Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie - Tartak

  AKTUALNOŚCI

 

    >   Aktualności
    >   Historia
    >   Foto Galeria
    >   Archiwum
    >   Uczniowie
    >   Pracownicy
    >   Linki
    >  Rada Rodziców
    >  Świetlica Środowiskowa
    >   UKS Sprint
    >   Kontakt
    >   Video
    >   Przedszkole
    >   Strona główna

 

    DLA UCZNIÓW         

 

 

 > Doładowania kart 2019/20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Świat przyrody, szczególnie w okresie wczesnej wiosny, kiedy wszystko budzi się do życia, jest fascynujący. Uczniowie klasy I postanowili uważnie przyjrzeć się przyrodzie i w ramach edukacji przyrodniczej, 28 lutego 2020 r. założyli ogródek na parapecie. Dzieci samodzielnie sadziły cebulę,  siały nasiona rzeżuchy, sałaty i ziół: bazylii, majeranku. Z wielkim zaangażowaniem podejmowały kolejne czynności, tj. wykonanie miniszklarenek na rozsadę z butelek PET, wkładanie cebulek, sianie nasion, obsypywanie ziemią oraz podlewanie. Podczas zajęć dowiedziały się, co jest potrzebne roślinom do życia i z jakich części składa się roślina. Po wysianiu i posadzeniu warzyw uczniowie ustawiały doniczki na oknie. Pod koniec pracy zostały  ustalone zasady prowadzenia ogródka  na parapecie. Przez kolejne dni uczniowie będą bacznie obserwować zmiany zachodzące w rozwoju roślin.

Wojewódzki Konkurs „112 RATUJE ŻYCIE” i tym razem okazał się naszym sztandarowym przedsięwzięciem. Zarówno film, jak i praca plastyczna przypadły go gustu jurorom i dziś z Białegostoku wracamy z dwoma II miejscami!
Laureaci Emilia Gutkowska, Julia Gwiazdowska, Amelia Gwiazdowska, Gaja Klimaszewska i Mateusz Zwierzyński – uczniowie klasy V oraz Jakub Kisielewski z klasy I z rąk Wojewody Podlaskiego odebrali super nagrody. Już myślimy o pracach, które wyślemy na konkurs za rok.

 Klasa IV w ramach projektu Akademia mistrzów narciarstwa zjazdowego 2020 brała udział w nauce jazdy na nartach organizowanej w ośrodku Szelment. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Pierwsze ślady stawiane nartą na śniegu były bardzo nieśmiałe i trudne, natomiast po kilku zajęciach dzieci stały się już odważniejsze, a jazda sprawiała im ogromną radość.

 

MORSKIE OPOWIEŚCI - spotkanie z marynarzem

 

 

Uczniowie klasy I uczestniczyli w ciekawej lekcji, mówiącej o prawdziwym życiu na morzu „Morskie opowieści”. W czasie zajęć poznawali podwodny świat roślin i zwierząt, zamieniali się w foki, bawili się własnoręcznie wykonanymi łódkami w rytmie marynarskich piosenek. W naszych progach zagościł też Pan Piotr, tata Jasia- naszego kolegi z klasy, człowiek od lat związany z morzem. Piękny, galowy, marynarski mundur wzbudził podziw. Jego ciekawa opowieść o służbie i pracy marynarza była urozmaicona licznymi pamiątkami, zdjęciami, filmami. Przez sześćdziesiąt minut uczniowie usłyszeli wiele ciekawych historii z marynarskiego życia Pana Piotra. I znów poczuliśmy klimat morskiej przygody. Dziękujemy Panu Piotrowi, a jego historie na pewno długo pozostaną w naszej pamięci.

 

DBAM O SWOJE ZDROWIE

 

 

Dziś na zajęciach uczniowie klasy drugiej przypomnieli sobie o tym, co służy naszemu zdrowiu. Na podstawie broszury informacyjnej przygotowanej przez Instytut Matki i Dziecka, dzieci rozwiązywały krzyżówki i rebusy o tematyce prozdrowotnej. Edukacja zdrowotna wpływa na zwiększanie świadomości i odpowiedzialności za własne zdrowie. Powinna być ona obecna na co dzień w ich życiu. Broszura zawierała również wkładkę dla rodziców – wskazówki, jak wspierać i chronić swoje dziecko

 

EKSPERYMENTUJĘ

 

 

Drożdże - rodzaj jednokomórkowych grzybów. Żyją na podłożach zawierających cukry. Wykorzystuje się je w przemyśle spożywczym. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem badali właściwości drożdży. Dodawali do nich składniki, które można znaleźć w kuchni i obserwowali zmiany zachodzące w różnych warunkach atmosferycznych. Wykonanie ciasta drożdżowego nie jest takie trudne.

 

KONSTRUKCJE

 

 

Konstrukcje z gazet lub klocków nie są takie łatwe. Liczy się współpraca w zespole oraz wykonanie zadania zgodnie ze skomplikowaną instrukcją. Kto wie, może uczniowie naszej szkoły w przyszłości zechcą zostać architektami?

 

WALENTYNKI W KL. III

 

 

Walentynkowa zabawa kolorami była bardzo udana. Uczestnicy zajęć ,,chemicznych" z klasy drugiej i trzeciej układali najpierw serca z cukierków i obserwowali zmiany zachodzące na talerzu wypełnionym mlekiem. Później próbowali łączyć zabarwiony olej z wodą. Najwięcej emocji wśród dzieci pojawiło się podczas obserwacji przepięknych spirali, wirów oraz plam powstałych w wyniku kontaktu barwników spożywczych z płynem do naczyń. Na koniec zajęć udało nam się stworzyć na podłożu z soli barwne bukiety. 

 

WALENTYNKI

 

zobacz zdjęcia >>>

 

Gimnastyka korekcyjna – ćwiczenia z rozciągliwą ścianą

 

 

Elastyczna ściana służy do nauki synchronizacji ruchów i współdziałania w zespole. Ze względu na właściwości rozciągliwej tkaniny, ćwiczenia stają się fantastyczną zabawą dostarczającą dzieciom wiele radości.

 

Trening twórczego myślenia –„ Zimowe inspiracje”

 

 

Prace plastyczne, twórcze i manualne wzbogacają osobowość dziecka. Dzięki sztuce rozwijamy wyobraźnię, zdolności manualne i mamy możliwość okazywania emocji.
Dziś uczniowie klasy drugiej tworzyli formę przestrzenną na temat „ Zimowe inspiracje”.
A efekt? Sami popatrzcie!


Liga szachowa

 

 

 

Z zabawą wśród ptaków zimujących w Polsce

 

 

W środę w klasie pierwszej roznosił się ptasi koncert. Zimą do naszego okna przylatują sikorki, więc uczniowie własnoręcznie formowali kule z ziaren, by je powieść Miłą nauką było ozdobienie ptasiego drzewa znanymi sylwetkami ptaków wykonanych techniką wydzieranki. Wiele satysfakcji uczniowie odczuli dmuchając przy tanecznej muzyce piórko, by jak najdłużej utrzymało się w powietrzu. Prezentowali i naśladowali głos wylosowanego ptaka oraz odnalezionych rodzin.

 

Gry i zabawy z wykorzystaniem piłek rehabilitacyjnych

 

Wykorzystanie na lekcji wychowania fizycznego piłek rehabilitacyjnych okazało się dobrą zabawą i dużym wyzwaniem uczniom klasy I. Podczas gier i zabaw ćwiczące dzieci radziły sobie z potrzebą utrzymania równowagi oraz odkrywały nieskrępowaną swobodę i naturalność ruchów. Uczestnicy zajęć nie odczuwali trudów ćwiczeń, wzmacniali swoje ciało i kondycję fizyczną. Wesołe sytuacje wywoływały na twarzach dzieci uśmiech, bo przecież nikt nie pozostanie ponury, widząc kolegę balansującego na piłce z głową w dół i nogami w górze .

 

zobacz zdjęcia >>>

 

Dziś w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I - III.
Z niecierpliwością dzieci na niego czekały. Od samego rana sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarownic, księżniczek, policjantów, Batmanów, elfów i innych barwnych postaci z filmów i baśni. Zabawę poprowadził DJ Kamil, który sprawił, że wszyscy świetnie się bawili. Chyba nikt się nie nudził. Pląsom i harcom nie było końca. A kiedy zabawa wyczerpała trochę siły tancerzy, wszyscy udali się na poczęstunek, przygotowany przez rodziców . Pyszne przekąski, słodkości i napoje dodały siły i mocy (a może to były wróżki?) i można było dalej  bawić się. Dziękujemy bardzo tym, którzy pomogli zorganizować nam zabawę, a szczególnie Radzie Rodziców.

 

CO ZAGRAŻA DZIECIOM NA WSI? - 16.O1.2020

 

Odwiedziła nas dzisiaj Pani Grażyna Ostrowska - przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy. Spotkanie miało formę prezentacji multimedialnej połączonej z pogadanką .Szczególną uwagę poświęciła czynnościom, których dzieci nie powinny wykonywać w gospodarstwie rolnym i miejscom, gdzie nie powinny wchodzić. Przedstawiła zagrożenia, jakie mogą spotkać dzieci, gdy samodzielnie korzystają z narzędzi i urządzeń w gospodarstwie, np. z piły motorowej czy siekiery. Przypomniała też o szkodliwości spalania śmieci w domowych piecach. Dzieci powinny pomagać rodzicom - jednak wykonywać pracę stosowną do swojego wieku. Wszyscy rodzice wiedzą, jak chronić swoje pociechy przed niebezpieczeństwem i dbają o nie najlepiej, jak potrafią. Pani inspektor przypomniała, że w każdym gospodarstwie powinien panować ład i porządek, bo w bałaganie nietrudno o wypadek. Na zakończenie życzyła wszystkim wesołych i bezpiecznych ferii zimowych.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA - 15.01.2020

 

zobacz zdjęcia >>>

W środę po południu odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka pt. „ Babciu, Dziadku ja po prostu mam talent”. Sala gimnastyczna została z tej okazji pięknie ozdobiona. W tej kolorowej scenerii dzieci z przedszkola i klas 0-III złożyły życzenia swoim ukochanym Babciom i Dziadkom, którzy bardzo przybyli licznie do naszej szkoły . Dzieci do życzeń dołączyły piękne wiersze, piosenki i tańce , przygotowane z pomocą swoich wychowawców. Były też koncerty młodych muzyków. Wszystkie występy były długo i głośno oklaskiwane, więc chyba przypadło widzom do gustu. O słodkie upominki dla seniorów zadbali młodsi i starsi uczniowie. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości bardzo serdecznie dziękujemy i życzymy mnóstwo miłych wspomnień!

 

W krainie bajek i baśni

 

 

Baśnie i bajki   pomagają  zapomnieć o codzienności. Mogą  też pomóc w rozwiązaniu niejednego trudnego problemu i  poprawić samopoczucie. Uczniowie klasy pierwszej przebrali się za ulubione postaci z baśni i bajek. Z  ciekawością oglądały i czytały tytuły książek zgromadzonych na wystawce „W krainie wróżki”. W ramach zajęć edukacyjnych uczniowie m.in. prezentowali ulubione bajki, słuchali  fragmentów wybranych baśni oraz rozwiązali i  quizy sprawdzające wiadomości o znanych bajkach, przedstawiali wybraną baśniową postać. Miały również okazję wylosować przedmioty z „Zaczarowanego pudełka”, które związane były z bajkami. Był także czas, by się troszkę poruszać przy piosence „My jesteśmy krasnoludki”.

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”

 

Gimnastyka korekcyjna

 

 

Projekt „Szlifujemy diamenty” trwa. Uczestnicy zajęć chętnie ćwiczą. Zajęcia można urozmaicać, wprowadzając odpowiedni sprzęt do ćwiczeń i zabawy.Dzieci chętnie pracują na matach do ćwiczeń  z piłeczkami sensorycznymi i laskami gimnastycznymi. Różnorodność sprzętu i jego kolorystyka znacznie wpływają na motywację dzieci do aktywności.

 

Zajęcia....

 

 

Zajęcia obejmują zagadnienia z pogranicza fizyki, chemii, przyrody, czy geografii.   Dzieciom bardzo podobało się tworzenie tęczy oraz rozszyfrowanie tajemnic dotyczących powstawania płatków śniegu. Wiele radości przyniosły doświadczenia z magnesami i kompasami. Dużo pytań pojawiło się podczas pracy z układami elektrycznymi. Uczniowie poprzez działanie i eksperymentowanie dostrzegają zjawiska zachodzące w ich otoczeniu.

W dniu 11.01.2020 r. odbył się V Turniej XX VI edycji Suwalskiej Ligi Szachowej. Najlepszy wynik spośród szachistów z naszej szkoły uzyskali : Matusz Podziewski (VII miejsce w grupie C chłopców ) i Aleksander Podziewski ( VII miejsce w grupie B chłopców ).


 

 

Szlifujemy diamenty

 

 

Co wiemy o sobie? Najszybciej odpowiadamy, że wszystko.  Podczas zajęć prowadzonych w ramach projektu "Szlifujemy diamenty" - Doradztwo zawodowe uczniowie ze zdziwieniem stwierdzają, że czasem nawet dla siebie są wielką tajemnicą. W dotarciu do informacji, jakie są mocne i słabe strony, uczniów wspomaga technologia informacyjna.

 

Konkurs kolęd i pastorałek 2019

zobacz zdjęcia >>>

 

Ostatni dzień lekcji przed przerwą świąteczną to idealny moment, żeby wspólnie zaśpiewać kolędy, a także pobyć z wspólnie z nauczycielami i poznać się z innej „świątecznej” strony. Dlatego też zorganizowano konkurs kolęd w dwóch grupach wiekowych. Uczniowie losowali kolędę, a następnie ją śpiewali. Młodym muzykom pomagali wszyscy, a wspólne kolędowanie przybliżyło nas do zbliżającej się wielkimi krokami Wigilii Bożego Narodzenia. W konkursie drużynowym w kategorii klas najmłodszych triumfowała klasa I, a wśród starszych klasa V.
Wyniki konkursu indywidualnego
I miejsce Szymon Dadura
II miejsce Zofia Wierzbińska
III miejsce Jakub Gwiazdowski
W kategorii klas IV - VIII
I miejsce Nadia Smarkusz
II miejsce Jurewicz Krzysztof
III miejsce Julia Konopka

Wigilia w kl IV

 

Spotkania opłatkowe

 

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia wszystkie klasy zorganizowały spotkania opłatkowe. Niektóre klasy zatroszczyły się o prawdziwy świąteczny nastrój, można było zobaczyć choinki, prezenty, a nawet spróbować pierogów. Pomieszczenia klasowe zamieniły się w przytulne jadalnie przyozdobione świeczkami, serwetkami i stołami uginającym się od jedzenia. Uczniowie podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia.

 

Jasełka Bożonarodzeniowe

zobacz zdjęcia >>>

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe pt: „Smutne święta?”. Zaprezentowali je 20 grudnia 2019 roku, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Tym razem młodzi artyści pokazali kontrast, pomiędzy tym co ważne i mniej ważne w święta. Przekaz, który wynieśliśmy z przedstawienia jest jednoznaczny: w natłoku przygotowań do świąt i przedświątecznych zakupów, nie zapominajmy o tym, co najważniejsze. W święta nikt nie może być smutny, nikt nie powinien być sam. Przywiązanie do rzeczy materialnych nie może być sensem życia, ponieważ pieniądz jest wartością, która niszczy wszystkie inne wartości. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Po występie głos zabrali goście: Krzysztof Andrzej Gwaj zastępca Wójta Gminy Suwałki oraz Lilianna Zielińska prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci. Następnie przemawiał Marek Jeromin przewodniczący Rady Gminy Suwałki i Tadeusz Chołko. Na koniec błogosławieństwa na święta i nowy rok udzielił ksiądz Waldemar Chachaj, a pani dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

 

Kiermasz świąteczny

zobacz zdjęcia >>>

zobacz film >>>

 

 

Już po raz szósty odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. 20 grudnia 2019 roku od rana uczniowie i rodzice z wielkim zaangażowaniem i w świątecznej atmosferze współdziałają. Na stoiskach królują stroiki świąteczne, potrawy wigilijne i różności. Piękne przedmioty cieszyły oko, a pomysłowość twórców zachwycała licznie zgromadzonych kupujących. Kiermasz wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno rodziców jak i dzieci. Można było kupić ciasta, sianko z opłatkiem, świąteczne stroiki, piękne bombki i kartki, marynowane borowiki, suszone owoce i mnóstwo innych rzeczy. Ze sprzedaży smakołyków i ozdób zebrano łącznie ponad 3800 zł! Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w kiermaszu.

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, 18 grudnia 2019 roku została przeprowadzona próbna ewakuacja. Po usłyszeniu sygnału alarmowego wszystkie osoby znajdujące się w budynku szkolnym, zachowując wytyczne zawarte w instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, bez paniki przedostały się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym było boisko szkolne. Pan konserwator odłączył dopływ prądu, natomiast pani sprzątająca i pani sekretarz sprawdziły, czy wszystkie osoby ewakuowały się z placówki. Jednocześnie pani dyrektor powiadomiła straż pożarną i zgodnie ustaleniami na miejsce przybył zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Płocicznie-Tartak.  Po przybyciu pani dyrektor szkoły przekazała informacje o sprawnie przeprowadzonej ewakuacji, a przybyły zastęp straży pożarnej przeszukał budynek szkoły. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Na koniec przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej z Suwałk przeprowadził pogadankę pt. „Czad i Ogień. Obudź czujność”, a najmłodsi mogli dokładnie obejrzeć wóz strażacki.

 

Szlifujemy diamenty

 

 

Minął zaledwie miesiąc od rozpoczęcia projektu „Szlifujemy diamenty", a już możemy podziwiać pierwsze rezultaty pracy. Na zajęciach „Wstęp do grafiki rastrowej” uczniowie poznają tajniki grafiki komputerowej. Pierwsze prace, kartki świąteczne, zadziwiają!

 

Bezpiecznie na wsi

 

 

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy" zorganizowanym przez KRUS

 

Szlifujemy diamenty

 

 

Kim być za kilka lat? Na to pytanie próbują znaleźć odpowiedź uczniowie klasy VI podczas spotkań w ramach projektu "Szlifujemy diamenty".

W środę, 18 grudnia pani psycholog przeprowadziła warsztaty psychoedukacyjne w klasie II z zakresu rozpoznawania i nazywania emocji oraz sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

W czwartek 12.12.2019r. odbyły się świąteczne warsztaty pod tytułem ,,Dekoracje z papieru”. Uczniowie z klasy I wspólnie robili świąteczne gwiazdki, kolorowe bombki, którymi ozdobili salę. Przed nami najpiękniejszy miesiąc roku. To czas oczekiwania na pierwszy śnieg, na magiczną świąteczną atmosferę i, co najważniejsze, na wspólne chwile z bliskimi. W naszej klasie można już poczuć magię Świąt.

IV turniej   X X I V  Suwalskiej Ligii  Szkolnej  w Szachach

 

12 grudnia pogadankę dla uczniów klasy siódmej przeprowadził asp. Bogdan Jabłoński. Pan dzielnicowy zapoznał młodzież z zasadami w zakresie stosowania środków karnych w przypadku ujawnienia osób naruszających normy prawne.

 

NASK

 

Dwa miesiące pracy nad projektem „Tutoring w profilaktyce cyberbezpieczeństwa” dobiegły końca. 11 grudnia Sześcioosobowy zespół młodzieży, Damian Sołtysiuk, Joanna Stabińska i Katarzyna Gałaszewska podsumowali innowację. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w ostatecznym teście wiedzy z cyberbezpieczeństwa z wykorzystaniem aplikacji Kahoot. Test złożony z 18 pytań najszybciej i z największą liczbą poprawnych odpowiedzi rozwiązał Kacper Martynko. Gratulujemy. Żaden uczeń z uczestniczących w teście nie wyszedł bez upominku. Warto dodać, że całość sfinansował NASK.

9 i 10 grudnia klasy I, II i III Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie -Tartak brały udział w happeningu profilaktycznym „Nie krzywdzę i reaguję na krzywdę”. Happening został zorganizowany w ramach kampanii Biała Wstążka. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swojego stanowiska. Warto zwrócić uwagę, że młodzi uczestnicy zauważyli , że krzywdzić możemy zarówno czynami, jak i słowami. W ramach akcji wybrano w każdej klasie ucznia, który zasługuje na tytuł „Najlepszego kolegi”.

Przedświąteczny klimat można zauważyć na każdym kroku w naszej szkole. Na korytarzu pojawiła się choinka ubrana przez uczniów. Radosny nastrój świąt Bożego Narodzenia widać również zarówno u pani sekretarz jak i w gabinecie pani dyrektor.

Pierniczki to nie tylko smaczne ciasteczka, ale i piękne świąteczne ozdoby. W piątek 6.12.2019 r. uczniowie z klasy I uczestniczyli w długo wyczekiwanych zajęciach pieczenia świątecznych pierników. Dzieci mozolnie wałkowały piernikowe ciasto do odpowiedniej grubości, a potem wykrajały z niego rozmaite świąteczne figurki. Po upieczeniu i ostygnięciu pierników uczniowie starannie je zdobili różnokolorowym lukrem i posypką. Było dużo śmiechu i zabawy, dzieci były radosne, a ich buzie – „ozdobione” mąką i lukrem. Magia świąt w naszej klasie zawitała na dobre.

Od kilku już lat wspieramy różnego rodzaju akcje charytatywne. W piątek, 6 grudnia 2019r. przedstawiciele samorządu Uczniowskiego zawieźli zebrane przez uczniów słodycze do Mikołajkowego Autobusu Radia 5. Uczniowie trafili w radiu na audycję na żywo, w której opowiedzieli o przygotowaniach do akcji. Udział w tym przedsięwzięciu to jeden z elementów akcji „Razem na Święta”, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Szlifujemy diamenty

 

 

Projekt „Szlifujemy diamenty” trwa. Uczestnicy zajęć artystycznych przygotowują własnoręcznie wykonane ozdoby na jasełka i choinkę, cześć uczy się śpiewać i bawi w realizatora dźwięku oraz uczy się obsługiwać programy do realizacji i obróbki muzyki. W planach zajęć jest jeszcze wiele ciekawych propozycji, między innymi nauka tańców klasycznych, tworzenie rzeźb i zajęcia z gliną.

zobacz zdjęcia >>>

W dniu 6 grudnia 2019r. szachiści z naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w Drużynowym Międzyszkolnym Mikołajkowym Turnieju Szachowym w Bakałarzewie. Zajęli 7 miejsce na 9 możliwych. Następnego dnia w Suwałkach odbył się VIII Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Szachowy, na którym można było zdobyć lub podwyższyć swoją kategorię szachową. Mateusz Podziewski i Wioletta Popławska zdobyli IV kategorię szachową, Dawid Krzymiński podwyższył swoją kategorię na V. Gratulujemy.

 

NASK

 

Wyjątkowy dzień nastał dla szkoły. 2 grudnia gościliśmy u siebie pana Macieja Pawlenia z Wytwórni Materiałów Filmowych, który miał za zadanie nakręcenie materiału filmowego. Po wizycie dyrektora NASK-u zostaliśmy wytypowani do promocji OSE i NASK-u i to my wystąpimy w promocyjnym filmie! Przed kamerą występowali uczniowie, Katarzyna Gałaszewska, Damian Sołtysiuk, Anna Chmielewska i Anna Zachariasz. Już niedługo film promocyjny ujrzy światło dzienne.

                                                MIKOŁAJKI W KLASIE IV
Wielka radość zapanowała w klasie IV z powodu prezentów, którymi wzajemnie się obdarowaliśmy. Dzięki temu poczuliśmy, że nawet niewielkie gesty powodują radość na naszych buziach
.

Mikołajki to stałe święto przypadające 6 grudnia obchodzone ku czci św. Mikołaja, biskupa Miry. Tradycyjnie, już od kilku lat w naszej szkole uczniowie są obdarowywani prezentami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Za nie serdecznie dziękujemy! W klasie pierwszej również bawiliśmy się Mikołajkowo. Kilkoro z nas ubrało się stosownie na tę okoliczność. W tym dniu panowała wspaniała atmosfera.

W klasie pierwszej pojawiły się niezwykłe roboty Dash i Dot. Na zajęciach uczniowie pracowali z Aplikacją Go. Bawiąc się zapoznali się z podstawowymi funkcjami Dasha i Dota: ruchem kół i głowy Dasha, zmianą kolorów świateł, zmianą led oka, ustawianiem i nagrywaniem dźwięków. To właśnie w tej aplikacji (About) spersonalizowali swoje roboty: nadali im imiona, ustawili rodzaj powitania.

Uczniowie klasy I uczą się i bawią z Photonem. Roboty wywołały ogromne zainteresowanie. Każdy chciał Photona dotknąć, pogłaskać, a nawet wziąć na ręce. Zajęcia są tak przygotowane, by każde  dziecko miało możliwość samodzielnie przynajmniej raz zaprogramować trasę do wyznaczonego celu.

                             Pracownia KULKA - zajęcia z ceramiki w szkole.
Dnia 2 grudnia uczniowie klasy II wzięli udział w warsztatach ceramicznych zorganizowanych w szkole. Dzieci pod czujnym okiem pani z pracowni KULKA wykonały z gliny figurki Mikołaja. Wytworzenie figurki to długotrwały proces, ale wszyscy świetnie sobie poradzili z tym zadaniem. Dzięki takim zajęciom dzieci uczą się cierpliwości i wytrwałości.
Dziękujemy Radzie Rodziców za sprawienie dzieciom tak miłego prezentu na Mikołajki!

                                        Wyjazd do kina – kl. II i III
Dnia 4 grudnia 2019 roku uczniowie klasy II i III z wychowawcami pojechali na projekcję filmu animowanego pt.: „Baranek Shaun ” do Cinema Lumiere w Suwałkach. „Baranek Shaun. Farmageddon.” to pełna przygód animowana komedia adresowana do całej rodziny. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na farmie baranka Shaun ląduje obdarzona niesłychanymi mocami i nieodpartym urokiem przybyszka z odległej galaktyki. Shaun będzie musiał pomóc jej odnaleźć odległy dom i umknąć stąpającej jej po piętach tajnej organizacji. Oj, działo się! Przez całą drogę powrotną trwały rozmowy na temat obejrzanej bajki. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.


We wtorek uczniowie kl. „0 i kl. I obejrzeli film pt. „Baranek Shaun”. Niesforny baranek i jego rozbrykana ferajna bawiły dzieci w uroczej komedii science - fiction. Duży ekran i niezwykła atmosfera sprawiły, że dziecięca wyobraźnia bardzo intensywnie pracowała. Podczas seansu w kinie dzieci przeżyły niezwykłą podróż do świata magii.

W poniedziałek 2 grudnia 2019r. uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w warsztatach ceramicznych finansowanych przez Radę Rodziców. Dzieci na zajęciach z ceramiki uczyły się projektowania, planowania kolejnych działań, współpracy w grupie i cierpliwości. Odkrywając plastyczne możliwości gliny, z ogromną satysfakcją tworzyły niesamowite aniołki, którymi ozdobią swoje bożonarodzeniowe stroiki.

 

Moda ...

 

 

                         Czy za modą trzeba gonić? - klasowy pokaz mody.

Dnia 2 grudnia w  klasie drugiej odbył się uczniowski pokaz mody. Niejedna  dziewczynka  pragnie, aby  w  przyszłości  zostać  modelką  i  prezentować modne  kreacje  na  światowych  wybiegach. Dzisiaj  spełniło się  to  marzenie i  zorganizowaliśmy  wielki  klasowy  pokaz    mody. Pomysł  okazał  się  strzałem  w  dziesiątkę, który  spodobał  się  nawet  przedstawicielom  płci  męskiej! Musimy  przyznać, że  fantazja  uczestników  tego  niecodziennego  pokazu  przerosła  nasze    oczekiwania. Niczym  prawdziwi  zawodowcy -  uczniowie   przechadzali  się  po    sali    w  oryginalnych  strojach  własnego  autorstwa, wzbudzając  okrzyki  zachwytu  klasowej  widowni! Wszyscy  bardzo dobrze się bawili i jednogłośnie stwierdzili, że za modą nie należy gonić. Liczy się przede wszystkim wygoda!

 

 

strona  1  2 3  4 5  6 7  8  9 10   11  12  13 14 15 16

 

 

 

Copyright © 2016 by ZS Plociczno RL