Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie - Tartak

  AKTUALNOŚCI

 

    >   Aktualności
    >   Historia
    >   Foto Galeria
    >   Archiwum
    >   Uczniowie
    >   Pracownicy
    >   Linki
    >  Rada Rodziców
    >  Świetlica Środowiskowa
    >   UKS Sprint
    >   Kontakt
    >   Video
    >   Przedszkole
    >   Strona główna

 

Harmonogram doładowań Suwalskiej Karty Miejskej 2020 r.

    DLA UCZNIÓW         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                          Spotkanie Samorządu Uczniowskiego
21 września 2020 r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie SU. Reprezentanci klas przedstawili swoje pomysły na I semestr pracy z uczniami. Omówiliśmy główne założenia naszej działalności i już w piątek – 25 września 2020 r. przeprowadzimy pierwszą wspólną akcję – Strajk klimatyczny. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego będzie Elżbieta Butkiewicz.


 

Ależ to był dzień... Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka. Świętowanie rozpoczęliśmy już od samego rana, w pięknie przystrojonych salach, odświętnych strojach i co najważniejsze we wspaniałych nastrojach. Były konkursy, zabawy, szalone tańce oraz jak na każdą imprezę przystało, pyszne, słodkie przyjęcie. To był bardzo udany dzień, który na pewno zapamiętamy na długo.

ZOBACZ VIDEO >>>

 

                  Wycieczka do Kopanicy na warsztaty kulinarno – artystyczne
16 września klasa IV i V wybrała się na wycieczkę do Kopanicy. Mieliśmy okazję nauczyć się lepienia pierogów i wypalaliśmy w drewnie dekoracyjne wzory. Dowiedzieliśmy się podczas prezentacji, jakie są smaki Suwalszczyzny. Wyprawa była udana!

"Suwalskie Smaki"

We wtorek, 15 września uczniowie klasy drugiej i trzeciej, uczestniczyli w warsztatach kulinarno-artystycznych "Suwalskie Smaki" w Kopanicy. Bardzo miło przywitały nas panie: Justyna, Miśka i Janka oraz pan Wojtek. Na początku obejrzeliśmy prezentację dotyczącą działalności Fundacji Teen Ranch, która była organizatorem warsztatów, jak również zapoznaliśmy się z regionalnymi potrawami Podlasia i Suwalszczyzny. Jeden zespół ubrany w fartuszki wziął się za robienie pierogów, a drugi zespół wypalał wzory na podkładkach z drewna. W czasie, kiedy gotowały się nasze pierogi, odwiedziliśmy pana Zdzisława , gdzie można było kupić pamiątki. Wreszcie nadszedł czas na degustację naszych dań. Były znakomite! Oprócz pierogów można było zjeść kanapkę ze smalcem i ogórkiem małosolnym oraz napić się pysznego kompotu. Na koniec czekała wszystkich zabawa na świeżym powietrzu. Była gra w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, bilard, piłkarzyki, skoki na trampolinie. Dziękujemy całej ekipie Teen Ranch za zaproszenie i fantastyczną zabawę, a naszej Radzie Rodziców za opłacenie autokaru.

"Suwalskie Smaki"

zobacz zdjęcia >>>

W dniu dzisiejszym dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej, uczestniczyły w warsztatach kulinarno-rękodzielniczych "Suwalskie Smaki" w Tobołowie. Spotkanie rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji dotyczącej działalności Fundacji Teen Ranch, która była organizatorem warsztatów, jak również zapoznaliśmy się z regionalnymi potrawami Podlasia i Suwalszczyzny. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Podzieleni na 2 zespoły wzięliśmy się do pracy. Okazało się, że jesteśmy mistrzami w wałkowaniu i lepieniu pierogów oraz wykonywania drewnianych podkładek. W czasie, kiedy gotowały się nasze pierogi, odwiedziliśmy po sąsiedzku, pracownię wypalania w drewnie, gdzie powstają prawdziwe dzieła sztuki. Wspaniałe otoczenie sprawiło, że nie mogliśmy się oprzeć zabawie na świeżym powietrzu. Były gry i zabawy, bilard, piłkarzyki, trampolina, park linowy i huśtawki. Później przyszedł czas na degustacje. Pierogi były przeeeepyszne.  Dziękujemy Teen Ranch za zaproszenie i fantastyczną zabawę, a naszej Radzie Rodziców za opłacenie autokaru.

ZOBACZ VIDEO >>>

 

Zajęcia rewalidacyjne i logopedyczne

 Rozpoczął się wrzesień i wszyscy ruszyliśmy ochoczo do pracy. Podczas zajęć indywidualnych z uczniami wykorzystujemy najnowsze technologie. Przykładem może być aplikacja Quiver, która ożywia bohaterów pokolorowanych na kartce i sprawia, że możemy się z nimi bawić. Swoje postacie ożywiali: Adaś, Natasza i Zosia.

Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię? Jak bezpiecznie spędzać czas w szkole, domu i podczas zabawy? Jak zachować się, gdy dzieci zostaną zaczepione przez nieznajomego? Na te wszystkie pytania odpowiadali dziś 8 września suwalscy policjanci podczas spotkania z najmłodszymi.

5 września 2020 roku pan konserwator Stanisław Klimaszewski obchodził 45-lecie pracy zawodowej. Kwiaty, serdeczne życzenia, gratulacje i wyrazy uznania złożyła panu Stasiowi pani dyrektor Katarzyna Gałaszewska.


Nowy rok szkolny 2020/2021 uważamy za otwarty. 1 września w obecności uczniów, rodziców i nauczycieli, przed panem Wójtem Gminy Suwałki Zbigniewem Mackiewiczem ślubowanie złożył nauczyciel mianowany Damian Marek Sołtysiuk. Gratulujemy!


 

26 czerwca 2020 roku, 116 uczniów odebrało świadectwa promocyjne. Warto dodać, że aż 46 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem!
Najlepszym absolwentem został Piotr Edward Jakubowski ze średnią ocen 5,33 i wzorowym zachowaniem.
Najlepszą średnią ocen w szkole otrzymał uczeń klasy V Aleksander Podziewski, aż 5,92!
Teraz dwa miesiące zasłużonych wakacji. Widzimy się ponownie 1 września 2020 roku.

 

NASI ÓSMOKLASIŚCI
 

 

 

Suwalska Liga Szkolna, to najstarsza impreza szachowa w regionie. W tym roku szkolnym odbyła się już po raz 26. Tegoroczna edycja musiała zakończyć się przedwcześnie. Nasi uczniowie drużynowo zakończyli rywalizację na piątym miejscu na 31 zespołów! W grupie do lat 11 Aleksander Podziewski był ósmy, a jego brat Mateusz Podziewski w grupie do lat 9 - szósty! Jesteśmy dumni!

 

Kto pierwszy do mety!
 

 

 

Uczniowie klasy pierwszej w wolnym czasie planowali i wykonywali proste gry-ściganki, samodzielnie i z pomocą dorosłego układali zasady gry, których trzeba przestrzegać  podczas zabawy. Podczas tworzenia gry dziecko samo ustalało reguły, co pozwala mu nabierać pewności siebie i chętnie takich reguł przestrzega. Gry wymyślone i narysowane samodzielnie są też o wiele bardziej atrakcyjne. Konstruowanie tych gier  planszowych przez dziecko to metoda intensywnie ćwicząca i  rozwijająca mowę, okazja do rozumowania przyczynowo–skutkowego, nauka kodowania informacji, lepszego rozumienia aspektu porządkowego i kardynalnego liczby naturalnej. W tworzeniu nowej gry wiodącą rolę spełniali dorośli, dziecko mu pomagało. Wspólne tworzenie gier wymagało też nieco wysiłku, ale  na pewno służyło wzmacnianiu potencjału twórczego dziecka, które uczyło  się także bez obaw realizować własne pomysły i wdrażać twórcze rozwiązania. Brawo Rodzice i uczniowie klasy pierwszej!

 

Informatyka kl. VI

 

 

 

Mały czy duży, każdy wie, że 26 maja to szczególny dzień!
Dzień Matki! Nie przez przypadek to święto jest wiosną,

gdy wszystko kwitnie i grzeje słońce.

Tak jak mama, która otacza nas opieką i wychowuje.

Za cierpliwość, za miłość, za czułe serce i mądre nakazy

w Dniu Mamy dziękujemy sto razy!
 

 

Ćwiczy kl. II

 

 

Aktywne ćwiczenia podczas pandemii, to nic trudnego. Patrzcie jak klasa II pięknie ćwiczy!

 

Kolaż kl. IV

 

 

 

Światowy Dzień Pszczół, a to domki dla pszczół wykonane przez uczniów klasy II

 

 

 

Majowa łąka kl. II

 

 

 

Makiety grodu kl. V

 

 

Uczniowie klasy piątej uczyli się o społeczeństwie w czasach pierwszych Piastów. Zadanie dla chętnych polegało na wykonaniu makiety grodu w Biskupinie. Zobaczcie sami, pomysłowość uczniów przeszła nasze oczekiwania !

 

Ćwiczenia na świeżym powietrzu

 

 

Zmiany pogody nie przeszkadzają naszym uczniom w ćwiczeniach na świeżym powietrzu. Jednego dnia grają w piłkę na trawie, a kolejnego lepią bałwana. To się nazywa różnorodność !

 

Zegary

 

 

 

Jesteś moim bohaterem !

 

 

PRZECZYTAJ !

Jest to historia opracowana dla dzieci, na podstawie badania dotyczącego tego, jak dzieci i ich rodziny na całym świecie radzą sobie z pandemią. Zaleca się, by książeczkę przeczytała dziecku osoba dorosła. Taka lektura może też być świetną okazją do rozmowy z dzieckiem o naszych obawach, uczuciach, jakie nam towarzyszą w tym trudnym czasie.

 

 

Wiatraczki - klasa II

 

 

 

Święto Konstytucji      3 maja

 

zobacz film

 

 

Wf - klasa II

 

 

 

Kwitnący sad

 

 

Wszyscy wiedzą, że stworzenie pięknej Impresji plastycznej to niełatwe zadanie. Kwitnący sad" to prace plastyczne w wykonaniu uczniów klasy drugiej.

 

Żółwiki i ośmiorniczki

 

 

Jak zrobić żółwia czy ośmiorniczkę z tego co ma się w domu? Klasa druga kreatywnie podeszła do tematu. Oceńcie sami.

 

Mobilne pracownie

 

 

Dzisiaj do szkoły dotarła przesyłka z 2 mobilnymi pracowniami wygranymi w konkursie #OSEWYZWANIE. Przypominamy, że 7 października 2019 roku w Białymstoku odbyła się konferencja regionalna w ramach Forum #OSERegio z udziałem nauczycieli i dyrektorów szkół. W wydarzeniu wziął udział także Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski oraz ministrowie Ministerstwo Cyfryzacji Marek Zagórski i Adam Andruszkiewicz. Pierwszą pracownię wygraliśmy nowatorskim ujęciem pracy pod hasłem „Smart szkoła”, a drugą wygrał pan Damian Sołtysiuk – rozwiązując poprawnie i w bardzo krótkim czasie niezwykle trudny test wiedzy o OSE i cyberbezpieczeństwie.

 

 

Akwarele i pastele
kl.4

 

 

 

Teatr to miejsce magiczne, w którym widzowie mogą doświadczać niezwykłej atmosfery i bliskości sztuki. W czasie zdalnych lekcji uczniowie klasy I przygotowali fantazyjne małe przewodniki właściwego zachowania w teatrze. Wyjaśniają w nich, jak zachowywać się podczas zajmowania miejsca na widowni, kiedy pojawić się w teatrze i czy oklaski zawsze są mile widziane w trakcie spektaklu? Efekty ich pracy możemy podziwiać na zdjęciach. Brawo!

 

Zdalne lekcje

 

 

W trudnym dla rodziców i uczniów okresie pandemii koronawirusa w kształceniu na odległość trzeba wykorzystać nowoczesne formy komunikacji, którymi częściowo, na co dzień już się posługujemy, takimi jak poczta elektroniczna, dziennik elektroniczny, którym można przekazać informacje. Również od kilku tygodni uczniowie klasy I mają zajęcia przez komunikator WhatsApp, który pozwolił utworzyć grupy, które mogą wspólnie uczestniczyć w zajęciach. Codzienne spotkania z rodzicami i dziećmi są okazją do nie tylko do wspólnej nauki, ale też sprzyjają lepszemu poznaniu się i rozumieniu, i wzajemnej współpracy.


 

 

Lubimy origami- harmonijkowe motylki i skaczące żabki

 

 

zobacz zdjęcia >>>

Uczniowie klasy I bawili się ze swoimi mamusiami, babciami i ciociami, które mimo wielu obowiązków składały z nimi z papieru techniką orgiami motylki i skaczące żabki. Nasze dzielne dzieci wspaniale składały papier i dobrze się przy tym bawiły.
To był czas poświęcony tylko dzieciom i zabawa dla całej rodziny. Dobrze jest, gdy mama lub tata uczestniczy w takich zabawach. W ten sposób wzmacniamy więzi rodzinne
i poczucie wartości naszych pociech. Dajemy sygnał naszym dzieciom, że to co robią jest dla nas ważne.

 

 12 KWIETNIA - DZIEŃ CZEKOLADY

 

Czekolada to przysmak niejednego z nas. Większość ludzi kojarzy ją z pysznością zawiniętą w błyszczący, srebrny papierek. Lubimy też czekoladowe ciastka, batony lub lody. Niektórzy odkrywają ją również jako składnik peelingu, mydła, a nawet piwa. Któż z nas nie skusiłby się na czekoladowy masaż? Napojem czekoladowym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie, ale ziarna kakaowca dopiero w XV wieku przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb z jednej ze swoich wypraw. Następnie minąć musiało kilkaset lat, zanim w Niemczech powstała pierwsza tabliczka czekolady. Co więcej, oprócz tego, że jest pyszna, czekolada spożywana w umiarkowanych ilościach może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Badania wskazują, że substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu.
Uczniowie klasy IV przysłali swoje propozycje czekoladowego szaleństwa. Ryś przygotował przepyszną czekoladę na gorąco. Do Amelki uśmiecha się tabliczka czekolady, a Lenka zanurzyła owoce w roztopionej czekoladzie. Mniam…

 

 

10 rocznica Katastrofy Lotniczej w Smoleńsku

 

Nasza szkoła nosi dumnie imię Lotników Polskich, dlatego uczciliśmy pamięć poległych w katastrofie smoleńskiej. Zgięła w niej para prezydencka: Lech Kaczyński z żoną Marią Kaczyńską oraz wielu cenionych przedstawicieli naszego państwa, w tym Andrzej Błasik – dowódca Sił Powietrznych RP. W katastrofie zginęło 89 członków delegacji oraz 7 członków załogi. Naszym obowiązkiem jest pamięć o tym wydarzeniu i godne uczczenie poległych.

Czas na rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego. Zadanie jury wcale nie było łatwe, jednak zgodnie z zasadami konkursu i wykonaniem przez uczniów komisja postanowiła:
W klasach IV-VIII
I miejsce Krzysztof Jurewicz
II miejsce Paweł Pampuch
III miejsce Gaja Klimaszewska
W klasach I-III
I miejsce Cezary Cichocki
II miejsce Oskar Bogdan
III miejsce Magda i Alicja Remiszko
Nagrodę specjalną za największą liczbę polubień otrzymuje Filip Maliszewski.
Nagrody można odebrać w szkole już 16.04.2020 roku. Czekają na zwycięzców na stoliku tuż po wejściu do szkoły. Nagrody można również odebrać po powrocie do szkoły. Zwycięzcom gratulujemy!

 

Ozdoby Wielkanocne    kl. VII

 

 

zobacz zdjęcia >>>

 

Ozdobne e - jajko Wielkanocne - kl. VI

 

 

zobacz zdjęcia >>>

 

Logopedia i zajęcia rewalidacyjne online

 

 Zajęcia logopedyczne oraz rewalidacyjne mają obecnie zmienioną formę – odbywają się online. Dzięki temu uczniowie mają możliwość kontynuacji swoich terapii. Efektem znakomitej współpracy jest praca Zosi Wierzbińskiej dotycząca zasłyszanych dźwięków z programu słuchowego.

 


Drodzy uczniowie, nie samą nauką żyje człowiek. Nadszedł czas na pokazanie, że siedząc w domu też można robić ciekawe rzeczy.
    
Zapraszamy do udziału

w Konkursie Wielkanocnym!

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach:
Uczniowie klas I-III mają za zadanie wykonanie pisanki, wydmuszki lub kompozycji świątecznej.
Uczniowie klas IV-VIII mają za zadanie wykonanie kartki świątecznej w jednym z programów graficznych.

Zdjęcie pracy lub wykonaną grafikę należy wstawić na FB szkoły @SzkolaPlociczno pod postem. Pamiętajcie, żeby podpisać się imieniem i nazwiskiem.
Konkurs trawa do 10 kwietnia do godziny 24:00. Rozstrzygnięcie konkursu już 13 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny. W każdej kategorii komisja przyzna trzy nagrody. Dodatkowo praca, która zdobędzie najwięcej polubień  otrzyma nagrodę specjalną.
Powodzenia!

 

 

 

 

ĆWICZENIA W DOMU

 

zobacz filmy >>>

Zapewne zastanawiacie się jak wygląda praca zdalna na lekcji wychowania fizycznego? My też byliśmy ciekawi. Zadanie dla chętnych było proste. Należało nagrać film jak ćwiczę w domu wykorzystując to co mam pod ręką. Trudne? Dla naszych uczniów wcale! Poniżej tylko kilka filmów, ale uwierzcie pozostali uczniowie również zaskakują nas swoją kreatywnością.

 

KARTKA DLA MEDYKA

 

 

 

E MALUNKI KL. 4

 

 

 

E LEKCJE

 

 

 

Już trzeci tydzień, jak w szkole brakuje gwaru i uśmiechu naszych uczniów! Zdalne nauczanie trwa, a my staramy się jak możemy, aby na bieżąco pomagać zarówno uczniom, nauczycielom jak i rodzicom. Wirtualne klasy, lekcje za pomocą różnych komunikatorów i oczywiście stały kontakt z rodzicami to teraz podstawa.

Podczas XVI Sesji Rady Gminy Suwałki 11 marca 2020 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród sportowcom, działaczom i trenerom za działalność sportową oraz nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej na terenie Gminy Suwałki w roku 2019.
Nagrody otrzymali:
Magdalena Remiszko w kategorii tenis stołowy
Marek Klimaszewskii w kategorii trener
Katarzyna Gałaszewska w kategorii działacz

 

Skarpetkowe stworki

 

 

Dziś na zajęcia przynieśliśmy skarpetki. Były w paski, w kółka, w ciapki, małe i duże,
a wszystkie chętne do współpracy z małymi rączkami artystów - lalkarzy.
Po przeczytaniu fragmentów książki Justyny Bednarek „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek ” postanowiliśmy zrobić „ skarpetkowe stworki”. Najpierw przygotowaliśmy gumki, sznurki i oczka, a potem zabraliśmy się do pracy. Pomysłów było wiele. Stworki udały nam się przepięknie! Byliśmy zachwyceni efektami naszej pracy !

 

Spotkanie logopedów

 

 

Drugie z serii spotkań sieci współpracy i samokształcenia logopedów z powiatu suwalskiego miało miejsce 9 marca 2020 r. w naszej szkole. Tematem było wykorzystanie elementów metody krakowskiej w codziennej pracy logopedy. Zaprezentowano najważniejsze elementy tej metody, a zgromadzeni nauczyciele wymienili się doświadczeniem związanym z codziennym warsztatem logopedy. Tego typu spotkania to jedyna możliwość wymiany doświadczeń, podzielenia się pomysłami i wspólnego rozwiązywania problemów logopedycznych, z którymi spotykają się logopedzi w pracy.

                     Wizyta w Bibliotece Publicznej w Płocicznie -Tartak
Uczniowie z klasy II 9.03.2020 r. wraz z wychowawcą odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Płocicznie -Tartak. Celem wizyty było zapoznanie z pracą biblioteki, ze zgromadzonymi w niej zbiorami, zasadami korzystania z księgozbioru, a przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania książką. Wielu z nich odwiedziło już wcześniej bibliotekę ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla niektórych była to pierwsza wizyta. Dzieci dowiedziały się, co zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki . Wszystkim podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Wizyta była urozmaicona dodatkowo wręczeniem dyplomów i nagród dla najlepszych czytelników w 2019 roku.
Nagrody otrzymali Tomek i Natasza. Gratulujemy im! Każdy uczeń wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy oraz z obietnicą, że wróci do niej. Pani bibliotekarka dała też słodkie upominki dla wszystkich. Dziękujemy!

foto >>>

Szach-Mat dla Suwałk II Międzyszkolny Turniej Szachowy 

 o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 6

 

 

 

strona  1  2 3  4 5  6 7  8  9 10   11  12  13 14

 

 

Copyright © 2016 by ZS Plociczno RL