Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie - Tartak

 

  AKTUALNOŚCI

 

 

NARTY....

 

 

zobacz zdjęcia

 

 

 

"Jak pokonywać trudności w nauce"

 

 

02 marca 2018 roku uczniowie klasy VI szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym "Jak pokonywać trudności w nauce" prowadzonym przez specjalistę Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Suwałkach. W trakcie zajęć uczniowie rozwijali umiejętności oceniania samego siebie, a także określania celu i precyzowania sposobów jego realizacji. 

02 marca 2018 r. uczniowie klasy III gimnazjum i VII szkoły podstawowej mieli ogromną przyjemność obejrzenia adaptacji utworu "Zemsta" w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Sztuka zaciekawiła młodych widzów. Okazało się, że współczesny odbiorca  może się świetnie bawić, oglądając sztukę z XIX wieku. Cała obsada  była rewelacyjna, ale uczniom skradł serce Papkin.Warto wspomnieć, że większość ról męskich grały kobiety. 

 

„Dobry zawód, fajne życie”

 

 

W ramach projektu „Dobry zawód, fajne życie” uczniowie Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak wzięli udział w wizycie studyjnej w Biurze Turystycznym „Suwalszczyzna” i w Urzędzie Skarbowym w Suwałkach, gdzie mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem odwiedzanych miejsc pracy. Następnie gimnazjaliści odwiedzili Zespół Szkół nr 4 w Suwałkach . Podczas rozmowy z nauczycielami i uczniami mieli możliwość zapoznania się z profilami kształcenia – obecnymi, jak również planowanymi w przyszłości. W dalszej części spotkania uczniowie  obejrzeli specjalistyczne pracownie umożliwiające nowoczesne kształcenie zawodowe.

Ciasto z jabłkami wykonane przez kl. V

Na dzisiejszej lekcji Biologii uczniowie klasy VII przygotowali prosty model działania płuc na podstawie którego omówili mechanizm wentylacji płuc....

 

zobacz film >>>

 

Dnia 20 lutego 2018 r. uczniowie klasy I i II szkoły podstawowej zwiedzali Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Podczas lekcji muzealnej poznali najważniejsze wątki biograficzne i literackie poetki. Zwiedzanie muzeum uświadomiło dzieciom szczególny jej związek z rodzinnym miastem.

 

Konkurs wiedzy „Para na szóstkę”

 

 

zobacz zdjęcia

 

Nie boimy się wyzwań, dlatego też wspólnie z Centrum Edukacji Nauczycieli zorganizowaliśmy konkurs wiedzy „Para na szóstkę” dla uczniów klas siódmych i gimnazjum. Pomysłodawcą konkursu był Damian Marek Sołtysiuk. Uczniów czekało wiele wyzwań, gdyż zestaw zadań konkursowych składał się z piętnastu zadań - po jednym zadaniu z każdego przedmiotu: biologii, chemii, geografii, fizyki, matematyki, historii, informatyki, języka polskiego, język angielskiego, religii/etyki, wiedzy o społeczeństwie, wychowania fizycznego, sztuki, zajęć technicznych i edukacji dla bezpieczeństwa. Każde zadanie miało wartość pięciu punktów. Wszystkie zadania sprawdzały wiedzę praktyczną. Jednym z najprostszych zadań okazała się resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Najwięcej problemów uczniowie mieli z utrzymaniem równowagi na trickboardzie. W konkursie startowało dziesięć par z sześciu szkół. Różnice pomiędzy pierwszym, a czwartym miejscem były niewielkie. Tym razem wygrali gospodarze: Julia Gałaszewska i Jakub Wasilewski. Zdecydowanie lepiej niż ich koledzy wykonali zadania z języka polskiego i wychowania fizycznego. Na drugim miejscu uplasowała się para z Jeleniewa: Adrian Wawrzyn i Edyta Kownacka. Trzecie miejsce przypadło Magdalenie Skorupskiej i Marcinowi Millerowi. Bardzo aktywnie w realizację przedsięwzięcia włączyła się Jolanta Kubrak, która jest konsultantem CEN-u w Suwałkach. Duże podziękowania należą się tez rodzicom: Agnieszce Carewicz, Monice Klimaszewskiej i Alicji Szulc, które były jurorami w trzech konkurencjach.

W ramach działań profilaktycznych realizowanych przez Szkołę Podstawową im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak 15 lutego 2018 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy IV, V i VI z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci. Policjanci starali się uświadomić uczniom , że Internet, który jest olbrzymim dobrodziejstwem naszych czasów, niesie ze sobą liczne zagrożenia. Jednym z nich jest cyberprzemoc. Omówione zostały najczęściej występujące formy przemocy w wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego. Uczestnicy spotkania zostali również ostrzeżeni przed pochopnym udostępnianiem w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów.

 

Doświadczenia

 z wodą

 

 

Uczniowie z klasy II szkoły podstawowej w czasie  zajęć wykonywali doświadczenia z wodą w różnych stanach skupienia i solą,  poprzedzone komentarzem wprowadzającym, a zakończone wspólnym wyciąganiem wniosków. Przed każdym doświadczeniem uczniowie otrzymali szczegółową instrukcję. Podczas eksperymentu dzieci nie tylko  wzbogacili  wiedzę o prawach rządzących przyrodą, a także rozbudzali w sobie pasje badawcze.

 

W dniu 12.02.2018r. uczniowie klasy II szkoły podstawowej pojechali do Suwałk w celu obejrzenia spektaklu teatralnego pt. „Kuba i Buba czyli savoir-vivre dla dzieci”. Dzieci zobaczyły zgrabne, sympatyczne i dowcipne sytuacje z życia codziennego, które znakomicie przedstawiały zasady dobrego wychowania. Z pewnością dzięki swojej lekkiej muzycznej formule, będą zapamiętane i utrwalone. Spektakl utrzymywał uwagę i w odpowiednim miejscu wywoływał naturalny śmiech dzieci.

 

zobacz zdjęcia

 

W piątkowe przedpołudnie, 9 lutego 2018 r., odbył się - tak długo oczekiwany przez uczniów - bal karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły bawić się wspólnie z kolegami. Pląsy na parkiecie, wspólne zabawy oraz liczne konkursy wyczerpały siły tancerzy.
Już od dziś z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole.

 

KRUS

 

 

 

TEATR...

 

 

zobacz zdjęcia

 

Dnia 8 lutego uczniowie klasy II i IV naszej szkoły z wychowawcami wybrali się do SOK-u w Suwałkach na spektakl muzyczno- taneczny pt. „Zuzia i przyjaciele” w reżyserii Iryny Popovej,a dyrektorem artystycznym projektu był – Mihail Nikolov. Piękna scenografia, kolorowe kostiumy, porywająca muzyka, festiwal świateł i 170 spontanicznych dzieciaków wywarło na nas widzach ogromne wrażenie.
Ten dynamiczny spektakl to jednocześnie koncert wypełniony tańcem i piosenkami. Zaprowadził nas na dachy miasta, do cyrkowego namiotu, a nawet w odmęty Czarnej Hańczy. Oprócz obdarzonej wielkim sercem i tryskającej szalonymi pomysłami Zuzi, jej wiernych i szczerych przyjaciół, bandy przebiegłej Ropulii, zobaczyliśmy także łakomego suma, muzykalne rybki, nieporadnych opryszków i uczynnych listonoszy.
Na scenie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy młodych artystów z grup tanecznych Suwalskiego Ośrodka Kultury: Radość, Dance Academy, Dotyk Mini i Fleksik, aktorów Teatru Form Czarno-Białych PLAMA i wokalistów Studia Piosenki Świetlik.
Szczęśliwi z workami wrażeń wróciliśmy do szkoły. Czekamy na następny taki spektakl i wyjazd.

 

 

Zmiana planu zajęć od 5 lutego 2018
 

LODOWISKO

 

Konkurs wiedzy o zawodach....

 

Z przyjemnością informujemy, iż w II etapie konkursu wiedzy o zawodach i uwarunkowaniach regionalnego rynku pracy, który odbył się w dniach 18-19 grudnia 2017 r. w formie testu on – line dwoje naszych uczniów zdobyło nagrody w formie bonów pieniężnych. Magdalena Skorupska i Łukasz Czerniawski znaleźli się wśród 18 nagrodzonych z regionu suwalskiego. W konkursie wzięło udział w sumie 126 uczniów z 28 szkół gimnazjalnych województwa podlaskiego.

 

 

strona  1  2  3  4  5  6  7  8   

 

 

Copyright © 2016 by ZS Plociczno RL