:: HOME :: AKTUALNOŚCI :: OGŁOSZENIA :: FOTO GALERIA :: KONTAKT ::

AKTUALNOŚCI

 

7 listopada w Zespole Szkół w Przebrodzie odbyły się zawody realizowane w ramach projektu WSPÓŁPRACA – AKTYWNOŚĆ – PRZYSZŁOŚĆ. Drużyna w składzie: Justyna Masalska, Bartosz Baraniewicz, Adrian Goliczewski, Rafał Dźwilewski, Eryk Martynko, Rafał Chołodowski rywalizowała w polsko – białoruskich rozgrywkach halowej piłki nożnej. W rozgrywkach nie liczyła się rywalizacja, a przede wszystkim dobra zabawa młodzieży z Polski i Białorusi.

7 listopada w Szkole Podstawowej w Poddubówku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna z terenu gminy Suwałki. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Pacewicz, która recytowała wiersz Cypriana Kamila Norwida „Moja piosnka” i zdobyła wyróżnienie w kategorii gimnazjum. Gratulujemy!

 

Gratulujemy  naszej uczennicy - Lidce Nieszczerzewskiej - wyróżnienia w II Przeglądzie Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Gładkie, kudłate, kosmate”.

Prawie 750 prac plastycznych wykonanych różnymi metodami wpłynęło na drugi Przegląd Dziecięcej Twórczości Plastycznej organizowany przez Suwalski Ośrodek Kultury. Tegoroczny temat wiodący Przeglądu, to „Gładkie, kudłate, kosmate". Do wystawy jury zakwalifikowało 73 prace. Wystawę prac pokonkursowych będzie można obejrzeć od 8 listopada do 6 grudnia w galerii „Na marmurach” w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Noniewicza 71. Wystawie towarzyszy folder z reprodukcjami prac nagrodzonych i wyróżnionych.

>>> ZOBACZ SUWALKI 24

>>> Katalog II Przeglądu Dziecięcej Twórczości Plastycznej

 

6 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych naszego gimnazjum. Ślubowanie to bardzo ważna chwila dla pierwszoklasisty, to symbol dojrzałości i odpowiedzialności uczniowskiej. Uroczystość rozpoczęliśmy tradycyjnie od wprowadzenia sztandaru, odśpiewania hymnu państwowego i występu artystycznego pierwszoklasistów. Najważniejszym momentem uroczystości było oczywiście ślubowanie. Uczniowie klasy pierwszej wystąpili, by złożyć ślubowanie na sztandar szkoły. Wszyscy mieli podniesioną prawą dłoń i powtarzali zgodnym chórem słowo: ŚLUBUJĘ za kolejnymi wersami przysięgi odczytanej przez wychowawcę pana Marka Klimaszewskiego. Zanim przyjęto młodszych kolegów do braci uczniowskiej, uczniowie klasy drugiej gimnazjum sprawdzili ich umiejętności w sportowym torze przeszkód. Jednak najtrudniejsze okazało się wypicie cytrynowej lemoniady. I tu wszyscy pokazali siłę uśmiechu – nikt nawet się nie skrzywił!
 


 

Nasi uczniowie uczestniczą w szkolnych etapach konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty. Celem tych konkursów jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów, pobudzenie twórczego myślenia. Konkursy składają się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. O poszczególnych eliminacjach decyduje zdobycie odpowiedniej liczby punktów.

 

Data przeprowadzenia stopnia szkolnego

Nazwa konkursu

w szkole podstawowej

Nazwa konkursu

w gimnazjum

4.11.2014

 

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

5.11.2014

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

 

6.11.2014

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

7.11.2014

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

13.11.2014

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy

 

14.11.2014

Wojewódzki Konkurs Historyczny

Wojewódzki Konkurs Geograficzny

18.11.2014

 

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

 

Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!

 

3 listopada na hali sportowej przy Zespole Szkół w Przebrodzie odbył się Turniej Piłki Nożnej „Dzikich drużyn” o Puchar Wójta Gminy Suwałki. Naszą szkołę reprezentowała drużyna: Marcin Chołodowski, Jakub Kmiecik, Michał Kmiecik, Krzysztof Renowicki, Jakub Turowicz, Konrad Wasilewski, Mateusz Wasilewski i Bartosz Zieliński. Chłopcy spisali się nieźle zdobywając w całym turnieju 7 bramek. Niezwykle zacięty okazał się ostatni mecz z Poddubówkiem. Dzięki wygranej 6:1 nasza drużyna zajęła ostatecznie IV miejsce.

Po raz pierwszy dziewczęta z naszej szkoły biorą udział w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej. Inaugurujący, a zarazem niezwykle trudny pojedynek odbył się 29 października w Płocicznie z drużyną Białostockiej Akademii Siatkówki Białystok.


W grupie B kadetek grają trzy zespoły:
1. Gimnazjum w Płocicznie-Tartak
2. BAS Białystok
3. MSM „Olimpik” Mońki

Nasza drużyna jest o dwa lata młodsza od swoich przeciwniczek. Ich zadaniem w tym sezonie jest jak najwięcej uczyć się profesjonalnej gry. Dziewczęta wiedziały, że grają ze starszymi koleżankami z Białegostoku, jednak dały z siebie wszystko. Przegrany 3:0 (25:15, 25:10, 25:12) mecz pokazał, że powstaje silna psychicznie drużyna o dużych możliwościach siatkarskich.

Skład: Natalia Balita, Oliwia Budzejo, Julia Gałaszewska, Julia Hościłowicz, Justyna Masalska, Weronika Niedźwiecka, Anita Pacewicz, Daria Wilczyńska, Zuzanna Wasilewska

29 października odbyło się drugie już w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami. Na początku wszystkich powitała pani dyrektor Katarzyna Gałaszewska i opowiedziała o planach szkoły na najbliższe miesiące. Zaprosiła też rodziców i sympatyków szkoły na zbliżającą się Wieczornicę „Jak długo na Wawelu…”, która odbędzie się 12 listopada o godzinie 17:00. Potem głos zabrała Urszula Wasilewska - Z-ca Przewodniczącego Rady Rodziców, która przedstawiła założenia planu pracy na najbliższy rok. Poinformowała o planowanym kiermaszu świątecznym i organizowanym 14 lutego 2015 roku charytatywnym Balu Walentynkowym dla dorosłych. Miłym akcentem było też podziękowanie byłej przewodniczącej Rady Rodziców Alicji Szulc za trzy lata pracy na rzecz szkoły i dobra dzieci. Na koniec Pani Dyrektor przedstawiła gości - Związek Strzelecki “Strzelec”. Organizacja Społeczno-Wychowawcza,  kontynuatorka istniejącego w okresie międzywojennym Związku Strzeleckiego “Strzelec”, którego Komendantem Głównym był Józef Piłsudski. Rodzice mogli dowiedzieć się o celach, formach działalności oraz jak zapisać młodzież do tej organizacji.

29 października 2014 roku rodzice uczniów klasy III gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z Panią Agnieszką Zackiewicz, doradcą zawodowym Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego w Suwałkach.
Wybór życiowej drogi nie jest prosty nawet dla dorosłych, nie ma więc czemu się dziwić, że nasi uczniowie przeżywają silny stres planując swoją dalszą drogę edukacyjno-zawodową. Zdarza się, że ich decyzje są błędne - zamiast własnymi predyspozycjami i umiejętnościami, często kierują się oczekiwaniami rodziców lub sugestiami starszych kolegów. Dzisiejsze spotkanie miało uświadomić rodzicom, że za wybór odpowiada młodzież, ale mądrość osób dorosłych jest po prostu niezbędna.
 

29 października odwiedził naszą szkolę Związek Strzelecki “Strzelec” Organizacja Społeczno-Wychowawcza, która jest kontynuatorką istniejącego w okresie międzywojennym Związku Strzeleckiego “Strzelec”, którego Komendantem Głównym był Józef Piłsudski. Młodzież dowiedziała, że organizacja pomaga w podnoszeniu poziomu sprawności fizycznej, uczeniu zdyscyplinowanego życia w zespole oraz popularyzuje tradycje czynu niepodległościowego i problematyki obronności Państwa. Wszystkim spodobały się mundury i gadżety członka „Strzelca”. Jednak najciekawszym elementem spotkania okazała się możliwość poznania broni palnej.

29 października przedstawicielki SANEPID-u przeprowadziły z młodzieżą gimnazjum zajęcia dotyczące zdrowego stylu życia i walki z jedną z najcięższych chorób jakim jest rak. Projekt „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem” obejmuje edukację dzieci i młodzieży w zakresie prewencji pierwotnej nowotworów poprzez promowanie zdrowego stylu życia. Nasza szkoła również przystąpiła do tego projektu wiedząc, że największy wpływ na kształtowanie zdrowia ma tryb życia. Główne założenia kodeksu:

1. Nie pal; jeśli już palisz, przestań. Jeśli nie potrafisz przestać, nie pal przy niepalących.

2.Wystrzegaj się otyłości.

3.Bądź codziennie aktywny ruchowo, uprawiaj ćwiczenia fizyczne.

4. Spożywaj więcej różnych warzyw i owoców: jedz co najmniej 5 porcji dziennie.

5.Jeśli pijesz alkohol – piwo, wino lub napoje wysokoprocentowe – ogranicz jego spożycie.

6.Należy unikać nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne.

7.Przestrzegaj ściśle przepisów dotyczących ochrony przed narażeniem na znane substancje rakotwórcze.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.kodekswalkizrakiem.pl/

 

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA

23 października odbyło się w naszej szkole ślubowanie uczniów klas pierwszych i przedszkolaków. Uroczystość ta miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. W tym szczególnym dniu, przedszkolaków i pierwszoklasistów swoją obecnością wspierali rodzice, zaproszeni goście oraz koleżanki i koledzy ze szkoły. Uczniowie pod kierunkiem wychowawców przygotowali program artystyczny, który zaprezentowali zaproszonym gościom. Wykazali się wieloma umiejętnościami. Nasi najmłodsi koledzy złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów, zobowiązując się do tego, iż będą dobrymi uczniami. Chwilę później nastąpił najbardziej oczekiwany moment - Pani Dyrektor, Katarzyna Gałaszewska dotykając ogromnym ołówkiem ramion dzieci, z dumą przyjęła je do grona uczniów Szkoły Podstawowej. Po ślubowaniu „życzyła dzieciom jak najlepszych ocen, wzorowych zachowań na pierwszym świadectwie oraz samych dobrych chwil i doświadczeń, które będą mogli wspominać całe życie”. Następnie głos zabrali rodzice i złożyli podziękowania oraz życzenia dla pani dyrektor, nauczycieli jak również pogratulowali przedszkolakom i pierwszoklasistom dołączenia do uczniowskiej braci i wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz mnóstwo prezentów. Po części oficjalnej dzieci i ich rodzice zostali poproszeni na poczęstunek.

 

 

Zapraszamy na otwarty turniej w grę FIFA 2014. I etap turnieju 24.10.2014 o godz. 14.00 w świetlicy środowiskowej. Zapisy bezpośrednio u p. Michała Ratomskiego do piątku 24 października -   e-mail: jatviag@gmail.com

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Biegi przełajowe 21.10.2014

Dziewiąty już raz nasza szkoła była organizatorem Gminnych Biegów Przełajowych. 21 października przedstawiciele czterech wsi rywalizowali na terenie otuliny Wigierskiego Parku Narodowego. Młodzież startowała w czterech kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta. Na mecie było widać, że rywalizacja jest niezwykle zacięta i jest przy tym mnóstwo emocji. Wszystkim uczestnikom zapewniono posiłek i napoje po trudnych zmaganiach, które pozwoliły zregenerować siły. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze:

Dziewczęta rocznik 2002
III miejsce Natalia Balita
Dziewczęta rocznik 2003
I miejsce Michalina Hościłowicz
IV miejsce Dominika Domalewska
Chłopcy rocznik 2003
III miejsce Michał Tasior
Dziewczęta rocznik 2004
II miejsce Kinga Martynko
III miejsce Ilona Skorupska
IV miejsce Paulina Berus
Dziewczęta rocznik 2005
II miejsce Natalia Kumiszczak
III miejsce Klaudia Grabowska
Chłopcy rocznik 2005
I miejsce Piotr Jakubowski
III miejsce Bartosz Lipnicki
Wyniki klasyfikacji generalnej:
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi
II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Poddubówku
IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Przebrodzie

 

Stop cyberprzemocy

21 października w Zespole Szkół im. Lotników Polskich w Płocicznie - Tartak odbyły się warsztaty profilaktyczne „Stop cyberprzemocy”, w których uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się :jakie są formy cyberprzemocy, jak powinna zachować się ofiara cyberprzemocy, gdzie może szukać pomocy, jak powinni zachowywać się świadkowie cyberprzemocy. Zajęcia prowadził pedagog z Poradni Pychologiczno-Pedagogicznej w Suwałkach.

18 października na hali sportowej w Płocicznie-Tartak odbył się już IV Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Suwałkach. Zgłosiło się aż 15 drużyn z Sejn, Ełku, Łap, Moniek, Gołdapi, Suwałk a nawet z Wilna i dlatego podzielono je na dwie kategorie wiekowe: młodziczki i juniorki. Uczennice naszej szkoły rywalizowały w grupie młodszej. Spisały się bardzo dobrze. Po bardzo zaciekłym meczu o I miejsce uległy drużynie Gim – NET Mońki.

Klasyfikacja końcowa:
1. Gim – NET Mońki
2. Gimnazjum im. Lotników Polskich w Płociczno-Tartak
3. Herkules Ełk
4. Akademia Siatkówki Łapy
5.Gimnazjum nr 4 w Suwałkach
6.Pomorzanka Sejny

Skład drużyny: Daria Wilczyńska, Justyna Masalska, Julia Hościłowicz, Weronika Niedźwiecka, Zuzanna Wasilewska, Oliwia Budzejko, Anita Pacewicz, Julia Gałaszewska, Natalia Balita, Magdalena Skorupska i Emilia Kowalewska

 

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Dzień Edukacji Narodowej

     "Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą - nauczać" M. Twain

Jak co roku 14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. To doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ich trud wychowywania i kształcenia. Przepiękną laurką na tę okoliczność była niewątpliwie część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy II i III przygotowana pod kierunkiem p. Jadwigi Kowalewskiej i p. Anny Chmielewskiej. Swój występ uczniowie zadedykowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali bogaty program artystyczny - recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz przedstawili wesołą scenkę z życia szkoły. Uśmiechniętym nauczycielom i pracownikom szkoły wręczono kwiaty i słodycze. Miłym akcentem było spotkanie przy filiżance herbaty pracowników szkoły z przedstawicielami Rady Rodziców.

 

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Zajęcia edukacyjne 14.10.2014

14 października w ramach projektu „Nasza szkoła – to brzmi dumnie!” zorganizowano zajęcia dla młodzieży pod hasłem „Projekt to nic trudnego” i „Jak trafnie wybrać swoją drogę zawodową”. Na zajęciach z doradztwa zawodowego młodzież dowiedziała się jak decyzje o wyborze szkoły średniej mają wpływ na ich dalszą karierę edukacyjno – zawodową. Prowadząca starała się pomóc uczniom zaplanować swoją przyszłość w najbardziej efektywny sposób. Uświadomiła też młodzieży, że każdy z nich jest inny i dlatego ma różne możliwości działania i funkcjonowania w społeczeństwie. Niezwykle ciekawe okazały się zajęcia „Projekt to nic trudnego”, na których uczniowie dowiedzieli się jak napisać projekt, jak dobrać jego uczestników i wyznaczyć cele. Wszyscy wiemy, że dzisiaj umiejętność sprawnego pisania i realizacji projektów stwarza szansę pozyskiwanie środków unijnych na różną działalność. Być może dzisiejsze zajęcia dadzą początek przyszłym wielkim karierom naszych uczniów w różnych dziedzinach?

 

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Alarm w szkole

Dnia 14 października o godzinie 10.10 w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem ćwiczenia było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z zastosowaniem procedur dotyczących zachowania w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla ich życia lub zdrowia. Uczniowie wraz z nauczycielami sprawnie wyszli z budynku szkoły. Niektórzy widząc dym na korytarzu naprawdę myśleli, że w szkole wybuchł pożar. Wszyscy szybko, w sposób zorganizowany opuścili budynek i zebrali się na boisku szkolnym. Tam czekali już strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Płocicznie-Tartak. Dzieci miały okazję obejrzeć z bliska sprzęt strażacki, przymierzyć hełm, a najmłodsi nawet wsiąść do wozu strażackiego. Choć przeprowadzona ewakuacja wypadła bardzo dobrze, mamy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli wykorzystywać zdobytych w tym dniu umiejętności.

 

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA

 

WYCIECZKA DO TWIERDZY OSOWIEC


14 października wybraliśmy się na wycieczkę do Biebrzańskiego Parku Narodowego.
   Pierwszym przystankiem na linii biebrzańskich bagien była XIX twierdza Osowiec. W drugiej połowie XIX wieku na polecenie Aleksandra II rozpoczęto jej budowę. Miała ona duże znaczenie strategiczne. Była bowiem ważnym elementem zespołu umocnień broniących zachodnich granic imperium rosyjskiego. Twierdza Osowiec to nie tylko wspaniała historia, to także niezwykłe przyrodniczo miejsce. Rosną tam rośliny niespotykane w naszym klimacie, choćby karagana rodem z Mandżurii albo parczelina z Ameryki. Jest to także jedno z największych zimowisk nietoperzy, latem hibernuje tu osiem, a zimą czternaście gatunków - niektóre z nich udało nam się zobaczyć.
   Następnym przystankiem była siedziba Parku Biebrzańskiego, gdzie odbyliśmy zajęcia na temat organizmów występujących na terenach bagiennych. Następnie udaliśmy się na szlak torfowisk które należą do najrozleglejszych w Polsce.
   Wycieczka była udana, dziękujemy przewodnikom, Twierdzy Osowiec jak i pracownikom Parku Biebrzańskiego za wspaniałą przygodę!

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Spotkanie z księdzem biskupem Romualdem Kamińskim

   9 października odwiedził naszą szkołę ks. Biskup Romuald Kamiński. W progu szkoły, starodawnym obyczajem, chlebem i solą przywitali Jego Ekscelencję pani dyrektor Katarzyna Gałaszewska, pan Wójt Gminy Suwałki Tadeusz Chołko i przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Carewicz. Dzieci, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i zaproszeni goście zgromadzili się w odświętnie przystrojonej sali gimnastycznej.
   Pani dyrektor witając księdza Biskupa w imieniu społeczności szkolnej dodała między innymi:
„Dzisiejsza wizyta księdza Biskupa cieszy nas bardzo i jest dla nas wielkim świętem oraz ogromnym przeżyciem. Nie kryję radości i wyznaję, że jest to dla nas wielkim zaszczytem gościć u nas Waszą Ekscelencję. Odwiedziny Księdza Biskupa w naszej szkole i parafii są wyrazem wspólnej troski nas wszystkich o jak najlepsze wychowanie dzieci i młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich.
   Życząc Waszej Ekscelencji, abyś był świadkiem nadziei, zwłaszcza tam, gdzie wiara poddawana jest w wątpliwość, a miłość słabnie oddajemy Go pod szczególną opiekę Najświętszej Maryi Panny zgodnie z jego zawołaniem biskupim „Sub Tuum praesidium”

   Ks. biskup nawiązał bardzo dobry kontakt z dziećmi. Zwrócił uwagę na miły klimat panujący w szkole, podziękował za piękny śpiew i ciekawy montaż słowno – muzyczny o poszukiwaniu świętych. Na koniec udzielił błogosławieństwa. Spotkanie z tak ważnym gościem uświadomiło nam, że chociaż jest biskupem, to interesują go troski innych ludzi i to, co oni czują.

   Wizyta ks. biskupa zakończyła się sympatycznym spotkaniem z pracownikami szkoły, gośćmi i rodzicami, którzy bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Tym samym, kolejny raz możemy śmiało powiedzieć, że sukces szkoły to dobra współpraca dzieci, nauczycieli i rodziców.

   Dziękujemy WAM Rodzice!

 

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA

 

100 rocznica wybuchu I wojny światowej. Pierwsza wojna światowa na Suwalszczyźnie.

7 października do naszej szkoły zawitali przedstawiciele Muzeum Okręgowego w Suwałkach i przeprowadzili zajęcia dla klas IV – VI pod tytułem „Pierwsza wojna światowa na Suwalszczyźnie”

Uczniowie byli bardzo zaciekawieni, gdy prowadząca opowiadała o pierwszej wojnie światowej, pokazując zdjęcia z tego okresu. Dużą atrakcją zajęć był pracownik muzeum przebrany za żołnierza armii carskiej oraz pani ubrana w strój sanitariuszki – siostry miłosierdzia. Na zakończenie zajęć, wszyscy wzięli udział w teście sprawdzającym ich wiedzę na temat I wojny światowej. Trzy osoby nagrodzono książkami „Wielka Wojna”. Najlepsza okazała się Julia Gałaszewska, a za nią uplasowały się Natalia Butkiewicz oraz Magdalena Skorupska.

Czekamy na kolejne spotkanie z Muzeum Okręgowym.

7 października gościliśmy aktorów Studia Artystycznego „Ssmyk” z Białegostoku, którzy zaprezentowali najmłodszym uczniom naszej szkoły bajkę pt. „O rybaku, który szukał skarbu”. Przedstawienie miało charakter edukacyjny. Co jest naprawdę ważne w każdej rodzinie? Czy cena za skarb, który otrzymał rybak nie była zbyt wysoka? Dzieci były nie tylko widzami, ale aktorzy włączali ich do aktywnego udziału w akcjach scenicznych.

 

Przedstawiciele Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w Suwałkach ponownie gościli w naszej szkole . 07 października klasy II i III gimnazjum miały zajęcia na temat: „Używki a sztuka odmawiania”, podczas których mieli możliwość rozwijania umiejętności obrony przed naciskiem otoczenia i uczenia się podejmowania odpowiedzialnych decyzji w sprawie używek.

W piątek 3 października nasze uczennice wzięły udział w II Turnieju Piłki Siatkowej pod Patronatem Prezydenta Miasta Ełk. Zespół w składzie: Daria Wilczyńska, Justyna Masalska, Julia Hościłowicz, Weronika Niedźwiecka, Zuzanna Wasilewska, Oliwia Budzejko, Anita Pacewicz, Julia Gałaszewska, Natalia Balita, Magdalena Skorupska i Emilia Kowalewska zajął 2 miejsce. Dziewczęta w meczu o złoto uległy po dobrym meczu 1:2  Herkulesowi Ełk.

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA

 

                            Święto Pieczonego Ziemniaka w klasie I i III
Dnia 1 października uczniowie klasy I i III udały się do Centrum Kultury w Sobolewie na „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Dzieci przywitała pani Anna Cichosz i zaprosiła na zajęcia plastyczno-techniczne. Dzieci wykonywały prace z ziemniaków, z których powstały piękne „stworki ziemniaczane”. Następnie wszyscy udali się na plac zabaw. Tam odbyły się konkurencje sportowe oraz gry i zabawy z wykorzystaniem ziemniaków, które królowały w każdej konkurencji. Uczestnicy imprezy spróbowali pieczonych ziemniaków i kiełbasek, które były pyszne i smakowite.
Trzeba przyznać, że dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w przygotowanych na ten dzień konkursach i zabawach. Dobre humory słoneczna pogoda dopisała wszystkim.
 

01 października klasa III gimnazjum obejrzała film w kinie Lumiere w Suwałkach „Miasto 44”. Młodzież przed seansem wiedziała, że spotka się z trudnym tekstem kultury. To opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Miasto 44” to projekt filmowy o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. W trakcie seansu na sali panowała absolutna cisza, a co istotne po zakończonym filmie opuszczała salę również w ciszy. Rozmowy w drodze powrotnej dowodziły, że „Miasto 44” zrobiło na nich piorunujące wrażenie.

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Zgodnie z coroczną tradycją i w tym roku szkolnym 30 września 2014 r. kl. „0” i kl. II z wychowawczyniami i Rodzicami uczestniczyli w „Święcie Ziemniaka” organizowanym we współpracy z Centrum Kultury w Sobolewie. Zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy na świeżym powietrzu. Na początku dzieci szukały ukrytych ziemniaków, które sprawnie odnalazły. Były wyścigi rzędów z ,,sadzeniem” i zbieraniem ziemniaków, sztafeta z ziemniakami na tacy i rzut na celność do koszyka. W czasie zabaw z chustą animacyjną. śmiechom, wygłupom i żartom nie było końca. Były konkursy na największego ziemniaka i ziemniaka-cudaka. Przed jurorami konkursów stanęło nie lada wyzwanie, gdyż zgłoszono wiele dorodnych ziemniaków i ziemniaków- cudaków.
Rodzice rozpalili ognisko i można było przystąpić do pieczenia kiełbasek. Na zakończenie zabawy ziemniaki wylądowały w żarze ogniska. W tym czasie mamy uwijały się w kuchni, smażyły frytki i placki ziemniaczane.
Na zakończenie Pani Anna Cichosz zaprosiła dzieci do wykonania „ziemniaczanych stworków”, które dzieci wykonywały z ogromnym zaangażowaniem.
Jak się bawiliśmy - zobaczcie sami, a Rodzicom gorąco dziękujemy przy organizacji imprezy!
 

29 września chłopcy z klasy IV i V wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Wsi. Nasi uczniowie spisali się całkiem nieźle, biorąc pod uwagę, że trenują dopiero od dwóch tygodni i byli młodsi od kolegów z boiska o dwa lata. Łącznie zajęli piąte miejsce. Chłopcy obiecali, że następnym razem wrócą z medalami. Trzymamy kciuki !

 

W poniedziałek 29 września 2014 roku klasy IV, V i VI szkoły podstawowej uczestniczyły w zajęciach warsztatowych organizowanych w ramach programu wychowawczo – profilaktycznego - Profilaktyka uzależnień - papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze prowadzonych przez pedagogów Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Suwałkach. Podczas spotkań uczniowie rozmawiali o o zagrożeniach związanych z używaniem środków psychoaktywnych i sposobach unikania tych zagrożeń.

Nasze uczennice w dniach 26-28 września wzięły udział w V Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt „SALOS INTERNATIONAL DON BOSCO CUP 2014”. W turnieju wzięły udział drużyny dziewcząt w kategoriach wiekowych: do lat 16, do lat 14 i do lat 12 z Polski, Włoch oraz Litwy.

Uczennice naszej szkoły startowały w dwóch konkurencjach. W kategorii do lat 12 -Julia Gałaszewska, Natalia Balita, Magdalena Skorupska i Emilia Kowalewska zajęły wysokie czwarte miejsce.

W kategorii do lat 14 dziewczęta: Julia Hościłowicz, Daria Wilczyńska, Anita Pacewicz, Zuzanna Wasilewska, Weronika Niedźwiecka, Oliwia Budzejko i Justyna Masalska w pięknym stylu pokonały Włoszki i zdobyły brązowy medal. Gratulujemy!

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata - Polska 2014". W dniu 26 września 2014 roku wraz z pracownikami Wigierskiego Parku Narodowego zaopatrzeni w worki i rękawice, sprzątaliśmy teren wokół szkoły oraz teren WPN. Sprawne ręce naszych uczniów, szybko zrobiły porządek w wyznaczonych rejonach. Na wszystkich po sprzątaniu czekało zasłużone ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Dzięki takim akcjom, wyrabiamy u uczniów nawyki na przyszłość, wyczulamy ich na problemy ochrony środowiska oraz zachęcamy do kulturalnego postępowania z odpadami.

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA - PORZĄDKOWANIE MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ kl.VI

Miejsca pamięci narodowej to dla naszych uczniów miejsca szczególne Co roku podczas cyklicznej akcji Sprzątanie Świata, grupa uczniów dba o należyty wygląd Cmentarza Wojennego i Grobu Partyzantów. Po uporządkowaniu i zagrabieniu miejsc, postawiono znicze. Staramy się aby miejsca pamięci w Płocicznie wyglądały estetycznie przed zbliżającym się już niedługo Świętem Zmarłych.

Dzięki współpracy ze stowarzyszeniem „Człowiek i przyroda” nasi uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach przyrodniczych „Rośliny obcego pochodzenia, ze szczególnym uwzględnieniem gatunków inwazyjnych” prowadzonych w Wigierskim Parku Narodowym. Warsztaty dotyczyły ochrony rodzimej flory przed obcymi gatunkami roślin. Mieliśmy okazję uczestniczyć w lekcji na temat gatunków inwazyjnych oraz poznać je w praktyce poprzez rozpoznawanie konkretnych gatunków.

23 września nasi uczniowie wzięli udział w Jesiennych Mistrzostw Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych. Zawody z uwagi na remont stadionu odbyły się w Olecku, a konkurencja była bardzo duża. Nasza skromna ekipa liczyła osiem osób i w klasyfikacji szkół uplasowała się na IV miejscu pośród szkół wiejskich. Biegi sprinterskie dziewcząt i chłopców okazały się naszą koronną konkurencją i podopieczni Marka Klimaszewskiego wrócili z medalami:

- I miejsce w biegu na 100m zdobyła Michalina Hościłowicz

- I miejsce w biegu na 200m zdobyła Michalina Hościłowicz

- III miejsce w biegu na 100m zdobył Krzysztof Renowicki

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA

Pierwsza pomoc

W dniach 22-23 września uczniowie klas VI i I gimnazjum odbyli szkolenie z udzielania pierwszej pomoc w nagłych wypadkach. Młodzież uczyła się zachowania na miejscu wypadku, resuscytacji, opatrywania ran i postępowania w oparzeniach. Otrzymany na koniec dyplom „Promykowego Ratownika” wywołał uśmiech na twarzach wszystkich. Szczególnie zrobiło się miło, gdy prowadzące szkolenie instruktorki wręczyły pani dyrektor plecak – apteczkę i pochwaliły uczestników szkolenia.

„Dzieci biorące udział w zajęciach wywarły na nas bardzo pozytywne wrażenie, gdyż były bardzo aktywne i z zainteresowaniem słuchały, co mamy im do powiedzenia. Prawidłowo wykonywały ćwiczenia, które mogą uratować życie drugiemu człowiekowi.”

 

W poniedziałek 22 września 2014 roku klasy III, IV, V i VI szkoły podstawowej uczestniczyły w zajęciach warsztatowych organizowanych w ramach programu wychowawczo – profilaktycznego „Spójrz inaczej na agresję” prowadzonych przez pedagogów Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Suwałkach. Podczas spotkaniach uczniowie rozmawiali o przyczynach agresywnego zachowania, a przede wszystkim o tym, jak radzić sobie z takimi sytuacjami, jak wyeliminować je z naszego życia.

 

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA

18 września w siedzibie suwalskiej Lokalnej Grupy Rybackiej odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii i Ekologii realizowany w ramach projektu „Wsparcie OZE na obszarze pogranicza”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej „Litwa – Polska” 2007 – 2013. Do finału przystąpiło 36 gimnazjalistów z powiatu suwalskiego, w tym troje uczniów z naszej szkoły - Szymon Jurewicz, Wiktoria Cichosz i Michał Romanowski. W finale walczyło 36 osób z 12 gimnazjów z powiatu suwalskiego. Cieszy nas, że pośród sześciu nagrodzonych znalazł się również i uczeń naszej szkoły - Szymon Jurewicz, który zajął drugie miejsce i z nowym tabletem powrócił dumny do domu!

     ZOBACZ RELACJE  >>> niebywalesuwalki

                                        suwalki 24

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA

>>> ZOBACZ SUWALKI 24

Jak co roku we wrześniu uczniowie klasy czwartej biorą udział w Integracyjnych Zawodach Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce. Podopieczni Marka Klimaszewskiego zdobyli 5 medali:

II miejsce zajęła sztafeta 4x100 m dziewcząt - Kinga Martynko, Paulina Berus, Ilona Skorupska, Julia Romanowska

II miejsce w biegu na 400 m zdobyła Kinga Martynko

II miejsce w biegu na 200 m zdobył Jakub Turowicz

III miejsc w biegu na 50 m zdobył Jakub Kmiecik

III miejsce skok w dal zdobyła Julia Romanowska


Bardzo dobrze zaprezentowali się również zdobywcy czwartych miejsc: Małgorzata Carewicz w rzucie piłeczką palantową, Mateusz Wasilewski w skoku w dal i Konrad Wasilewski w rzucie piłeczką palantową.

Cała 10 naszych czwartoklasistów zasługuje na pochwałę, za tak świetny występ. Gratulacje młodym lekkoatletom !

11.09.2014 roku uczniowie III klasy Gimnazjum im. Lotników Polskich w Płocicznie- Tartak uczestniczyli w spotkaniu z doradzą zawodowym z Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego w Suwałkach panią Agnieszką Zackiewicz. Wybór życiowej drogi nie jest prosty nawet dla dorosłych, nie ma więc czemu się dziwić, że nasi uczniowie mają sporo wątpliwości. Podczas spotkania uczyli się rozpoznawać swoje atuty tak, aby wybrać szkołę ponadgimnazjalną mądrze i rozważnie.

10 września 2014 roku w naszej szkole odbyło się zebranie z rodzicami. W pierwszej części Dyrektor Szkoły Pani Katarzyna Gałaszewska wraz z radą pedagogiczną spotkała się z rodzicami uczniów wszystkich klas, gdzie omówiła szczegółowo zawartość szkolnej strony internetowej, najważniejsze dokumenty obowiązujące w szkole, główne założenia programowe na rok szkolny 2014/2015 i wyniki egzaminów zewnętrznych. Po zebraniu głównym odbyły się zebrania w poszczególnych klasach i zebranie Rady Rodziców. Przewodniczącą Rady Rodziców została Agnieszka Carewicz.

Wybory Opiekuna Samorządu Szkolnego

W dniach 9 – 10 września młodzież naszej szkoły wybierała opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Wybory były bezpośrednie i przeprowadzono je wśród uczniów klas III – VI i Ig – IIIg. Kandydatami do tej funkcji byli wszyscy uczący w naszej szkole. Nad prawidłowym przebiegiem zbierania i liczenia głosów czuwali przewodniczący klas. Demokratyczny werdykt brzmi – opiekunem Samorządu Uczniowskiego, przeważającą ilością głosów, została wybrana pani Joanna Stabińska. Nowemu opiekunowi samorządu serdecznie gratulujemy i życzymy miłej i owocnej współpracy z jego przedstawicielami!

10.09.2014 roku uczniowie gimnazjum wszystkich klas uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Tematem przewodnim była odpowiedzialność prawna nieletnich. Głównym celem spotkania było zapoznanie naszej młodzieży z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich. Goście wyjaśnili, jaką odpowiedzialność karną ponoszą osoby nieletnie. Okazało się , że błędy popełniane w wieku młodzieńczym mogą mieć swoje odbicie w dorosłym życiu.

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA

Bardzo ważnym elementem działalności naszej placówki jest zapewnienie bezpieczeństwa naszym uczniom. Dzisiaj, 10.09.2014 roku, Zespole Szkół im. Lotników w Płocicznie- Tartak gościliśmy policjanta z ,Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, który spotkał się z najmłodszymi uczniami naszej szkoły. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drodze - do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały niezwykle dużo pytań.

Międzynarodowy Konkurs Wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii i Ekologii - etap lokalny w naszej szkole

W dniu 8 września w naszej szkole odbył się lokalny etap „Międzynarodowego Konkursu Wiedzy O Odnawialnych Źródłach Energii I Ekologii”. Do konkursu przystąpiło dwunastu uczniów z naszej szkoły, trzech najlepszych (Szymon Jurewicz, Cichosz Wiktora i Romanowski Michał) przeszło do etapu powiatowego. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii oraz ekologii i zachowań proekologicznych wśród młodzieży gimnazjalnej zamieszkującej tereny powiatu suwalskiego i rejonu wyłkowyskiego. Jest to oferta zachęcająca do współpracy transgranicznej i wzbogacająca wiedzę młodzieży o swoim regionie.

 

ZEBRANIE

RODZICÓW

 

Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie, które odbędzie się 10 września 2014 roku o godzinie 15.30.
 


Tematyka zebrania:

1. Zapoznanie rodziców z dokumentacją regulującą pracę szkoły:
· Statutem Szkoły,
· WSO i PSO,
· Szkolnym Programem Profilaktycznym,
· Programem Wychowawczym,
· zestawem programów nauczania,
· wymaganiami edukacyjnymi z poszczególnych przedmiotów,
2. Zapoznanie z wynikami egzaminów zewnętrznych.
3. Przypomnienie zapisów rozporządzenia dotyczącego nauki religii i etyki oraz uczestnictwa w tych zajęciach.
4. Zapoznanie z zapisami rozporządzenia dotyczącymi uczestnictwa w zajęciach „Wychowanie do życia w rodzinie”
5. Zapoznanie z ofertą zajęć pozalekcyjnych proponowanych uczniom przez szkołę.
6. Zapoznanie z zasadami działania świetlicy szkolnej.
7. Zebranie informacji na temat oczekiwań i potrzeb w stosunku do wychowawców klasy, szkoły.
8. Propozycje rodziców i wychowawcy dotyczące tematyki spotkań pedagogizujących na cały rok szkolny (do wyboru w miarę potrzeb).
9. Przedstawienie głównych zadań pedagoga szkolnego w bieżącym roku szkolnym.
10. Sprawy różne związane z pracą dydaktyczno- wychowawczą.
11. Wybór Rady Rodziców.

 

>>> ZOBACZ SUWAŁKI 24

Gratulujemy naszym uczniom - laureatom konkursu plastycznego "Tradycje rolnicze Suwalszczyzny"

31 sierpnia 2014 roku podczas festynu plenerowego Gminy Suwałki - ,,Święto Kłosa" wręczono nagrody w konkursie plastycznym „Tradycje rolnicze Suwalszczyzny”. Na dziesięć osób nagrodzonych, aż 8 nagród przypadło uczniom naszej szkoły!

Laureaci konkursu plastycznego – szkoły podstawowe: 1. Lidia Nieszczerzewska, 2. Julia Gałaszewska, 3. Jakub Wasilewski, wyróżnienia: Marzena Szulc i Marcin Grzędziński; gimnazja: 1. Paula Natalia Jasińska, 2. Karolina Jagłowska, 3. Wiktoria Cichosz, wyróżnienia: Karolina Bobrowska i Kordian Klimaszewski.

Po dwumiesięcznym wakacyjnym odpoczynku wróciliśmy do szkoły pełni energii i zapału do pracy. Na inauguracji dyrektor szkoły – Katarzyna Gałaszewska powitała serdecznie: uczniów, nauczycieli, rodziców, zebranych gości i podziękowała za uświetnienie uroczystości swoją obecnością pani Irenie Walendzewicz kierownikowi Gminnego Zespołu Ekonomiczno- Administracyjnego Szkół w Suwałkach, księdzu Waldemarowi Chachajowi i panu Maciejowi Suchockiemu Przewodniczącemu Rady Gminy Suwałki. Pani Dyrektor przedstawiła wychowawców i nauczycieli, oraz zaproszonych gości. Z okazji nowego roku szkolnego życzyła uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom i przyjaciołom szkoły samych sukcesów, wiele wytrwałości oraz spełnienia wszystkich zamierzeń i planów.

   ROZPOCZĘCIE ROKU SZK. 2014/2015
 

WYPRAWKA

SZKOLNA

Dyrektor Zespołu Szkół im. Lotników Polskich w Płocicznie – Tartak informuje o warunkach udzielania pomocy finansowej na zakup podręczników w ramach programu „Wyprawka szkolna” >>>

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Suwałkach uprzejmie informuje, że uczniowie uprawnieni do bezpłatnych biletów miesięcznych z terenu Gminy Suwałki będą mogli w terminach od dnia 19 sierpnia 2014 roku do 10 września 2014 roku bezpłatnie doładować Suwalskie Karty Miejskie w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Suwałkach, ul. Sejneńska 82, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 14.00 na miesiąc WRZESIEŃ 2014 ROKU. Doładowania kart na kolejne miesiące odbywać się będą w szkole w następujących terminach:
22 września 2014 roku - na miesiąc październik 2014 roku
22 października 2014 roku - na miesiąc listopad 2014 roku
21 listopada 2014 roku – na miesiąc grudzień 2014 roku
W przypadku niedoładowania Suwalskiej Karty Miejskiej w szkole można to uczynić
w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Suwałkach, ul. Sejneńska 82, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 14.00 do  5 dnia kolejnego miesiąca.  

Informujemy, że bilety miesięczne PKS na miesiąc wrzesień 2014 roku będą do odebrania w sekretariacie szkoły w ostatnich dniach miesiąca sierpnia, bilety na kolejne miesiące będą do odebrania także w ostatnich dniach kolejnych miesięcy.
 

 

DOTACJA NA PODRĘCZNIKI
 

                                                     

        STRONA >>>  1 2 3 4 5 6 7 8  9 10 11 12

 

copyright © 2013 ZS.Płociczno - Tartak, RL