Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie - Tartak

 

  AKTUALNOŚCI

 

Nadchodzi Wielkanoc i wszystkich cieszy jej nadejście. Wokół pachnie wiosną i radośniej świeci uśmiechnięte słońce. Wielka radość na Ziemi! Przyszła wiosna, dobra wiosna, a z nią pora wielkanocna…

   Choć do Wielkanocy zostało jeszcze trochę czasu, pierwszaki, pod czujnym okiem Pani Małgosi i Pani Kasi, już dzisiaj wykonały piękne kolorowe palmy wielkanocne z papieru. Dzieci bardzo się starały, aby osiągnąć taki efekt.  Sami zobaczcie!

Życzymy Wam zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych!

 

Spotkanie...

Kto z nas nie lubi naleśników? Chłopcy z gimnazjum udowodnili w kuchni, ze umieją gotować i smażyć. Naleśniki były pyszne i znalazły wielu amatorów. Przedsiębiorczość w szkole to podstawa!

Wycieczka do Pięknej Góry...

 

zobacz zdjęcia >>>

26.03.2019  42 uczniów z klasy I, II i III pojechało do Ośrodka GWAREK w Pięknej Górze, żeby wziąć udział w ,,Pogoni za wielkanocnym zajączkiem". W bardzo miłej atmosferze odwiedzaliśmy kolejne sale, gdzie szukaliśmy uciekającego przed nami zajączka. Najpierw w teatrze podziwialiśmy interaktywne figle kurczaków. Potem zmierzyliśmy się w wodą łowiąc zatopione  pieniądze. Uczyliśmy się magicznych sztuczek, chociaż było to dość trudne. Bawiliśmy się z kurczakami w krainie wielkanocnych niespodzianek. W kuchni poznaliśmy przepis na na najpyszniejsze świąteczne łakocie. W tajemniczym ogrodzie wykonaliśmy zadania w rozmiarze XXL. Zakręcony tunel pełen zagadkowych korytarzy doprowadził nas do norki zająca. Niestety, zająca w niej nie było. Wreszcie, po wykonaniu wielu zadań dotyczących tradycji wielkanocnych, udało się wejść do krainy pełnej zagadek, iluzji i spotkać się z zajączkiem. To była wspaniała przygoda !

NAGRODY...

 

zobacz >>>

zobacz >>>

 

 

 

26 marca, podczas ostatniej Sesji Rady Gminy Suwałki odbyło się uroczyste wręczenie nagród za działalność sportową na rzecz mieszkańców Gminy Suwałki w 2018 r. Wójt oraz Przewodniczący Rady Gminy Suwałki podziękowali sportowcom za promowanie Gminy w kraju i za granicą, a trenerom i działaczom za zaangażowanie w zachęcanie młodzieży do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, kształtowanie w nich właściwych postaw i zdrowej rywalizacji. Nagrody przyznano w kategoriach: zawodnik, trener i działacz. W kategorii „zawodnik” nagrody otrzymali: Magdalena Remiszko i Konrad Wasilewski.
W kategorii „trener”
nagrodę otrzymał Marek Klimaszewski, a w kategorii „działacz” nagrodę otrzymała Katarzyna Gałaszewska. Gratulujemy!


 

Właśnie dotarło no nas podziękowanie za włączenie się do akcji BohaterON - włącz historię! Ta ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek, ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nasi uczniowie włączyli się do akcji Kartka dla Powstańca i wysłali bezpłatne kartki z życzeniami do Powstańców Warszawskich.

III edycja kampanii BohaterON w liczbach:

290 544 kartki
wysłane do Powstańców Warszawskich przez Polaków z kraju i zagranicy;
111 569
pocztówek zaadresowanych do konkretnego uczestnika walk o stolicę;
11 526 prac
plastycznych wykonanych przez dzieci i młodzież;
2 067 laurek
stworzonych przez małych pacjentów szkół przyszpitalnych;
31 511 284 osoby,
które zetknęły się z materiałami kampanii;
2781 placówek
zaangażowanych w projekt BohaterON w Twojej Szkole;
350 tys. uczniów
objętych projektem BohaterON w Twojej Szkole;
128 miniprojektów
realizowanych w szkołach;
1392 publikacje
w mediach;
1000 zdjęć
w mediach społecznościowych z kartką akcji.

 

Basen

 

Nauczanie pływania służy nie tylko celom sportowym, ale także użytkowym, rekreacyjnym, zdrowotnym, higienicznymi i leczniczym. Od marca rozpoczęły się zajęcia na basenie dla 15 uczniów z  klasy II i  III. W każdą środę dzieci  oswajają się ze środowiskiem wodnym, przezwyciężają lęk oraz zdobywają podstawowe umiejętności w pływaniu. Po  ćwiczeniach jest czas na zabawę. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się zjeżdżalnia.

Targi Edukacyjne

 

26 marca uczniowie klasy ósmej i trzeciej gimnazjum wzięli udział w targach edukacyjnych. W tym roku targi odbyły się w dwóch miejscach: Zespole Szkół Technicznych iZespole Szkół nr 4. Celem targów była prezentacja oferty edukacyjnej szkół kształcenia zawodowego oraz zachęcenie uczniów szkół gimnazjalnych do skorzystania z oferty kształcenia zawodowego. Targi mają pomóc gimnazjalistom oraz 8-klasistom w podjęciu decyzji, gdzie kontynuować naukę. Były też okazją do podsumowania 2-letniego projektu "Fajny zawód, fajne życie", w ramach którego uczniowie mogli m.in. zwiedzić zakłady pracy, spotkać się z doradcami zawodowymi.

 

zobacz zdjęcia >>>

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z gry edukacyjnej, która odbyła się pierwszego dnia wiosny w naszej szkole

 

 

strona  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   11   

 

 

Copyright © 2016 by ZS Plociczno RL