uczniów.

IMG_20171120_114737 IMG_20171120_114744 IMG_20171120_114753 IMG_20171120_114939

15 listopada uczniowie klasy VII na lekcji chemii przeprowadzali proste doświadczenia związane z tematyką lekcji. Obserwowali zachodzące zmiany a następnie wyciągali wnioski, stosując poprawną terminologię chemiczną.

Konkursy przedmiotowe w gimnazjum powoli dobiegają końca. Dziś 15 listopada Julia Gałaszewska, Emilia Kowalewska i Magdalena Skorupska sprawdzały swoją wiedze w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym.

...i znowu smakowite ciasto upieczone pod kierunkiem pani Anny Zachariasz

Sałatka i ciasto klasy 4 i 5

Już niedługo nasi gimnazjaliści sprawdzą swoja wiedzę na egzaminach próbnych. Wystandaryzowane zadania testowe przygotowane przez doświadczonych ekspertów zgodnie z wytycznymi CKE to generalna próba przed zewnętrznym egzaminem gimnazjalnym. Egzamin pomoże uczniom oswoić się z formułą egzaminu, techniką rozwiązywania zadań oraz pracą pod presją czasu.

CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA – 22 LISTOPADA 2017 R.
Z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie   Godz. 9.00
Z zakresu języka polskiego   Godz. 11.00
CZĘŚĆ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA – 23 LISTOPADA 2017 R.
Z zakresu przedmiotów przyrodniczych   Godz. 9.00
Z zakresu matematyki   Godz. 11.00
JĘZYK ANGIELSKI/JĘZYK NIEMIECKI – 24 LISTOPADA 2017 R.
Na poziomie podstawowym   Godz. 9.00
Na poziomie rozszerzonym  Godz. 11.00

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla gimnazjalistów powoli dobiegają końca. Miło nam poinformować, że uczennica III klasy Gimnazjum Julia Gałaszewska  zakwalifikowała się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Gratulujemy i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki w etapie rejonowym.

 

 

 

strona  1  2 3  4 5  6 7  8  9 10   11  12  13 14 15 16

 

 

Copyright © 2016 by ZS Plociczno RL