:: HOME :: AKTUALNOŚCI :: OGŁOSZENIA :: FOTO GALERIA :: KONTAKT ::

AKTUALNOŚCI

 

        

       Przerwa          Świąteczna

                                                Szanowni Państwo,

W tym roku zimowa przerwa świąteczna rozpocznie się 22 grudnia i potrwa do 31 grudnia. Dodatkowo w naszej szkole 2 i 5 stycznia 2015 roku są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W myśl listu Minister Edukacji Narodowej skierowanego do Rodziców i Dyrektorów publicznych szkół informuję, że na Państwa prośbę istnieje możliwość zaplanowania, aby nauczyciele w tym czasie prowadzili zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z Waszymi dziećmi.

http://www.men.gov.pl/index.php/1684-obowiazkowa-opieka-nad-uczniami-w-czasie-przerwy-swiatecznej


Na wnioski w sprawie zorganizowania zajęć, a tym samym zapewnienia opieki dla uczniów w czasie przerwy świątecznej oraz 2 i 5 stycznia 2015 roku oczekuję do dnia 18 grudnia 2014 roku.

Z wyrazami szacunku
/-/ Katarzyna Gałaszewska
Dyrektor Zespołu Szkół im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak

 

Wszystkich rodziców i opiekunów zapraszamy w środę 17 grudnia 2014 roku o godzinie 16:00 na zebranie. Najpierw odbędzie się spotkanie dyrektora szkoły z rodzicami na hali sportowej, następnie zapraszamy wszystkich na indywidualne spotkania z wychowawcami, celem zapoznania się z wystawionymi przypuszczalnymi ocenami semestralnymi.

Klasa III Gimnazjum w ramach doradztwa zawodowego brała udział w VII edycji Turnieju Wiedzy o Zawodach. Sześć osób: Kacper Czokało, Karolina Michałowska, Michał Romanowski, Anna Ołów, Szymon Jurewicz i Wiktoria Cichosz zakwalifikowało się do etapu międzyszkolnego. Kolejny etap już 12 stycznia 2015 roku. Trzymamy kciuki!

Uczniowie z klasy I wykonywali bombki na kiermasz świąteczny. Przy pomocy rodziców wycinali najpierw z serwetek choinki, Mikołaje, gwiazdki, bałwanki, a potem naklejali ozdoby na bombki tworząc niesamowite kompozycje. Jeszcze tylko malowanie, lakierowanie i błyszczące cudeńka będą gotowe.

Niebywałą atrakcją dzisiejszego dnia były nowe, kolorowe pufy. Początkowo miały zostać przekazane dla przedszkolaków, jednak widząc zainteresowanie uczniów pani dyrektor postanowiła zostawić je jako siedziska do codziennego użytku młodzieży. Dzięki swoim niesamowitym właściwościom dopasowywania się do kształtu ciała pufy zapewniają maksymalny komfort wypoczynku i sprawiają, że niczym za dotknięciem magicznej różdżki mija szybko zmęczenie i codzienny stres, co niezwykle przyda się uczniom . To, że nie ma żadnych ograniczeń wiekowych do siadania na nich sprawdziły pani sekretarka i pani dyrektor. Okazało się, że to idealne meble dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nowe pufy będą nie tylko ozdobą korytarza szkolnego, ale zdadzą egzamin jako zabawka, na której można szaleć podczas przerw. Bez obaw - ekoskóra jest niezwykle wytrzymała, zniesie spokojnie wszelkie dziecięce nieziemskie pomysły, a do tego jej czyszczenie jest bardzo łatwe i przyjemne!

    „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”

Jak zdobyć przyjaciela? Dlaczego dorośli są zdecydowanie śmieszni? Co to znaczy oswoić? Te z pozoru dziecinne i błahe pytania stanowią w rzeczywistości poważne filozoficzne zagadnienia. Wiedzą o tym wszyscy, którzy przeczytali „Małego Księcia” – jedną z najpiękniejszych i najbardziej pouczających książek autorstwa Antoine de Saint-Exupéry’ego.

10 grudnia uczniowie klasy VI, a także I, II i III gimnazjum pod opieką Pani Ewy Białaszczyk i Joanny Stabińskiej obejrzeli w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach sztukę zrealizowaną na podstawie utworu A.S Exupery,ego pt „Mały Książę”. Myślą przewodnią utworu było zdanie „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” pochodzące z tej właśnie książki. Nasi uczniowie zostali zaproszeni na scenę i mogli poczuć, jak to jest przed publicznością. Otrzymali za odegranie ról zasłużone brawa.

Ostatni pojedynek w grupie B zakończył 8 grudnia start dziewcząt z naszej szkoły w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej. Nasza dziewczęta pomimo, że są o dwa lata młodsze od swoich przeciwniczek to zagrały bardzo walecznie i dały z siebie wszystko. Przegrany 3:0 pojedynek z MSM „Olimpik” Mońki pokazał, że drużyna dziewcząt to zespół o dużych możliwościach siatkarskich.
 


Skład: Natalia Balita, Oliwia Budzejo, Julia Gałaszewska, Julia Hościłowicz, Justyna Masalska, Weronika Niedźwiecka, Anita Pacewicz, Daria Wilczyńska, Zuzanna Wasilewska

5 grudnia podopieczne Marka Klimaszewskiego rywalizowały w finale grupy północnej w siatkówce dziewcząt. Bardzo dobra postawa gimnazjalistek zaprocentowała drugim miejscem, a jednocześnie awansem do finału wojewódzkiego!

Skład zespołu: Jagłowska Karolina, Masalska Justyna, Hościłowicz Julia, Niedźwiecka Weronika, Wilczyńska Daria, Ołów Anna, Pacewicz Anita, Wasilewska Zuzanna

 

 

W tym roku szkolnym gimnazjaliści przystąpili do udziału w IV edycji programu „Scrabble w szkole”. Wykonali pozytywnie tzw. zadanie startowe i dzięki temu szkoła otrzymała cenny pakiet powitalny ufundowany przez firmę Mattel – dwa pudełka gry Scrabble! W tym roku można co miesiąc rozwiązywać zadania z Ligii Scrabble i zdobywać cenne nagrody. Liczymy, że to nie ostatni sukces naszej młodzieży w tej niezwykle atrakcyjnej grze.

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA

>>> MIKOŁAJKI W KLASIE II

MIKOŁAJKI

Dziadzio Mikołaj lasem wędruje w okna zagląda i nasłuchuje
Gwiazdką w okna świeci – gdzie są grzeczne dzieci???
O każdym grzecznym dziecku pamięta stary dziadunio, Mikołaj Święty.
Co za radość będzie, gdy do nas przybędzie…

 
W piątek, 5 grudnia, obchodziliśmy Mikołajki – tradycję, którą podtrzymujemy od lat. Już od samego rana, pani Dyrektor w ,,mikołajowej" czapce i biało czerwonym ubraniu zawitała do szkoły. W klasach młodszych ubrane w mikołajowe czapki mamy – pomocnice Świętego Mikołaja dzieliły maluchy podarkami. Pozostali uczniowie wspólnie z wychowawcami obdarowywali się prezentami w klasach. Ileż było przy tym radości i uciechy! Następnie na hali sportowej zgromadzono 11 własnoręcznie zrobionych choinek. Konkurs na najpiękniej ubraną choinkę ogłosił Samorząd Uczniowski. Kreatywność naszych uczniów przeszła najśmielsze oczekiwania! Rada Rodziców przygotowała trzy główne nagrody, jednak jak stwierdziła przewodnicząca Agnieszka Carewicz „nie sposób wybrać tej jednej jedynej choinki”. Dlatego też rodzice obdarowali wszystkich uczniów cukierkami. Dodatkowo pani dyrektor wręczyła każdemu uczniowi odblaski, przypominając o bezpieczeństwie na drodze. Na koniec uczennice klasy szóstej zaśpiewały kolędy, a przedstawiciele Rady Rodziców panie Agnieszka Carewicz i Monika Klimaszewska zgodnie z tradycją obdarowały wszystkich czekoladowymi mikołajami. Mikołajki zakończyły się bardzo przyjemnie i każdy z uczniów wracał do domu ze słodkim prezentem. Miejmy nadzieję, że kolejne również będę tak udane. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia.

 

Śmiało możemy powiedzieć, że nasza szkoła to ma szczęście! Dziś otrzymaliśmy informację, że ze środków rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej Ministra Edukacji Narodowej otrzymaliśmy 22956,00 zł na dofinansowanie wyposażenia w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne pomieszczeń do nauki dzieci w klasie pierwszej. Nie było by tych pieniędzy gdyby nie starania pani dyrektor Katarzyny Gałaszewskiej i Renaty Laszkowskiej. Już od stycznia nasze pierwszaki będą miały nowe meble i nowe pomoce szkolne.

Uczniowie klasy drugiej gimnazjum muszą realizować projekt edukacyjny. Jedna z grup wybrała projekt pt:„Futbol flagowy”. Wspólnie z panem Damianem Sołtysiukiem 4 grudnia uczyli się podstaw futbolu amerykańskiego, w którym zawodnicy „szarżują” przez zerwanie flagi lub szarfy z ubrania przeciwnika.

W dniu 4 grudnia nauczyciel wychowania fizycznego Marek Klimaszewski przeprowadził lekcję otwartą, której tematem była przyjęcie dołem w piłce siatkowej. Współorganizatorem szkolenia był Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Suwałkach. Trenujące piłkę siatkową dziewczęta pokazywały jak prawidłowo powinna być wykonana technika odbicia oburącz. Uczestnicy lekcji na różnych przykładach praktycznych uczyli się jak wykorzystać naukę odbicia dołem podczas różnego rodzaju ćwiczeń.

„Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę’’.
4 grudnia 2014r. uczniowie klas 0-III z okazji Mikołajek wyjechały do kina Cinema Lumiere w Suwałkach na film ,, Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę”. Był to Mikołajkowy prezent dla dzieci. Wyjazd został zorganizowany przez panią Jadwigę Kowalewską i panią Wiesławę Radzewicz.
Wyprodukowana dla Studia Universal animacja „Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę” to opowieść pełna wdzięku i humoru. W filmie są krasnoludki, księżniczki, książęta, smoki, Czerwony Kapturek, wilk a nawet jednorożec. Istna bajkowa mieszanka wybuchowa. Dzieci obejrzały ją z wielkim zainteresowaniem.
Najsłynniejsze bajkowe motywy świata łączą się i splatają w zdumiewającą opowieść o księżniczkach, smokach i krasnoludkach. Krasnoludek Bobo przypadkowo wywołuje wielkie zamieszanie w Zamku Fantabularasa. Przez jego niezdarność księżniczka Róża wraz z całym dworem pada ofiarą klątwy złej wiedźmy i zapada w 100-letni sen. Zły czar zdjąć może tylko pocałunek prawdziwej miłości. Problem w tym, że ukochany księżniczki – poczciwy kuchcik – trafił do niewoli strasznego smoka. Krasnoludki, chcąc naprawić błąd Bobo, sprowadzić chłopca do zamku i pokonać klątwę, wyruszają z misją ratunkową. Czeka ich nie lada wyzwanie, bo legowisko smoka znajduje się nieopodal siedziby złej czarownicy Dellamorty, tej samej, która rzuciła czar na Różę i bardzo nie lubi nieproszonych gości.

 

Uczniowie trzeciej gimnazjum piszą w dniach 3-5 grudnia 2014 roku swój pierwszy próbny egzamin gimnazjalny w klasie 3:

CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA – 3 grudnia  2014

 Z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie

Godz. 9.00

 Z zakresu języka polskiego

Godz. 11.00

CZĘŚĆ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA – 4 grudnia 2014

 Z zakresu przedmiotów przyrodniczych

Godz. 9.00

 Z zakresu matematyki

Godz. 11.00

JĘZYK ANGIELSKI/JĘZYK NIEMIECKI – 5grudnia 2014

 Na poziomie podstawowym

Godz. 9.00

 Na poziomie rozszerzonym

Godz. 11.00

Wyniki poznamy dopiero w styczniu. Trzymamy kciuki za jak najwyższą liczbę punktów z każdej części egzaminu

Kreatywni uczniowie trzeciej gimnazjum postanowili uczyć się sztuki reportażu. Wraz z panią dyrektor Katarzyną Gałaszewską do tej pory kręcili filmy, które zdobywały uznanie w różnych konkursach. Młodzież postawiła sobie poprzeczkę bardzo wysoko, gdyż nakręcenie reportażu to ogromne wyzwanie. Pierwszy efekt pracy czyli reportaż "Mistrzostwa powiatu suwalskiego w piłce siatkowej gimnazjum" można już obejrzeć. Telewizja Płociczno rozpoczęła swoją działalność!

 

>>> ZOBACZ REPORTAŻ PTV

 

SZLACHETNA PACZKA

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas, w którym możemy pomóc wszystkim tym, którzy potrzebują pomocy. W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczy w projekcie „Szlachetna paczka”. SZLACHETNA PACZKA jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie z naszego regionu. Jest organizowana czternasty raz . Dzisiaj projekt SZLACHETNEJ PACZKI ma charakter ogólnopolski. Tylko w 2013 roku Paczka połączyła 617 tysięcy Polaków.
Społeczność naszej szkoły chce pomóc samotnej mamie z córką (7 lat). Jeżeli Państwo chcielibyście przyłączyć się do akcji, prosimy o dostarczenie ofiarowanych rzeczy do 11 grudnia 2014 roku do Zespołu Szkół im. Lotników Polskich w Płocicznie - Tartak. Dziękujemy.
Potrzebujemy:
-chemia gospodarcza,
-przybory szkolne,
-koce, pościel, ręczniki,
-żywność trwała,
-gry, puzzle- dla 7 letniej dziewczynki,
-buty zimowe damskie nr 38,
-buty sportowe z biała podeszwą nr 28.
-można ofiarować również pieniądze, za które zostaną zakupione potrzebne rzeczy. Dziękujemy.
 

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA

KAMPANIA BIAŁEJ WSTĄŻKI

KAMPANIA BIAŁA WSTĄŻKA została zainicjowana w 1991 roku przez grupę mężczyzn w Kanadzie, w drugą rocznicę masakry w Montrealu. 6 grudnia 1989 roku w budynku tamtejszej politechniki mężczyzna zastrzelił 14 kobiet i ranił 13 innych osób, ponieważ – jak tłumaczył – kobiety nie powinny kończyć studiów technicznych. Dwa lata po tych wydarzeniach przypięta na piersi biała wstążka stała się symbolem sprzeciwu mężczyzn wobec przemocy w stosunku do kobiet. Obecnie kampania jest organizowana w ponad 50 krajach. Polska jest jednym z nich.

W dniach 2 – 5 grudnia na terenie naszej szkoły odbędą się różne akcje związane z kampanią Białej Wstążki. 2 grudnia przeprowadziliśmy plebiscyt na Dżentelmena poszczególnych etapów edukacyjnych i Dżentelmena Szkoły. W konkursie wygrali chłopcy i mężczyźni, którzy swoim zachowaniem i życzliwością zyskali sobie przychylność swoich koleżanek. Plebiscyt miał na celu uświadomić młodym ludziom, jak ważna w życiu jest kultura osobista i dobre maniery.

Oto nasi dżentelmeni:
Dżentelmen klas I – III – Bartosz Lipnicki
Dżentelmen klas IV – VI - Krzysztof Renowicki
Dżentelmen klas I – III gimnazjum – Kacper Czokało
Dżentelmen Szkoły - Marek Klimaszewski
Vice Dżentelmen Szkoły - Tadeusz Sienkiewicz



3 grudnia ogłaszamy DNIEM BEZ PRZEMOCY. W związku z tym wszyscy uczniowie i pracownicy przyjdą do szkoły w białych koszulach i t-shirtach na znak sprzeciwu wobec przemocy. Podczas kampanii zostaną tez przeprowadzone pogadanki w klasach na temat przemocy, a na lekcjach języka polskiego uczniowie ułożą rymowanki do hasła tegorocznej kampanii „Tato, synu - porozmawiajmy o mocy bez przemocy".

Klasa III Gimnazjum Zespołu Szkół im. Lotników Polskich w Płocicznie- Tartak w ramach doradztwa zawodowego brała udział w VII edycji Turnieju Wiedzy o Zawodach, celem którego jest popularyzacja wiedzy z zakresu problematyki zawodoznawczej, motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy o zawodach, niezbędnej do podjęcia decyzji o wyborze szkoły, rozwijanie zainteresowań młodzieży w tym zakresie oraz kształtowanie postaw i myślenia przedsiębiorczego.

 

Corocznie pierwszego grudnia obchodzony jest światowy dzień walki z AIDS. W tym dniu również w naszej szkole zostały podjęte działania mające na celu edukację w zakresie profilaktyki wirusa HIV i AIDS. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach poświęconych tej tematyce zwieńczeniem czego było stworzenie gabloty szkolnej.

Świąteczny klimat w klasach O-III -zajęcia z panią Cichosz

Uczniowie klas O-III wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez jedną z naszych mam – p. Cichosz, które polegały na własnoręcznym ozdabianiu bombek styropianowych.  Na początku pani pokazała pięknie ozdobioną bombkę. Do wykonania potrzebne były sznurki, kolorowe tasiemki, wstążki, koraliki, cekiny, klej i szpileczki. Wszyscy z zapałem zabrali się do pracy. Każdy samodzielnie tworzył wzory na swojej bombce. Po dwóch godzinach prace były gotowe. Ozdobione bombki dzieci poniosły do domu pokazać rodzicom. Zajęcia dostarczyły nie tylko dużo radości, ale pozwoliły twórczo spędzić czas.

Dziś, 1 grudnia odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Powiatu Suwalskiego w piłce siatkowej dziewcząt. Nasze dziewczyny w bardzo ładnym stylu pokonały koleżanki z Raczek 2:0 tym samym zdobywając po raz pierwszy w historii tytuł Mistrza Powiatu! Trzymamy kciuki za udział w dalszym etapie rozgrywek.



Skład zespołu: Jagłowska Karolina, Masalska Justyna, Hościłowicz Julia, Niedźwiecka Weronika, Wilczyńska Daria, Budzejko Oliwia, Ołów Anna, Pacewicz Anita, Wasilewska Zuzanna

ZABAWA      ANDRZEJKOWA

28 listopada na dyskotece andrzejkowej bawili się uczniowie klas starszych. To pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka dla uczniów zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W rytmie młodzieżowej muzyki oraz w gronie swoich kolegów młodzież bawiła się doskonale. Widać było, że chłopcy bez skrępowania proszą dziewczęta do tańca. Szczególnie odważni w tym względzie byli panowie z klasy VI, co niezwykle przypadło go gustu koleżankom z ich klasy.

Andrzejkowe wróżby w naszej szkole dla najmłodszych zorganizował i przeprowadził Samorząd Uczniowski. W piątek, 28 listopada 2014 r, uczniowie klas I,II i III szkoły podstawowej zgodnie z tradycją mogli dopytać się o swoją przyszłość. "Andrzeju, Andrzeju, Prosimy dziś Ciebie. Pozwól nam zobaczyć, co pisane nam w niebie." Okazało się, że wszyscy jesteśmy ciekawi, co nas czeka, ale pamiętajmy, że to tylko zabawa.

26 listopada uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego szkół gimnazjalnych pt. „Bell – Be English Learning Lovers” poświęconym kulturze Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach. Wiktoria Cichosz, Szymon Jurewicz i Julia Hościłowicz z chęcią ponownie odwiedzili szkołę w Suwałkach. Po raz kolejny odnieśliśmy sukces. Uczennica klasy II Julia Hościłowicz zajęła II miejsce. Po zakończeniu konkursu uczestnicy zostali oprowadzeni po szkole, której wyposażenie zrobiło na nas bardzo miłe wrażenie. Nie możemy doczekać się lutego 2015 roku kiedy znowu weźmiemy udział w konkursie organizowanym przez suwalską szkołę.

 

 

26 listopada szóstoklasiści po raz pierwszy pisali próbny sprawdzian, który został przygotowany zgodnie z nową formułą obowiązującą od 2015 r. Część pierwsza zawierała zadania z języka polskiego i matematyki. W arkuszu znalazło się 25 zadań, w tym: z języka polskiego - 10 zadań zamkniętych i 2 zadania otwarte, z matematyki - 10 zadań zamkniętych i 3 zadania otwarte. Czas pracy z tym arkuszem wynosił 80 minut. Część druga to arkusz z języka angielskiego, który zawierał 11 zadań zamkniętych. Czas pracy z arkuszem wynosił 45 minut. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!

25 listopada 2014 roku klasa III gimnazjum wraz z wychowawcą, Panią Joanną Stabińską odwiedziła Muzeum Okręgowe w Suwałkach. W pierwszej części uczniowie obejrzeli stałą galerię Alfreda Wierusza-Kowalskiego. Na trzech salach ukazano twórczość i życie artysty. Najważniejszą częścią wystawy jest prezentacja malarstwa. Mimo ciekawej formy młodzież jednak zainteresowała się bardziej drugą wystawą stałą „ Najstarsze dzieje. Suwalszczyzna i wschodnie Mazury od schyłku epoki lodowej do upadku Jaćwieży” Ekspozycja stanowi podróż przez kilkanaście tysięcy lat: od lodowca do czasów współczesnych.

Pluszowe misie jako jedyne z zabawek doczekały się swojego międzynarodowego święta, które jest obchodzone od 2002 roku.
   25 listopada 2014r. już po raz trzeci w naszej szkole z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia odbyła się misiowa impreza zorganizowana przez panią Ewę Białaszczyk i panią Wiesławę Radzewicz. W organizacji i prowadzeniu pomagał Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Joanną Stabińską oraz rodzice. W tym dniu uczniowie z kl. 0-3 i dzieci z punktu przedszkolnego przyniosły ze sobą swoje ulubione misie. W szkole zaroiło się od pluszaków. Były to zupełnie malutkie misie, które dzieci noszą w kieszeni czy też te wielkie, które trudno było objąć, czy wreszcie te sławne misie, o których mówi się wszędzie, niemal w każdej części świata: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek czy Miś Haribo.
   Już wcześniej odbyły się w klasach eliminacje do konkursów recytatorskiego i plastycznego. Uczniowie kl.0-3 wykonali wiele pięknych prac plastycznych i recytowali wiersze o misiach. Wspólna zabawa obfitowała w wiele atrakcji. Dzieci poznały historię powstania Dnia Pluszowego Misia. Uczniowie kl.5 wraz z polonistką panią Ewą Białaszczyk przygotowali przedstawienie teatralne pt. ,,Bal w pokoiku lal’’. Odbył się misiowy konkurs sprawnościowy, w którym zwyciężyła uczennica kl. III Basia Krupińska. Jako nagrodę otrzymała pięknego białego misia. Nagrodę ufundował Samorząd Uczniowski. Po rozstrzygnięciu konkursów plastycznego i recytatorskiego oraz wręczeniu dyplomów i nagród zwycięzcom, wszyscy obecni poczęstowani zostali pysznymi, misiowymi żelkami.
   Była to bardzo udana impreza, a misie towarzyszyły dzieciom przez cały dzień. Misie zajmują szczególne miejsce w dziecięcym świecie. Dodają otuchy, pocieszają, można się nimi pobawić i przytulić, gdy jest się smutnym.
Wyniki konkursów:
Konkurs plastyczny ,,Najładniej wykonany obrazek misia’’.

1 miejsce- Szymon Turowicz kl. I
2 miejsce- Anna Nieszczerzewska kl. II
3 miejsce- Laura Czajewska kl. III
Wyróżnienia: Maja Baraniewicz kl. II, Tomasz Auron kl. II, Gaja Klimaszewska kl. 0,Weronika Butkiewicz kl. III, Bartosz Lipnicki kl. III, Dominika Roszkowska kl. I
Konkurs recytatorski ,,Najładniej powiedziany wierszyk o misiu’’.
1 miejsce- Filip Maliszewski kl. II
2 miejsce- Dominika Roszkowska kl. I
3 miejsce- Gaja Klimaszewska kl. 0 3 miejsce- Aleksandra Wierzbicka kl. I
Wyróżnienia: Emilia Gutkowska kl. 0, Maja Baraniewicz kl. II, Piotr Jakubowski kl. III, Laura Czajewska kl. III

 

>>> ZOBACZ SUWALKI 24

 

24 listopada nasi uczniowie wraz panią Joanną Stabińską uczestniczyli w uroczystym rozpoczęciu V Suwalskiej Kampanii Białej Wstążki. Głównym celem akcji jest uświadomienie społeczeństwu, jak ważna jest męska solidarność z ofiarami oraz wyrażenie zdecydowanego sprzeciwu w kwestii przemocy wobec kobiet. Kampania rozprzestrzeniła się na cały świat. w Suwałkach zainaugurowano ją po raz piąty. Tym razem pod hasłem: "Tato, synu... Porozmawiajmy o mocy bez przemocy."

23 listopada w hali sportowej Gimnazjum nr 18 w Białymstoku odbył się pierwszy z trzech ligowych turniejów Mistrzostw Województwa Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej młodziczek. Nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w tak poważnych zawodach. W grupie B gramy z drużynami BAS Białystok i UKS Akademia Siatkówki Łapy. Dziewczęta rozpoczęły rozgrywki pojedynkiem z UKS AS Łapy, który wygrały 2:0 (25:7, 25:13). W drugim meczu niestety uległy drużynie BAS 2 Białystok 0:2 (20:25, 15:25).

Skład zespołu: Masalska Justyna, Niedźwiecka Weronika, Wilczyńska Daria, Balita Natalia, Budzejko Oliwia, Gałaszewska Julia, Pacewicz Anita, Skorupska Magdalena, Wasilewska Zuzanna

W dn.21.11.2014r. dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielkami Fundacji Zwierzęta Niczyje. Spotkanie odbyło się w punkcie przedszkolnym. Panie opowiedziały dzieciom o swojej pracy w schronisku dla zwierząt. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem, a następnie opowiadały o swoich zwierzętach domowych i zadawały pytania dotyczące opieki nad nimi. Panie z fundacji odpowiadając na pytania udzieliły cennych wskazówek. Zachęciły także dzieci do przekazywania pokarmu i kocy dla zwierząt do schroniska. Na zakończenie spotkania wręczyły dzieciom lizaki z naklejką Fundacji Zwierzęta Niczyje. Spotkanie miało na celu uwrażliwienie dzieci na los zwierząt bezdomnych, porzuconych i głodnych.

 

Dziś 20 listopada po raz pierwszy obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uchwałę w tej sprawie 7 listopada tego roku podjął Sejm RP. Z tej okazji na lekcjach uświadomiono dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać.

Pamiętaj!                                                                                                       Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka to bezpłatna, działająca całodobowo telefoniczna linia interwencyjna dla dzieci i młodzieży. Specyfiką Dziecięcego Telefonu Zaufania jest jego dwoisty charakter z jednej strony jest to telefon zaufania, z drugiej pełni on również rolę telefonu interwencyjnego.                                                                                            Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Każdy, kto zadzwoni po godzinie 20.00 lub w dni wolne od pracy może przedstawić swój problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

 

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w Jesiennym Turnieju Piłki Siatkowej w Siemiatyczach, który odbył się 15 listopada 2014 roku. W zawodach wzięło udział 9 zespołów. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, a nasze siatkarki zajęły drugie miejsce pokonując zespoły z: Siemiatycz, Łap, Bielska Podlaskiego, Dziadkowic. Dziewczęta uległy w ostatecznym pojedynku tylko gimnazjum w Białej Podlaskiej! Najlepszą zawodniczką w naszym zespole została Weronika Niedźwiecka.



Skład zespołu: Masalska Justyna, Niedźwiecka Weronika, Wilczyńska Daria, Balita Natalia, Budzejko Oliwia, Gałaszewska Julia, Pacewicz Anita, Wasilewska Zuzanna

13 listopada odbyła się pierwsza kolejka drugiej już Ligi Gimnazjów. Nasze dziewczęta reprezentują szkołę w dwóch zespołach:
Gimnazjum w Płocicznie – Tartak I: Hościłowicz Julia, Jagłowska Karolina, Masalska Justyna, Niedźwiecka Weronika, Ołów Anna, Wilczyńska Daria
Gimnazjum w Płocicznie – Tartak II: Balita Natalia, Budzejko Oliwia, Gałaszewska Julia, Kowalewska Emila, Pacewicz Anita, Skorupska Magdalena, Wasilewska Zuzanna
Pierwsze mecze pokazały, że Gimnazjum w Płocicznie – Tartak I i Gimnazjum nr 7 w Suwałkach to na razie dwa najsilniejsze zespoły.


Gimnazjum w Płocicznie – Tartak II - Gimnazjum nr 4 w Suwałkach II 0:3 (18:25, 23:25, 10:25)
Gimnazjum nr 7 w Suwałkach - Gimnazjum nr 2 w Suwałkach 3:0 (25:8, 25:12, 25:7)
Gimnazjum w Płocicznie – Tartak I - Gimnazjum nr 4 w Suwałkach I 3:0 (25:15, 25:22, 26:24)
Gimnazjum nr 4 w Suwałkach II - Gimnazjum nr 4 w Suwałkach I 0:3 (13:25, 15:25, 13:25)
Gimnazjum w Płocicznie – Tartak II - Gimnazjum nr 7 w Suwałkach 0:3 (8:25, 12:25, 7:25)
Gimnazjum w Płocicznie – Tartak I - Gimnazjum nr 2 w Suwałkach 3:0 (25:5, 25:7, 25:9)

Tabela rozgrywek GIMNAZJADY – I kolejka

Lp

Zespół

punkty

sety

st. setów

 

małe pkt.

s. m. pkt.

mecze

1

Gimnazjum nr 7 w Suwałkach

6

6:0

max

 

150:54

2,78

2

2

Gimnazjum im. Lotników Polskich w Płocicznie – Tartak I

6

6:0

max

 

151:82

1,84

2

3

Gimnazjum nr 4 w Suwałkach I

3

3:3

1,0

 

136:117

1,6

2

4

Gimnazjum nr 4 w Suwałkach II

3

3:3

1,0

 

116:126

0,92

2

5

Gimnazjum im. Lotników Polskich w Płocicznie – Tartak II

0

0:6

0

 

78:150

0,52

2

6

Gimnazjum nr 2 w Suwałkach

0

0:6

0

 

48:150

0,32

2

7

Gimnazjum w Nowince

0

0

0

 

0

0

0

W listopadzie odbywały się etapy szkolne konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty. Według obowiązującego regulaminu, do etapu rejonowego zakwalifikowani zostali uczniowie, którzy w etapie szkolnym uzyskali minimum 90% punktów możliwych do zdobycia.
Oto nazwiska uczniów, którzy awansowali do etapu rejonowego i będą walczyć o miano finalisty lub nawet laureata Wojewódzkich Konkursów z następujących przedmiotów:

język polski: Natalia Butkiewicz kl.VI, Julia Gałaszewska kl.VI
przyroda: Magdalena Skorupska kl.VI, Jakub Wasilewski kl.VI, Marcin Miller kl.VI
biologia: Miłosz Sofiński klasa II gimnazjum
język niemiecki: Miłosz Sofiński klasa II gimnazjum

Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym.

 >>> ZOBACZ FILM

 >>> ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Wieczornica - "Jak długo na Wawelu..." 12.11.2014

12. listopada 2014 roku odbyła się w nasze szkole wieczornica „Jak długo na Wawelu…” upamiętniająca odzyskanie przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku. Formuła spotkania była inna niż organizowane w poprzednich latach apele. Święto Niepodległości to czas radości, ale także zadumy i refleksji. Organizatorzy stworzyli inscenizację, która przybliżyła uczniom, nauczycielom, rodzicom i zaproszonym gościom drogę Rzeczpospolitej Polskiej do niepodległości poprzez historię wyjątkowego miasta – Krakowa. Nie zabrakło humoru, radości. Starsi uczniowie zaprezentowali poloneza i krakowiaka, a młodsi poprzez taniec przybliżyli historię krakowskiego lajkonika. Spotkanie można by nazwać „spotkaniem światła i dźwięku”, ponieważ część słowną niezwykle wzbogaciła muzyka, a światło potęgowało odpowiedni nastrój. Po wystąpieniu młodzieży przemówienie okolicznościowe wygłosiła Pani Katarzyna Gałaszewska, dyrektor Zespołu Szkół im. Lotników Polskich w Płocicznie- Tartak, która powiedziała między innymi:

11 Listopada to dzień radości z odzyskania umiłowanej Ojczyzny. To dzień, w którym Naród powstał z kolan. To dzień powrotu nadziei. Na ten dzień czekały pokolenia Polaków. Na ten dzień czekali nasi przodkowie nieustannie modląc się do Boga słowami: „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”. To co wydawało się niemożliwe – stało się. Przyszła nagle, pełna nadziei, pełna wiary, wolna niepodległa Polska.
Nasza codzienna, sumienna i dobrze wykonywana praca oraz przyzwoite życie to patriotyzm XXI wieku. Dziś Ojcowie niepodległości Polski patrzą na nas z Góry i pewnie oceniają, co robimy z krajem, któremu przywrócili wolność.
Pamiętajmy, że patriotą nie jest się tylko podczas wielkich zagrożeń, ale jest się nim na co dzień. Wtedy, gdy szanuje się symbole narodowe, kiedy dba się o język polski, kiedy pamięta się o ważnych dla kraju wydarzeniach.
Dziś chylimy czoła przed wszystkimi bohaterami tamtych wydarzeń. Dziękujemy za ofiarę i trud kilku pokoleń naszych rodaków. Marszałek Piłsudski mówił:
„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.”


Potem głos zabrali zaproszeni goście Pan Jarosław Zieliński - poseł na sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Pan Tadeusz Chołko – wójt Gminy Suwałki i Pan Maciej Suchocki - przewodniczący Rady Gminy Suwałki. Po spotkaniu wszyscy podkreślali pomysłowość i oryginalność formuły. Rodzice i mieszkańcy Płociczna i okolic swoją obecnością potwierdzili, że takie uroczystości powinny być organizowane w godzinach popołudniowych.

     

        STRONA >>>  1 2 3 4 5 6 7 8  9 10 11 12

 

copyright © 2013 ZS.Płociczno - Tartak, RL