Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich    w Płocicznie - Tartak

 

                  :: HOME :: AKTUALNOŚCI :: FOTO GALERIA :: KONTAKT ::

AKTUALNOŚCI

 

    >   Aktualności
    >   Historia
    >   Foto Galeria
    >   Archiwum
    >   Uczniowie
    >   Pracownicy
    >   Linki
    >  Rada Rodziców
    >  Świetlica Środowiskowa
    >   UKS Sprint
    >   Kontakt
    >   Video
    >   Przedszkole
    >   Strona główna

 

 

    DLA UCZNIÓW         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Innowacja pedagogiczna " Legendy Suwalszczyzny, mojej małej ojczyzny".
W piątek odbyły się trzecie zajęcia wprowadzające w świat legend. Uczniowie trzeciej klasy wysłuchali, a następnie sami przeczytali legendę "Wyspy Wingryny ". Legenda opowiada o niespełnionej miłości pięknej dziewczyny i zakonnika. Uczniowie dzielili się opowieściami najciekawszych fragmentów i na tej podstawie stworzyli piękne ilustracje. A oto wystawa prac.


 

,,Od najmłodszych lat zdobywamy świat"

zobacz zdjęcia

Projekt ,,Od najmłodszych lat zdobywamy świat". Zajęcia matematyczne w klasie I - nauka przez zabawę.

,,Eksperymentuję, umiem, rozumiem"

zobacz zdjęcia

 

W ramach projektu „Szlifujemy diamenty” 8 uczniów bierze udział w zajęciach ,,Eksperymentuję, umiem, rozumiem". Podczas spotkań dzieci uczą się formułowania wniosków opartych na obserwacjach dotyczących przyrody oraz rozwijają ciekawość w poznawaniu świata. Mają możliwość prowadzenia prostych doświadczeń przyrodniczych, analizowanie ich i wiązanie przyczyny ze skutkiem.


 

 Zimowe rymowanki

 

 

zobacz recytacje wierszy  >>>

Nadszedł czas rozstrzygnięcia Zdalnego Konkursu Recytatorskiego „Zimowe rymowanki”. Organizatorem Konkursu było Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów w Suwałkach. Adresowany był do przedszkolaków i uczniów klas 0 – VIII szkoły podstawowej.
W konkursie wzięło udział ponad 120 uczestników. Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:
W II kategorii – uczniowie klas 0-III
II miejsce
Gabriela Glińska uczennica klasy III ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak
III miejsce
Dawid Krzymiński uczeń klasy III ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak
Gratulujemy Gabrysi i Dawidowi! Brawo!

 
 

Program "Dziel się uśmiechem" – kl. III

 

Od października do końca lutego br. odbywały się zajęcia w ramach ogólnopolskiego programu „Dziel się uśmiechem”. Celem programu była ogólna profilaktyka w zakresie higieny jamy ustnej, a w szczególności budowanie świadomości prozdrowotnej. Uczniowie uczestniczący w zajęciach dbania o zdrowy uśmiech poznali najważniejsze zasady, które przyczyniają się do utrzymania zdrowych zębów. Każde dziecko otrzymało pakiet profilaktyczny, w skład którego wchodziły: pasta do zębów, szczoteczka, guma bezcukrowa oraz książeczka edukacyjna. Z takim wyposażeniem dużo łatwiej dbać o zdrowy i piękny uśmiech. Akcja została przeprowadzona dzięki wsparciu Polskiego Czerwonego Krzyża, Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej i firmy Mars.

Dzień Kota!

 

Kotki, kocurki, kociaki, mruczki...

„ Dziel się uśmiechem” – program edukacji prozdrowotnej

 

W piątek uczniowie trzeciej klasy poznali termin puste kalorie. Zrozumieli, że nadmierne ich spożywanie może doprowadzić do nadwagi i otyłości. Uznali, że słodycze można jeść, ale z umiarem. Jeśli na co dzień będziemy odżywiać się zdrowo i uprawiać sport, to batonik czy kawałek czekolady od czasu do czasu nie zaszkodzą. Na zakończenie zajęć wszyscy wykonali model żuchwy i szczęki oraz przypomnieli jak należy dbać o higienę jamy ustnej.

Słodkie smaki na talerzu

 

10 lutego w klasie 2 odbyły się zajęcia kulinarne. Najmłodsi uczniowie bawili się
w kucharzy, kultywując polskie tradycje. Z ogromną radością wałkowali ciasto, a potem wycinali oponki i mini serowe pączki. Najdłużej trwało smażenie. Oczywiście po długim oczekiwaniu wszyscy ze smakiem skosztowali pysznych smakołyków!

OD NAJMŁODSZYCH LAT ZDOBYWAMY ŚWIAT

 

W poniedziałek 08.02.2021 rozpoczęły się zajęcia projektowe z języka angielskiego w ramach projektu edukacyjnego OD NAJMŁODSZYCH LAT ZDOBYWAMY ŚWIAT. Uczniowie klasy II z zaciekawieniem i wielkimi chęciami do nauki tego języka wzięli w nim udział.

klasa 5

klasa 7

klasa 5

W Pingwinowie

 

                                              W Pingwinowie
Po samodzielnym przeczytaniu lektury pt. „Zaczarowana zagroda” Aliny i Czesława Centkiewiczów uczniowie klasy II zgłębiali tajemnice Grenlandii, następnie poznawali życie pingwinów. Z wielkim zaangażowaniem przystąpili do wykonania czarno-białych pingwinów ze skarpety. Najwięcej frajdy sprawiło dzieciom projektowanie kolorowych czapek
i szalików. Największego z nich wybrano na klasową maskotkę.


 

Legendy Suwalszczyzny, mojej małej ojczyzny

Innowacja pedagogiczna " Legendy Suwalszczyzny, mojej małej ojczyzny".
W piątek odbyły się już drugie zajęcia wprowadzające w świat legend. Uczniowie trzeciej klasy wysłuchali, a następnie przeczytali legendę "O siei wigierskiej ". Opowiadali i wyszukiwali najciekawsze fragmenty i na tej podstawie stworzyli piękne ilustracje. Wyobraźnia dzieci nie miała granic. A oto wystawa prac.

                             Zimowe zabawy trzecioklasistów
Zima w pełni. Gdzie tylko okiem sięgnąć – biało. Wreszcie można poszaleć na sankach! Uczniowie klasy III korzystając z pięknej, zimowej aury spędzili dziś miło czas na zabawach zimowych. Dużo uciechy i frajdy sprawiła im jazda na sankach.


 

 

zobacz zdjęcia >>>

                                          Zabawa karnawałowa klasy III
W dniu 28. 01. 2021 r. w naszej klasie odbył się bal karnawałowy. Sala lekcyjna w zimowej scenerii wyglądała inaczej niż na co dzień i zamieniła się w prawdziwą salę balową.
Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach wesołej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach np.: w tańcu przy krzesełkach, tańcu w parach z balonem czy przedmuchiwaniu piórek za wyznaczoną linię . Wszystkim dopisywał świetny humor.Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą – zobaczcie sami! Kolejny bal karnawałowy już za rok .


 

Nietypowe zadanie dostali dziś uczniowie klasy V na matematyce. Uczniowie mieli po zrobieniu pracy domowej ulepić ciekawego bałwana. Są bałwany olbrzymy i rodzina bałwanków. Jest też bałwankowa klasa V i bałwankowa pani dyrektor.

W akcji Święty Mikołaj dla seniora wzięliśmy po raz pierwszy - ale nie ostatni. Właśnie otrzymaliśmy kartkę i film od pana Stanisława, któremu przesłaliśmy prezent. Łzy same cisnęły się nam do oczu. Pomaganie daje pozytywne emocje!

Jak się zmienia stan skupienia wody?

Woda jest najbardziej rozpowszechnionym, najbardziej znanym i jednocześnie najbardziej zagadkowym płynem na Ziemi. Uczniowie klasy II poznawali zastosowanie wody oraz obserwowali i wyjaśniali zjawiska atmosferyczne związane z nią. Dzieci już wiedzą, że tak jest w przyrodzie bez wątpienia, że woda dość często zmienia stan skupienia.

Jestem kroplą wody,
mogę być małą łzą
i wielkim mogę być morzem.
To ja wypełniam rzeki,
to mnie znajdziesz w jeziorze.
W deszczu, w śniegu,
w źródłach gorących
i w kryształowym lodzie.
Tyle tajemnic
ukrywam w sobie.

 

Zimowe zabawy kl. II

Hej koleżanko! Hej kolego, baw się na śniegu na całego!

Za oknem w końcu pada śnieg.  Zainspirowani tym widokiem uczniowie z klasy II przygotowali się do zimowych zabaw na śniegu i lodzie. Tym razem ubrali się odpowiednio do pogody i wyruszyli na zasypane  śniegiem, szkolne boisko.  W  grupach budowali śnieżne  fortece, rzucali się śnieżkami i szli tropem najstarszego kolegi z klasy. Wspólna zabawa przekonała dzieci do tego, że zima nie jest taka zła! Im nas więcej, tym weselej!

 
 
 
 
 
 

Kocham Cię Babciu, kocham Cię Dziadku!

My  wnuczki i wnuki
z życia Waszego czerpiemy nauki.
Tak bardzo Was kochamy!
I całusów mnóstwo  damy!

Uczniowie klasy III

Zimowe zabawy kl. III

 

Legendy Suwalszczyzny, mojej małej ojczyzny

Innowacja pedagogiczna " Legendy Suwalszczyzny, mojej małej ojczyzny".
Od 18 stycznia 2021 r. do 14 czerwca w klasie trzeciej prowadzone będą zajęcia z innowacji pedagogicznej " Legendy Suwalszczyzny, mojej małej ojczyzny". Dziś odbyły się pierwsze zajęcia. Uczniowie przeczytali legendę pt. " Wiano świętej Kingi" i na jej podstawie zapoznali się z definicją legendy. Wkrótce poznają opowieści o najbliższym regionie oraz zmierzą się z napisaniem i zilustrowaniem własnych legend o miejscach ważnych dla okolicznych mieszkańców Płociczna i okolic.

 

Kochani Dziadkowie!

Choć Babcia i Dziadek lubią czasem przesadzać, próbując wnukom swoim dogadzać, to kochamy ich  za to ogromnie i za to, że zawsze są koło nas, wtedy gdy ich potrzebujemy. Kochanym Babciom i kochanym Dziadkom uczniowie kl. II  przygotowali piękne laurki z życzeniami. Babciu i Dziadku- dziękujemy!

 

Od II semestru rusza projekt Wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi-zajęcia wyrównawcze dot. kompetencji kluczowych i zajęcia specjalistyczne realizowane w latach szkolnych 2020/2021 i 2021/2022 "'
Zajęcia przewidziane do realizacji w ramach zadania dla uczniów klas I-III:
1. Zajęcia wyrównawcze z matematyki
2. Zajęcia wyrównawcze z j. angielskiego
3. Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne
4. Zajęcia logopedyczne
5. Trening umiejętności społecznych
6. Projekt edukacyjny - Świat coraz bliżej (zajęcia rozwijające z języka angielskiego)
7. Koło zainteresowań - "Programowanie"
8. Projekt edukacyjny - "Z tradycją na TY – ja w małej ojczyźnie"
9. Warsztaty "Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni"
Zajęcia przewidziane do realizacji w ramach zadania dla uczniów klas IV-VIII:
1. Zajęcia wyrównawcze z matematyki
2. Zajęcia wyrównawcze z j. angielskiego
3. Zajęcia Korekcyjno - kompensacyjne
4. Trening umiejętności społecznych
5. Projekt edukacyjny " Z matematyką na ty"
6. Projekt edukacyjny "Kosmos-chaos czy porządek"
7. Projekt edukacyjny - Świat coraz bliżej (zajęcia rozwijające z języka angielskiego)
8. Koło zainteresowań - "Programowanie w java"
9. Koło zainteresowań - "Tworzenie aplikacji na android"
10. Projekt edukacyjny- Zabawa słowem, gestem dźwiękiem i obrazem - – warsztaty teatralne, plastyczne, muzyczne, dziennikarskie, fotograficzne
11. Warsztaty "Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni"
Dodatkowo planowane są wyjazdy edukacyjne do:
 Centrum Naukowe Kopernik
 Medicentrum w Suwałkach
 Białowieża
 Obserwatorium Astronomiczne w Olsztynie
Nowością jest stypendium edukacyjne dla 12 wyróżniających się uczniów  1500 zł

Karty zapisu są dostępne w sekretariacie .
 

„ Dziel się uśmiechem” – ogólnopolski program profilaktyczny.

Dziś uczniowie  trzeciej klasy  otrzymali materiały edukacyjne oraz zestawy do pielęgnacji zębów. Zestaw zawierał pastę, szczoteczkę do zębów i bezcukrową gumę do żucia. Na zajęciach przypomnieli budowę zęba oraz nazwy poszczególnych zębów. Nowe, kolorowe szczoteczki już przygotowane do fluorkowania zębów!

 

Z dumą informujemy, że jesteśmy jedną ze 196 szkół zakwalifikowanych do programu "SKS" w województwie podlaskim. Już niedługo nasza młodzież weźmie udział w zajęciach sportowych z piłki nożnej i piłki siatkowej.

 

 

strona  1  2 3  4 5  6 7  8  9 10   11  12  13 14 15 16

 

 

Copyright © 2016 by ZS Plociczno RL