Zespół Szkół im. Lotników Polskich

w Płocicznie - Tartak

 

 
   
 

Zespół Szkół im. Lotników Polskich w Płocicznie Tartak tworzą: punkt przedszkolny, oddział przedszkolny,  Szkoła Podstawowa i Gimnazjum.
Nasza szkoła znajduje się w niewielkiej wsi położonej w otulinie Wigierskiego Parku Narodowego, w pobliżu jeziora Wigry. W większości uczęszczają do niej uczniowie z 4 miejscowości: Gawrych Rudy, Sobolewa, Płociczna Tartak, Płociczna Osiedla.
Młodzież ma duży wpływ na działania szkoły. Uczniowie prężnie działają w Samorządzie Uczniowskim, wydają gazetki szkolne: „Gryzmołek” dla klas I - III,  „Gryzmoły z naszej szkoły” dla klas IV - VI i „Gim-Flash” dla gimnazjalistów.
Duży nacisk kładziemy na wychowanie poprzez sport. Uczniowie co roku zajmują czołowe miejsca w różnorodnych zawodach sportowych. Prężnie działa tez Uczniowski Klub Sportowy SPRINT, który skupia siatkarzy i siatkarki nie tylko ze szkoły.
Położenie szkoły w tak urokliwym zakątku Suwalszczyzny samo z siebie nasuwa potrzebę wychowania młodzieży w duchu poznawania przyrody, stąd dużo miejsca poświęca się w pracy z młodzieżą w dziedzinie edukacji ekologicznej. Szczególnie cenna jest współpraca z WNP i korzystanie z jego szerokiej oferty edukacyjnej.
Szkoła jest niewielką placówką. Mała ilość uczniów sprawia, że możliwe jest podmiotowe traktowanie wszystkich dzieci. Nie czują się anonimowo, w związku z czym problemy wychowawcze i edukacyjne są szybciej dostrzegane i usuwane. Sukcesem szkoły jest brak wśród młodzieży zachowań patologicznych.
Kameralny charakter szkoły, praca na jedną zmianę oraz bardzo dobra kadra pedagogiczna to podstawowe atuty Zespołu Szkół im. Lotników Polskich w Płocicznie Tartak.

 

copyright ©  2013 ZS.Płociczno - Tartak, RL