Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie - Tartak

 

  AKTUALNOŚCI

 

 

zobacz zdjęcia

 

 

Nareszcie koniec roku szkolnego 2017/2018 i upragnione wakacje! Dziesięć miesięcy ciężkiej pracy minęło dość szybko i wreszcie dwa miesiące. Gościem na uroczystości pan Marek Jeromin przewodniczący Suwałki. Na początku pani dyrektor Katarzyna Gałszewska wspólnie z wychowawcami wręczyła świadectwa z wyróżnieniem uczniom, którzy na koniec roku mieli średnią ocen co najmniej 4,75. Potem wręczyła nagrody i odznaki i pogratulowała uczniom zdobytych stopni i odniesionych sukcesów. Niezwykle podniosłym okazało się przekazanie sztandaru i pożegnanie absolwentów gimnazjum Pani dyrektor życzyła absolwentom, aby doświadczenia zdobyte w edukacji dodały odwagi, wiary w siebie i pomogły im dotrzeć do wyznaczonego celu. Podziękowała też nauczycielom za to, że każdego szkolnego dnia dbali o uczniów, krzewiąc w nich poczucie mądrości i własnej wartości. Niezwykłe podziękowania trafiły też w stronę rodziców za wspólne dostrzeganie problemów i potrzeb naszych uczniów. Podziękowała też rodzicom za ich pomoc, życzliwość i współpracę.

 

zobacz zdjęcia

Pożegnanie kl. III G, nagrody, akcja nakrętki...

21 czerwca podsumowaliśmy w naszej szkole cały rok pracy. Tak jak co roku nie obyło się bez pożegnań. Klasa II gimnazjum przygotowała uroczyste pożegnanie klasie III, kończącej gimnazjum. Klasa III gimnazjum przygotowała inscenizację, która pokazała, że życie w szkole było barwne. Najmłodsi otrzymali dyplomy za najpiękniejszy zeszyt. Nagrodzono też Mistrzów Matematyki i Ortografii. Nagrody za najlepsze osiągnięcia matematyczne w konkursie „Kangur matematyczny” odebrało też czterech uczniów. Jak zwykle na koniec roku podsumowano też akcję zbierania nakrętek plastikowych. Od kilku lat zbiórka nakrętek to konkurs indywidualny, który bezkonkurencyjnie w tym roku wygrał uczeń II gimnazjum Jakub Bogdan przywożąc do szkoły aż 114,7 kg nakrętek! II miejsce w zbiórce zajął Bartosz Sienkiewicz z klasy III z wagą 54,80 kg. III miejsce w zbiórce zajął Dominik Lis z klasy III z wagą 42,45 kg Łącznie zebrano 462,45 kg nakrętek. Nagrody uczniom ufundowała pani dyrektor i Rada Rodziców.

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ 19.06.2018

19 czerwca 2017 r. już po raz kolejny na naszym boisku rozegrano Gminny Turniej Piłki Nożnej organizowany przez Akademię Piłkarską Wigry Suwałki. Nasza drużyna zajęła I miejsce. Gratulacje!

18 czerwca prawie 20 rowerzystów z klas IV, VII i III gimnazjum pod opieką Marka Klimaszewskiego, Michała Ratomskiego i Damiana Sołtysiuka wyruszyło na wycieczkę do rezerwatu Wigierskiego Parku Narodowego nad jezioro Białe. Jezioro Białe to urocze jezioro, które posiada dużą przejrzystość i czystość wód oraz piaszczyste pobrzeże i dno. W zasadzie jest wolne od roślinności wysokiej, flory zanurzonej oraz planktonu. Żyją w nim ryby wymagające wód głębokich, mało żyznych i utlenionych - tak jak sieja, sielawa, stynka i tym podobne.

 

 

Gratulujemy Łukaszowi Czerniawskiemu III miejsca w Powiatowym Konkursie Fotograficznym - "Matematyka w przyrodzie naszego regionu".

WYCIECZKA

Dzień 3

 

zobacz video

 

 

 

WYCIECZKA

Dzień 1 i 2

 

 

 

 

zobacz video

Po pożywnym śniadaniu pojechaliśmy do Wojciechowa do Muzeum Kowalstwa. Opowieści z życia kowala  z krótką lekcją historii kowalstwa oraz zwiedzanie imitacji starej kuźni, ekspozycji narzędzi rolniczych oraz podków dla koni i bydła, kolekcji replik broni średniowiecznej; ekspozycji wyrobów kowalstwa artystycznego kowali polskich i zagranicznych to nie lada gratka. Atrakcją było samodzielne ostrzenie siekiery na ręcznej szlifierce i granie marsza kowalskiego na kowadle przez Marzenę i Konrada. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Sandomierza. Zwiedzanie wystawę Świat Ojca Mateusza” to świetna zabawa. Zobaczyliśmy kościół, który dotychczas znaliśmy jedynie z telewizyjnego ekranu. Odwiedziliśmy także pokój biskupa, zrobiliśmy zdjęcia na plebani u Natalii, na posterunku policji z Możejką i Noculem i nawet w celi z postaciami woskowymi aktorów grających w serialu. Podejrzeliśmy też przy pracy księdza Mateusza. W wyśmienitych nastrojach pojechaliśmy do Kazimierza Dolnego. Rejs statkiem „Pirat” po Wiśle wyciszył część młodzieży. Po zwiedzaniu starówki czekała na wszystkich nie lada niespodzianka. Na rynku w Kazimierzu kręcono sceny do serialu „W rytmie serca”. Niektórym nawet udało się zrobić zdjęcie z odtwórcami głównych ról czyli Mateuszem Damięckim i Barbarą Kurdej-Szatan.

 

-------------------------------------------------

Ciut świt ruszyliśmy na wycieczkę szkolną. Pierwszy punkt planu to Lublin. Stadion robi wrażenie, a eksponaty sportowe w muzeum przeniosły nas w świat lat 30-tych. Stare miasto Lublina zrobiło wrażenie na wszystkich. Przejście trasą podziemną i poznanie historii wielkiego pożaru to niezwykłe doświadczenie. Wieczorem zmęczeni zajechaliśmy do Puław. Nie obyło się oczywiście bez obejrzenia meczu piłki nożnej Polska – Litwa. Mecz wygrany przez naszych piłkarzy 4:0 to idealne dopełnienie wieczoru. Ciekawe co przyniesie jutrzejszy dzień?

 

---------------------------------------------------------------------

 

MEGA MISJA

Nasza szkoła od września bierze udział w realizacji projektu MegaMisja, którego organizatorem jest Fundacja Orange. Zajęcia prowadzone są przez panią Annę Zachariasz. Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w MegaMisji i zdobywają punkty, aby móc wymieniać je na nagrody pomocne w realizacji zajęć: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, pomoce edukacyjne, które wzbogacą wyposażenie naszej szkoły. Przy realizacji wyzwań uczą się, jakie treści można publikować w Internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w Internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy. Właśnie trafiły do nas kolejne nagrody zdobyte przez pasjonatów MegaMisji!

PIKNIK NIEPODLEGŁOŚCIOWY - 9.06.2018

 

 

 

 

zobacz zdjęcia

 

Po raz piąty odbył się w naszej szkole Rejonowy Konkurs Ortograficzny organizowany przez Dyrektora Zespołu Szkół w Płocicznie-Tartak we współpracy z CEN-em w Suwałkach. Mieliśmy przyjemność gościć mistrzów ortografii z naszego rejonu. Przyjechali do nas uczniowie szkół podstawowych z Suwałk ( SP 10, SP 11, SP 4, SP 5 ) i okolic ( SP Jeleniewo, SP Filipów, SP Stary Folwark, SP Nowa Wieś, SP Poddubówek, SP Raczki ).  Dodatkowo w konkursie brały udział uczennice Szkoły im. Czesława Miłosza w Pakienie na Litwie.  Tym razem 25 uczestników zmagało się z dyktandem „Mój język, moja ojczyzna”. Poziom wszystkich prac okazał się bardzo wysoki, a walka o podium była zacięta.

 Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce -    Julita Romanowska             SP 11 w Suwałkach
II miejsce -   Krzysztof Taraszkiewicz     SP 10 w Suwałkach
III miejsce -  Mikołaj Derlecki                  SP  w Starym Folwarku
 

Wyróżnienia:

Wojciech Sawicki    -        SP w Jeleniewie
Julia Chmielewska -         SP 4 w Suwałkach
Wiktoria Jabłońska -        SP 11 w Suwałkach

Zwycięzcy oprócz dyplomów otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Dyrektora Zespołu Szkół im. Lotników Polskich panią Katarzynę Gałaszewską. Laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a przybyłym do nas nauczycielom za pracę w Komisji Konkursowej. Koordynatorki konkursu p. J. Stabińska i p. Ewa Białaszczyk już dziś zapraszają wszystkich na kolejną jego edycję. Do zobaczenia za rok.

 

 

zobacz zdjęcia

 

TURNIEJ SZACHOWY 07.06.2018

W dniu 07.06.2018r. na hali gimnastycznej w naszej szkole odbył I Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora Szkoły im. Lotników Polskich . W turnieju wzięło udział 82 młodych szachistów ze szkół suwalskich, szkół gminy :Jeleniewo, Bakałarzewo, Rutki Tartak, Raczki i gminy Suwałki. Dwadzieścia dwie osoby zdobyło IV i V kategorię szachową ,w tym ośmiu uczniów z naszej szkoły: , Natalia Gwiazdowska, Natalia Płaczek, Wioletta Popławska ,Aleksander Podziewski Tomasz Szopa, Szymon Turowicz, Olaf Madejski, Piotr Jakubowski.

 

Dzień dziecka już tuż tuż. Kulczyk Foundation przygotowała dla naszych uczniów upominki. Dziękujemy!

Zapraszamy do udziału w V Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Mój język, moja ojczyzna”

 

>>> regulamin konkursu

Zapraszamy do udziału w turnieju szachowym. Podczas turnieju będzie możliwość zdobycia V i VI kategorii

>>> regulamin turnieju

 

 

 

 

strona  1  2  3  4  5  6  7  8  9 

 

 

Copyright © 2016 by ZS Plociczno RL