:: HOME :: AKTUALNOŚCI :: OGŁOSZENIA :: FOTO GALERIA :: KONTAKT ::

PUNKT I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

 W upalne, gorące dni przyda się coś orzeźwiającego i zdrowego. Przedszkolaki przygotowały pyszny, owocowy koktajl.  Letni piątkowy piknik na placu zabaw.

                                                     MIODOBORZE – WYCIECZKA RODZINNA
13 czerwca 2016 roku - poniedziałek dzieci z oddziału przedszkolnego wraz ze swoimi Rodzicami udały się na piękną i niezapomnianą wycieczkę do Miodoborze koło Filipowa. Dzieci karmiły najróżniejsze zwierzęta: dziki, króliki, daniele, konie, owce, kozy; oglądały muzeum sprzętów rolniczych; piekły kiełbaski; rywalizowały w zawodach sprawnościowych; uczyły się chodzenia na szczudłach; spędzały czas na placu zabaw oraz puszczały łódki. Rodzice mogli w tym czasie integrować się i podglądać swoje pociechy w różnych sytuacjach np. ze zwierzętami i podczas zabawy.
                                                  Dziękujemy za mile spędzone chwile.

 

                                                                      Certyfikat
Punkt Przedszkolny bierze udział w projekcie pt. " Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców".

                                                    Odwiedziny funkcjonariuszy policji
10. czerwca przedszkolaków odwiedzili funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Opowiadali o specyfice pracy policjantów. Dzieci mogły obejrzeć z bliska jak wygląda mundur policjanta i podstawowe wyposażenie.

 URODZINKI Wioli, Pawła i Tomka!!!
Wszystkiego najlepszego dzieci.


Hodowla kwiatków
Dzieci z oddziału przedszkolnego założyły hodowlę kwiatków - aksamitek.


KANAPKI
Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały pyszne kanapki na śniadanko.


JAJECZNICA
Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały pyszną jajecznicę.


Wycieczka przedszkolaków i zerowiaków Wigierską Kolejką Wąskotorową

Urodzinki Robercika

Dzień Dziecka w Punkcie Przedszkolnym

W dniu 6 czerwca przedszkolaków odwiedził Pan Strażak z Jednostki Straży Pożarnej w Suwałkach. Opowiadał dzieciom o trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków. Dzieci mogły przymierzyć mundur oraz hełm strażacki.

Przedstawienie z okazji Dnia Rodziny

Wspólne pieczenie kruchych ciasteczek.

W dniu 9 maja br. przedszkolaki odwiedziły Muzeum Historii i Tradycji Żołnierzy Suwalszczyzny w Suwałkach. Obejrzały wystawę wewnątrz budynku oraz wystawę plenerową. Z zainteresowaniem oglądały pamiątki związane z suwalskimi jednostkami wojskowymi, wyposażenie oraz pojazdy wojskowe.

 


 

Uroczystość z okazji święta Konstytucji 3 Maja

W dniu 22 kwietnia 2016 r. odbyły się w Wiżajnach eliminacje powiatowe do XXIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków "Mama, tata i ja". Punkt Przedszkolny w Płocicznie reprezentował Szymon Dadura, który otrzymał za swój udział w eliminacjach nagrodę (klocki LEGO) i dyplom uznania.

 

 

Nasza pierwsza wspólna wizyta w bibliotece

                                          Spacer do Wigierskiego Parku Narodowego
11 kwietnia 2016 roku zerówkowicze odwiedzili Wigierski Park Narodowy. Poznali symbol parku – bobra. Wsłuchiwali się w odgłosy przyrody. Zapoznawali się z symbolami szlaków turystycznych. Szukali pierwszych oznak wiosny.
 

 

 

PIECZEMY GOFRY
27 kwietnia 2016 roku dzieci z oddziału przedszkolnego piekły gofry. Pracy było dużo, ale i dużo radości z pyszności, które im wyszły.


 

URODZINKI OLKA I PAWŁA
Wszystkiego najlepszego chłopaki!!!


 

Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu przedszkolaki postanowiły posprzątać teren wokół przedszkola. Od najmłodszych lat uczą się odpowiedzialności za stan środowiska w którym żyją.

Od buraka do lizaka. Na zajęciach przedszkolaki prześledziły cykl produkcyjny cukru. Określały jego właściwości oraz zastosowanie. Zajęcia zakończyły się słodkim poczęstunkiem - wata cukrowa

Urodziny Mateusza i  Huberta

Niech Ci słonko ciepło gra
Niech Twój uśmiech długo trwa
Nie trać swej wesołej minki
Dziś są Twoje urodzinki,"

życzą Panie oraz koleżanki i koledzy

WIOSNA

Zajęcia świąteczne
22 marca 2016 roku do naszej grupy przyszła p. Cichosz, która prowadziła zajęcia związane z świętami Wielkanocnymi. Dzieci wykonały piękną pisankę.


 

DZIEŃ KOBIET I DZIEŃ MĘŻCZYZN
W naszej zerówce obchodziliśmy Dzień Kobiet i Dzień mężczyzny.


 

Wiosenne sałatki

Urodzinki Amelki
Wszystkiego najlepszego Amelko!!!


 

TWORZYMY RAFĘ KORALOWĄ

Szymon Dadura brał udział w XV Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Suwałkach. Zaśpiewał piosenkę pt. "Pory roku". Gratulujemy Szymonowi uczestnictwa w Festiwalu i życzymy sukcesów w następnych konkursach.
 

W dniu 11 marca przedszkolaki robiły wiosenne, bogate w witaminy kanapki. Głównymi składnikami kanapek były warzywa: rzodkiewka, ogórek, sałata, szczypiorek, pomidor. Dzieci były bardzo zadowolone z możliwości zrobienia własnoręcznie kanapek wg własnego pomysłu. Kanapki były bardzo smakowite, wszyscy jedli je z wielkim apetytem.
     Były to zajęcia uczące samodzielności, właściwego zachowania się przy stole oraz zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z noża.

Przedszkolaki wspólnie z zerówką i klasą pierwszą oglądały przedstawienie o orkiestrze i instrumentach. W trakcie przedstawienia były robione zdjęcia.

Chcąc przyśpieszyć przyjście wiosny dzieci postanowiły założyć w sali zielony ogródek. Przedszkolaki z wielkim zapałem przystąpiły do wysiewu nasion. Następnie wszystko ładnie podlały i będą obserwować wzrost nasion.

URODZINKOWO
W lutym 2016 roku w naszej grupie obchodziliśmy urodzinki
Huberta i Urszuli
WSZYSTKIEGO NAJ NAJ NAJ !!!!!


 

Starszaki czytają młodszym...

W dniu 25 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół im. Lotników Polskich w Płocicznie Tartak odbył się Bal Karnawałowy.  Dzieci wystąpiły w strojach reprezentujących różne zawody i postacie z bajek. W pierwszej kolejności odbyła się prezentacja strojów aby dzieci zapoznały się ze swoimi nowymi rolami. Kolejnym etapem naszej zabawy był poczęstunek przygotowany przez rodziców. W dalszej części dzieci wzięły udział w konkursach, udało się im wygrać nagrody w postaci słodkich upominków. Potem razem z dziećmi z "zerówki" bawiły się przy akompaniamencie muzycznym.

STRONA  >>>   1   2   3   4  5

 

copyright © 2013 ZS.Płociczno - Tartak, RL