UKS SPRINT
Płociczno - Tartak
   

 

Treningi ruszyły pełną parą!

 

Pierwszy mecz w lidze młodziczek wygrany. Sprinterki pokonały w Sokółce gospodarzy (2:1 25:22/16:25/15:12). Dla dziewczyn należą się brawa, gdyż to dla niektórych z nich pierwsze takie poważne rozgrywki.
Skład:
Weronika Arasimowicz
Małgorzata Borkowska
Małgorzata Carewicz
Amelia Piasecka
Julia Romanowska
Ilona Skorupska
Wiktoria Szukiłowicz
Patrycja Wolińska
Anna Wiszniewska
Małgorzata Wysocka

Kolejny mecz kadetek rozegrany. UKS Sprint Płociczno-Tartak tym razem, niestety, przegrały z zespołem z Łap na ich boisku (1:3 25:22/16:25/20:25/20:25).
Skład:
Aleksandra Chałko
Julia Gałaszewska
Emilia Kowalewska
Klaudia Ogórkis
Magdalena Skorupska
Izabela Stefanowska
Marzena Szulc
Anna Wiszniewska
Patrycja Wolińska
Milena Wysocka

Za nami dwa mecze juniorek. Dziewczęta przegrały swój pierwszy mecz na wyjeździe z Siemiatyczami (1:3 23:25/23:25/25:19/21:25). Drugi poszedł im lepiej i zatriumfowały po długiej i trudnej walce w meczu na hali w Płocicznie z UKS Jedynką Łomżą (3:2 25:18/18:25/24:26/25:21/15:10).
Skład:
Aleksandra Chałko
Anita Daniłowicz
Julia Gałaszewska
Sylwia Januszanis
Emilia Kowalewska
Weronika Niedźwiedzka
Klaudia Ogórkis
Magdalena Skorupska
Izabela Stefanowska
Marzena Szulc
Milena Wysocka

Inaugurację sezonu siatkarskiego kadetek śmiało można uznać za udaną. W sobotę 21 października siatkarki UKS-u pokonały na własnej hali UKS START Szepietowo 3:0 (25:22, 25:15, 25:17). Widać, że ćwiczone na treningach stałe elementy gry dały wymierny efekt. Kolejny mecz kadetek już w piątek 27.10.2017 roku. Trzymamy kciuki!

Już po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni przez Uczniowski Klub Sportowy Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej „UKS SALOS EŁK” na Międzynarodowy Turniej w Piłkę Siatkową Dziewcząt „SALOS INTERNATIONAL DON BOSCO CUP 2017”. Turniej, który odbył się w dniach 22-24.09.2017 zgromadził drużyny dziewcząt z Polski, Włoch, Słowenii, Austrii oraz Litwy. Przez trzy dni trwały zmagania młodych adeptów sztuki siatkarskiej na parkiecie hali sportowej. Tym razem drużyna UKS SPRINT sprawdziła swoje przygotowanie do sezonu tylko w jednej kategorii - do lat 17. I znowu podopieczne Marka Klimaszewskiego pokazały klasę. Uległy tylko drużynie z Ełku.
1 miejsce – UKS SALOS Ełk,
2 miejsce – UKS SPRINT Płociczno – Tartak,
3 miejsce – Gimnazjum w Awiżeniach, rejon Wileński /LTU/,
4 miejsce – SL SALOS Suwałki,
5 miejsce – UKS GEEN VOLLEY Ełk,
6 miejsce – SMC RAKOVNIK Lubljiana /SLO/

Była wspólna niedzielna msza święta, upominki w postaci koszulek, puchary, słodycze i wiele innych nagród rzeczowych. Sponsorem pucharów był Paweł Papke – były wielokrotny reprezentant Polski w piłce siatkowej męskiej, a obecnie członek zarządu PZPS w Warszawie, który przybył na turniej wręczając osobiście puchary poszczególnym drużynom i wyróżnionym osobom.

Pierwszy mecz seniorek za nami. 5 marca UKS SPRINT Płociczno – Tartak zmierzył się z drużyną SALOS Suwałki. Pierwszy set to zdecydowana przewaga gości wspieranych przez zgromadzonych kibiców. Śmiało można stwierdzić, że Sprinterki przespały początek meczu. W kolejnych setach, pomimo licznych błędów pokazały, że potrafią grać pod presją. Pierwszy pojedynek w III lidze zakończył się wygraną naszą 3:1 (16:25/25:21/25:21/25:21).

4 marca odbył się ostatni turniej młodziczek. Pokonaliśmy UKS Start Szepietowo (2:0 26:24/25:12), ale niestety ulegliśmy drużynie AS Łapy (0:2 11:25/6:25). Ostatecznie zostaliśmy sklasyfikowani na miejscu 9 na 12 zespołów.

Udział w 1/4 Mistrzostw Polski Juniorek okazał się dla nas dużym wyzwaniem. To nic, że TKS -T BUDOWLANI TORUŃ i MKS TRUSO ELBLĄG pokonały nas 3:0. Pokazaliśmy, ze umiemy walczyć do końca pomimo tego, ze przeciwnicy byli poza zasięgiem. VI miejsce to dla nas mimo wszystko sukces! Gratulacje dziewczęta! Gratulacje trenerze!

      

 

Trzecie miejsce juniorek sprawiło, że awansowaliśmy do ¼ MISTRZOSTW POLSKI w Piłce Siatkowej JUNIOREK. Już w dniach 23 – 26 lutego 2017 roku będziemy walczyć o każdy punkt. Trzymajcie kciuki!

GRUPA A

GRUPA B

 1. BAS BIAŁYSTOK
 2. MKS ZRYW-VOLLEY IŁAWA
 3. ESPES SPARTA WARSZAWA
 1. MKS TRUSO ELBLĄG
 2. UKS SPRINT PŁOCICZNO-TARTAK
 3. TKS-T BUDOWLANI TORUŃ

CZWARTEK 23.02.2017 – hala przy GIMNAZJUM NR 9 ul. Browarna 1

 • Mecz Nr 1 godz. 15:30
  BAS BIAŁYSTOK – ESPES SPARTA WARSZAWA
 • Mecz Nr 2 45 min po zakończeniu
  MKS TRUSO ELBLĄG – TKS-T BUDOWLANI TORUŃ

PIĄTEK 24.02.2017 - hala przy GIMNAZJUM NR 9 ul. Browarna 1

 • Mecz Nr 3 godz. 10:00
  MKS ZRYW-VOLLEY IŁAWA – ESPES SPARTA WARSZAWA
 • Mecz Nr 4 45 min po zakończeniu
  UKS SPRINT PŁOCICZNO-TARTAK – TKS-T BUDOWLANI TORUŃ
 • Mecz Nr 5 godz. 16:00
  BAS BIAŁTYSTOK – MKS ZRYW-VOLLEY IŁAWA
 • Mecz Nr 6 45 min po zakończeniu
  MKS TRUSO ELBLĄG – UKS SPRINT PŁOCICZNO-TARTAK

 

Zimowy obóz sprinterek dobiegł końca. Zmęczone, ale przygotowane do decydującego o medalu meczu z Łomżą czekamy powoli na zakończenie sezonu. Doskonałym podsumowaniem obozu było nagranie Mannequin Challenge by UKS SPRINT Płociczno-Tartak.

>>> Mannequin Challenge by UKS SPRINT Płociczno-Tartak

Ostatni mecz juniorek okazał się sukcesem. 5 lutego UKS Sprint Płociczno-Tartak podjęło u siebie Jedynkę Łomża. To był mecz o wszystko. Doskonale przygotowane po obozie dziewczęta nie dały szans Łomży i wygrały całość 3:0 (25:15/25:10/25:16) tym samym zdobywając brązowy medal Mistrzostw Województwa Podlaskiego!

 

20 grudnia odbyło się jak co roku spotkania opłatkowe zawodniczek Uczniowskiego Klubu Sportowego SPRINT w Płocicznie-Tartak. Atmosfera w Naszym klubie jest specyficzna. Oczywistym jest, że wspólnie chcemy cieszyć się i świętować nadchodzące święta. Jak co roku w spotkaniu wigilijnym uczestniczył pan Andrzej Kolenkiewicz prezes Banku Spółdzielczego w Suwałkach, który życzył dziewczętom sukcesów, a Markowi Klimaszewskiemu i Katarzynie Gałaszewskiej wytrwałości w pracy z młodzieżą i zapewnił o wsparciu Banku w kolejnym roku. Przygotowane przez zawodniczki prezenty świąteczne sprawiły, że nawet twardemu na co dzień trenerowi Markowi Klimaszewkiemu zakręciła się łezka w oku.

 

 

Ostatni mecz kadetek z drużyną UKS Danex Siemiatycze zakończył walkę w grupie B. 11 grudnia dziewczęta  przegrały z Siemiatyczami 1:3 (15:25, 22:25, 25:14, 15:25). Zabrakło szczęścia i stabilnej zagrywki. Rozgrywki grupowe zakończyliśmy na drugim miejscu, a tym samym w styczniu zagramy w turnieju dodatkowym, z którego dwie najlepsze drużyny zagrają w finale wojewódzkim.

Kolejny mecz młodziczek za nami. Dziewczęta szybko i sprawnie pokonały  UKS Danex Siemiatycze 2:0 (25:20, 25:21). Po sześciu meczach zajmujemy dziewiątą pozycję. Gratulacje całej drużynie!

 

Pracowity weekend SPRINT-u za nami. 4 grudnia juniorki rozegrały rewanżowy pojedynek z drużyną SALOS Suwałki. Cały mecz przebiegał w niezwykle spokojnej atmosferze. Dziewczęta powoli budowały przewagę na rywalkami. Trochę nerwówki wkradło się na początku trzeciego seta, jednak sprinterki wyszły pewnie na prowadzenie i pokonały gospodynie 3:0 (25:10, 25:20, 25:18).

Rewanżowy mecz kadetek z drużyną AS Łapy za nami. 3 grudnia sprinterki pokonały gospodynie na hali w Łapach 3:1 (25:12, 25:15, 15:25, 25:18). Pierwszy i drugi set należał  zdecydowanie do nas. W trzecim wkradł się chaos i przegraliśmy go z kretesem. W czwartym secie nie obyło się bez nerwówki, jednak to my okazaliśmy się lepsi.

2 grudnia na hali w Płocicznie-Tartak odbył się Turniej Kinder+ czwórek o puchar Wójta Gminy Suwałki. Wzięło w nim udział dziesięć zespołów z Ełku, Suwałk, Grajewa i Płociczna. Drużyny walczyły najpierw w dwóch grupach.
 

Grupa A

1. Salos Ełk
2. MOSiR Grajewo I
3. SP 6 Suwałki I
4. SP 5 II Suwałki
5. SP Płociczno Tartak I
Grupa B

1. SP Płociczno -Tartak II
2. MOSiR Grajewo II
3. SP 5 I Suwałki
4. SP 10 Suwałki
5. SP 6 Suwałki II


Po niezwykle pasjonującym, ale przegranym finale z drużyną Salos Ełk zajęliśmy drugie miejsce z drużyną w składzie: Małgorzata Carewicz, Ilona Skorupska, Kinga Martynko, Julia Romanowska i Natalia Kumiszczak.

Kolejność końcowa turnieju

1. Salos Ełk
2. SP Płociczno- Tartak II
3. MOSiR Grajewo I
4. MOSiR Grajewo II
5. SP 6 I Suwałki
6. SP 5 Suwałki I
7. SP 10 Suwałki
8. SP 5 II Suwałki
9. SP 6 II Suwałki
10. SP Płociczno -Tartak I

 

 

2 grudnia na hali w Płocicznie-Tartak odbył się Turniej Kinder+ dwójek o puchar Wójta Gminy Suwałki. Wzięło w nim udział dziewięć zespołów z Suwałk i Płociczna. Trzy stanowiły nasze najmłodsze siatkarki. Jakże byliśmy dumni, gdy okazało się, że cały turniej wygrał zespół w składzie: Aleksandra Wiśniewska i Maja Baraniewicz, a trzecie miejsce zajął zespół: Sandra Grabowska, Dominika Roszkowska i Magda Auron.

Końcowa klasyfikacja turnieju

1. SP Płociczno- Tartak II
2. SP 5 I Suwałki
3. SP Płociczno -Tartak III
4. SP 5 II Suwałki
5. SP 10 Suwałki
6. SP 6 Suwałki
7. SP Płociczno Tartak I
8. SP 5 III Suwałki
9. SP 5 IV Suwałki
 

 

Program „Klub”

 

Od sierpnia na naszej hali trwają treningi piłki siatkowej w ramach otrzymanych funduszy z programu „KLUB” finansowanego z  Funduszy Rozwoju Kultury Fizycznej. Dzięki nim nasze najmłodsze siatkarki cierpliwie i pod okiem trenera przygotowują się do startu w różnego rodzaju zawodach siatkarskich. Już niedługo dziewczęta będą mogły sprawdzić swoje umiejętności na turniejach Kinder+ o puchar Wójta Gminy Suwałki.

 

VI Turniej Piłki

Siatkowej Dziewcząt 

 o puchar Banku

Spółdzielczego

 w Suwałkach

26 listopada 2016 roku w Zespole Szkół im. Lotników Polskich w Płocicznie - Tartak odbył się już VI Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o puchar Banku Spółdzielczego w Suwałkach. Wzięło w nim udział osiem zespołów w podziale na dwie grupy: młodziczki i juniorki. W tym roku w obu kategoriach do walki zgłosili się goście z Litwy. Zwycięzcą w kategorii starszej została drużyna UKS SPRINT Płociczno – Tartak, a w młodszej Gimnazjum w Awiżeniach. Na zakończenie w imieniu Banku Spółdzielczego w Suwałkach, pani Monika Krupa wręczyła wszystkim zespołom pamiątkowe torby, medale, puchary i upominki ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Suwałkach. Podziękowała również dwóm sędziom, którzy chętnie wsparli turniej: Annie Grygoruk i Krzysztofowi Karczewskiemu. Na zakończenie turnieju organizatorzy podziękowali trenerom wszystkich drużyn, podkreślając, że bez ich zaangażowania dziewczęta nie osiągałyby sukcesów w siatkówce. Pamiątkowe podziękowania trafiły też do Andrzeja Kolenkiewicza prezesa BS w Suwałkach i Rady Nadzorczej BS w Suwałkach w podziękowaniu za ufundowanie nowych strojów siatkarskich i wspieranie od wielu lat klubu w Płocicznie-Tartak.

 


Wyniki rywalizacji w kategorii młodziczka
I miejsce Gimnazjum w Awiżeniach – Litwa
II miejsce UKS Olimpik Mońki
III miejsce UKS SPRINT w Płocicznie-Tartak
IV miejsce MOSIR Grajewo

Wyniki rywalizacji w kategorii juniorka
I miejsce UKS SPRINT w Płocicznie-Tartak
II miejsce UKS Olimpik Mońki
III miejsce Gimnazjum w Awiżeniach – Litwa
IV miejsce SALOS Suwałki


 

Rozegrany 6 listopada mecz juniorek pomiędzy Jedynka Łomża - UKS Sprint Płociczno –Tartak zakończył się 0:3 (22:25, 19:25, 14:25). I znów powtórzyła się sytuacja z przed roku. Pomimo dobrego przygotowania, pomimo dobrej gry dziewczęta nie dały rady pokonać Jedynki w rozgrywkach grupowych. Czekamy na rewanż w Płocicznie i wierzymy, że od wygranej dzieli nas tylko wiara.

Spotkanie kadetek SPRINT-u z liderkami tabeli – zespołem UKS Danex Siemiatycze zakończyło się 5 listopada porażką 0:3 (19;25, 22:25, 20:25). Pomimo walki i zaangażowania dziewczętom zabrakło szczęścia i rozwagi w niektórych momentach gry.

 

Pierwszy mecz młodziczek za nami. Dziewczęta w pięknym stylu pokonały SALOS Suwałki 2:0 (25:9, 25:23). W pierwszym secie przy stanie 11:9 na zagrywkę weszła Julia Gałaszewska i to jej należą się gratulacje za 14 skutecznych zagrywek. Drugi set dziewczęta grały punkt za punkt. I znów w nerwowej końcówce meczu swoimi skutecznymi serwami Julia pomogła drużynie. Gratulacje całej drużynie!

 

 

29 października na hali w Płocicznie kadetki rozegrały swój drugi mecz w sezonie. Bardzo trudny pojedynek UKS Sprint Płociczno -Tartak - AS Łapy zakończył się 3:1 (25:16, 29:27, 23:25, 27:25). Pierwszy set należał do Sprinterek. W drugim wkradła się ogromna nerwówka i ostatecznie szczęście uśmiechnęło się do nas. Trzeci set należał do dziewcząt z Łap. Czwarty set to prawdziwy horror. W końcówce seta, przy przewadze AS-a trener Marek Klimaszewski podjął ogromnie ryzykowną decyzję. Na prawy atak wpuścił grającą zazwyczaj na rozegraniu Justynę Masalską. Ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę, a Justyna pomogła koleżankom wygrać cały mecz.

23 października 2016 roku odbył się kolejny mecz juniorek z zespołem Olimpik Mońki. Pomimo porażki 0:3 (14:25, 18;25, 14:25) dziewczyny pokazały, ze stać je na ogromna waleczność. Cieszy walka o każdy punkt. Do boju zawodniczki zagrzewała kontuzjowana Urszula Wiszniewska, której życzymy dużo zdrowia i jak najszybszego powrotu na boisko.

Swój pierwszy mecz w tym sezonie kadetki rozegrały 21 października 2016 roku. Mecz pomiędzy UKS Sprint Płociczno-Tartak a MOSiR Bielsk Podlaski zakończył się 3:2 (26:28, 20:25, 27:25, 25:15, 15:6). Tak trudnego meczu dawno nie było na hali w Płocicznie. Najważniejsze jednak, że dziewczęta po dwóch przegranych setach spięły się i wygrana była ich. Liczymy, że kolejne mecze w wykonaniu kadetek będą mniej nerwowe, a dziewczyny pokażą, że są dobrze przygotowane do sezonu.

Niesamowity i niezwykle nerwowy mecz rozegrały nasze juniorki w Płocicznie 9 października 2016 roku. Pojedynek UKS Sprint Płociczno-Tartak – Salos Suwałki zakończył się wynikiem 3:1(19:25, 26:24, 25:6, 26:24). Dziewczyny przespały na boisku praktycznie pierwszy set. Potem była nerwowa walka o każdy punkt. W czwartym secie końcówka była niezwykle dramatyczna. Jednak nasze siatkarki okazały się znacznie lepsze.

 

Program „Klub”

Treningi piłki siatkowej w ramach otrzymanych funduszy z programu „KLUB” finansowanego z  Funduszy Rozwoju Kultury Fizycznej trwają  Dzięki nim nasze siatkarki przygotowują się do startu w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w kategorii młodziczka, kadetka i juniorka. Właśnie otrzymaliśmy piłki, które wykorzystamy na treningach.

Rozgrywki sezon

2016/2017

 

Kolejny sezon siatkarski przed nami. W sezonie 2016/2017 wystąpimy

w kategorii młodziczka, kadetka, juniorka i seniorka...>>>

 

Program „Klub”

W ramach otrzymanych funduszy z programu „KLUB” finansowanego z  Funduszy Rozwoju Kultury Fizycznej w dniach 22.08.2016 – 26.08.2016 zorganizowano obóz dla dziewcząt. Przez 5 dni zajęcia sportowe odbywały się na hali. Na początku zakwasy dały się we znaki wszystkim. Jednak w miarę upływu czasu spędzonego na treningach kondycja wszystkich poprawiała się. W regeneracji sił pomogły pyszne posiłki serwowane przez Bar pod Dąbkiem. Miłym oderwaniem od sportu okazały się też zajęcia edukacyjne dotyczące promowania zdrowego i atrakcyjnego sposobu spędzania czasu wolnego, z umiejętności radzenia sobie ze stresem, właściwego planowania dnia oraz zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Jesienny Turniej

"DREAM-VOLLEY"

 

Kolejny sezon rozpoczęty sukcesem! 17 września 2016 roku wzięliśmy udział w I Jesiennym Turnieju w Piłkę Siatkową "DREAM-VOLLEY". Łącznie wystąpiło 8 zespołów w 2 kategoriach wiekowych: Juniorka oraz Senior. My wystartowaliśmy tylko w kategorii - Juniorka i jak zwykle pokazaliśmy, że jesteśmy niepokonani!

Ostateczna klasyfikacja w kategorii Juniorka:
1. UKS Sprint Płociczno-Tartak
2. KS Dream Ełk
3. Salos Suwałki
4. LUKS Wilczek Wilkowo

 

Program „Klub”

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki Programu Klub. Z całej Polski wpłynęło łącznie aż 3644 wniosków o dofinansowanie,  z czego 1264 zostało zaopiniowane pozytywnie. Wśród klubów, które otrzymają wsparcie finansowe jest też UKS SPRINT! Jesteśmy dumni, że projekt napisany przez Katarzynę Gałaszewską na rozwój sportu w Płocicznie kolejny raz już zdobył uznanie.

Program „Klub” ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie środowiska i spadającą aktywność fizyczną dzieci i młodzieży. Skierowany jest głównie do małych i średnich ośrodków sportowych, które zwykle mają najwięcej problemów. Szczególnie finansowych. Wsparcie trafi tam, gdzie odbywa się praca u podstaw. Gdzie kształtują się charaktery, postawy prozdrowotne, gdzie wynajduje się i szlifuje talenty sportowe. Wspieramy miejsca, gdzie przyszli sportowcy stawiają swoje pierwsze kroki, bo tam zaczyna się ich historia - podkreślił minister sportu Witold Bańka.

 

zdjęcia

zobacz:

suwałki24

pytanie na śniadanie

 

Ponad 100 młodych sportowców, którzy na co dzień rozwijają swoje pasje w Klubach Sportowych Orange, spotkało się w czwartek 23 czerwca w Hali Sportowej Politechniki Białostockiej. Wśród nich byli też i przedstawiciele naszego Klubu. Rozgrywki obejmowały dwie dyscypliny: skrzyżowanie piłki koszykowej i nożnej, zbijaka z piłką siatkową. Obie gry wymagały dobrej koordynacji wzrokowo ruchowej i były nowością dla młodzieży. Dodatkową atrakcją imprezy była wizyta ambasadorów „Orange” Tomasz Jankowskiego - znanego polskiego koszykarza, Mileny Radeckiej - reprezentantki Polski w piłce siatkowej i bramkarza Jerzego Dudka. Każdy z uczestników mógł porozmawiać z gwiazdami sportu poprosić o autograf i wziąć z nimi udział w treningu. Wspólne grillowanie też przypadło młodzieży do gustu. Patronat honorowy nad programem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki. Partnerem programu została firma New Balance.

6 czerwca 2016 roku na obiektach OSiR Suwałki nasz Klub był organizatorem Mistrzostw Województwa Podlaskiego Juniorek w Siatkówce Plażowej. Rywalizowało dwanaście par z: Moniek, Sejn, Suwałk oraz Płociczna. Cztery najlepsze pary turnieju będą reprezentowały województwo w półfinałach Mistrzostw Polski. Nasze Klub reprezentowały dwie pary.
Wiszniewska Urszula/Łobasiuk Julia zajęły miejsca 5-6, a Gwiazdowska Martyna / Daniłowicz Anita 7-8.

Dwie nasze zawodniczki: Julia Gałaszewska i Aleksandra Chałko wzięły udział w pierwszej konsultacji kadry Województwa Podlaskiego Młodziczek w Łapach w dniach 21-22.05.2016. Dwa dni testowania sprawności fizycznej, umiejętności siatkarskich i wspólnej integracji minęły w mgnieniu oka. Kolejnym wyzwaniem dla Julii i Oli będzie zgrupowanie sportowe, mające na celu przygotowanie dziewcząt do Turnieju Nadziei Olimpijskich.

1 maja 2016 roku wzięliśmy udział w Wiosennym Turnieju w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Rozgrywki odbyły się na hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach Mecze rozegrane zostały systemem każdy z każdym na dwóch boiskach. Po niezwykle pasjonujących pojedynkach okazało się, że tylko jednym punktem straciliśmy I miejsce.

Wyniki końcowe:
I miejsce – SALOS Suwałki I
II miejsce – UKS Sprint Płociczno
III miejsce – UKS MSM OLIMPIK Mońki
IV miejsce – UKS AS Łapy
V miejsce – SALOS Suwałki II
Wyniki poszczególnych meczów:
UKS AS Łapy – UKS MSM OLIMPIK Mońki 2:0 (15:12;15:11)
SALOS Suwałki I – UKS Sprint Płociczno 1:2 (9:15; 15:3;11:15)
SALOS Suwałki II - UKS MSM OLIMPIK Mońki 0:2 (10:15; 6:15)
UKS Sprint Płociczno - UKS AS Łapy 2:0 (15:12; 15:12)
UKS MSM OLIMPIK Mońki - SALOS Suwałki I 0:2(13:15;12:15)
SALOS Suwałki II - UKS AS Łapy 0:2 (9:15;11:15)
UKS Sprint Płociczno - UKS MSM OLIMPIK Mońki 0:2 (7:15; 9:15)
SALOS Suwałki I - UKS AS Łapy 2:0 (15:4; 15:3)
SALOS Suwałki II - UKS Sprint Płociczno 0:2 (13:15;15:17)

Najlepsze zawodniczki z każdej drużyny otrzymały statuetkę MVP, a były to:
Anita Daniłowicz – UKS Sprint Płociczno
Dominika Majewska – SALOS Suwałki I
Martyna Giedrojć – SALOS Suwałki II
Zosia Dobkowska – UKS AS Łapy
Martyna Dąbrowska – UKS MSM Olimpik Mońki

Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się Magdalena Szeszko zawodniczka SALOSu Suwałki I.

Władze Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej oraz Podlaska Federacja Sportu wybrały trenerów reprezentacji województwa Podlaskiego na nadchodzące ważne imprezy siatkarskie. Kadrę województwa podlaskiego młodziczek poprowadzi Tomasz Mnich z UKS Akademia Siatkówki Łapy. Celem trenera na ten rok będzie przygotowanie podlaskiej kadry młodziczek do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Miło nam, że wśród szesnastu zawodniczek znalazły się dwie zawodniczki naszego Klubu: Aleksandara Chałko i Julia Gałaszewska.

2 kwietnia 2016 roku w Białymstoku Walne Zgromadzenie Delegatów Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej wybrało Zarząd i Komisję Rewizyjną POZPS na lata 2016-2020. Miło nam poinformować, że Marek Klimaszewski został wiceprezesem Zarządu Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej, a Katarzyna Gałaszewska została przewodniczącą Komisji Rewizyjnej. Gratulujemy!

23 kwietnia 2016 roku wzięliśmy udział w Ełku w V Turnieju Wiosennym w Piłkę Siatkową Dziewcząt. Turniej rozegrano w trzech kategoriach: młodziczki, kadetki i open. My startowaliśmy w dwóch starszych kategoriach. I znów się okazało, że z Ełku wracamy z nagrodami! I miejsce zajęły nasze zawodniczki w kategorii open i trzecie w kategorii kadetka. Dodatkowo najlepszą zawodniczka turnieju została Weronika Niedźwiecka.

Wyniki końcowe:

Kategoria KADETKI
I miejsce BAS Białystok
II miejsce UKS SALOS Ełk
III miejsce UKS SPRINT w Płocicznie-Tartak

Kategoria OPEN
I miejsce UKS SPRINT w Płocicznie-Tartak
II miejsce ZS Nr 1 w Piszu
III miejsce UKS SALOS Ełk
IV miejsce KS Perła Olecka

Kinder + Sport to program przygotowany przez Grupę Ferrero, w celu promowania aktywnego stylu życia i opiera się na głębokim przekonaniu, iż aktywny styl życia jest treningiem nie tylko dla ciała, ale również dla emocji oraz ważnym elementem edukacji w rozwoju dziecka. Nasz Klub od kilku lat bierze udział w jego rozgrywkach. 9 kwietnia w Mońkach walczyły trójki dziewcząt. Nasz zespół po rozegraniu kilku dobrych meczy awansował do finału wojewódzkiego.
 

 

Stypendia

 

31 marca 2016 Starosta Powiatu Suwalskiego Szczepan Ołdakowski, członkowie Zarządu Powiatu i przewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Mackiewicz wręczyli uczniom szkół ponadgimnazjalnych stypendia przyznane za osiągnięcia sportowe i wyróżniające wyniki w nauce. Jedno ze stypendiów za wyniki w sporcie odebrała
Daria Buczyńska – uczennica Technikum w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach
Stypendium wynosi 250 zł miesięcznie przez 5 miesięcy, tj. od lutego do czerwca 2016 r.

 

 

1/4 Finału

o Mistrzostwo

 Polski Kadetek

 

Nasze zawodniczki wraz z Markiem Klimaszewskim w dniach 17 – 20 marca wzięły udział w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Kadetek w piłce siatkowej. To ogromne wyróżnienie dla zawodniczek i trenera. Na wyjazd zasłużyli wszyscy ciężką pracą, a rozgrywki z najlepszymi drużynami w Polsce to niesamowite przeżycie.

Wyniki w grupach:

TPS Lublin - ESPES Sparta Warszawa 1:3       25:20, 8:25, 22:25, 18:25

ESPES Sparta Warszawa - Sprint Płociczno Tartak  3:0   25:8, 25:9, 25:10

Sprint Płociczno Tartak - TPS Lublin      0:3       14:25, 14:25, 12:25

BAS Białystok - SMS Ostróda  2:3   25:13, 13:25, 25:16, 19:25, 14:16

SMS Ostróda - Joker Świecie     2:3       24:26, 22:25, 26:24, 25:23, 7:15

Joker Świecie - BAS Białystok    1:3       25:18, 27:29, 22:25, 20:25

 

Finały:

ESPES Sparta Warszawa - SMS Ostróda   3:0       25:20, 25:14, 26:24

BAS Białystok   -  TPS Lublin  2:3   23:25, 25:19, 22:25, 25:15, 13:15

SMS Ostróda  - TPS Lublin     2:3       10:25, 25:22, 25:21, 17:25, 8:15

ESPES Sparta Warszawa - BAS Białystok  3:0       25:6, 25:12, 26:24

Sprint Płociczno Tartak - Joker Świecie  0:3       10:25, 10:25, 9:25

 

Klasyfikacja końcowa

1

ESPES Sparta Warszawa – awans do półfinału MP


 

2

TPS Lublin – awans do półfinału MP


 

3

SMS Ostróda


 

4

BAS Białystok


 

5

MUKS Joker Świecie


 

6

UKS Sprint Płociczno-Tartak

 

 

6 marca odbyła się ostatnia kolejka III Ligi Amatorów w Piłce Siatkowej. Swoją pozycję umocniły zdecydowanie Raczki, które bez żadnych przeszkód wygrały cała ligę.
 


Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

ZS 6 Absolwenci - Hańcza - 2:1 (25:15, 25:23, 20:25)
Raczki - ZS 6 Suwałki 3:0 (25:15, 25:19, 25:15)
ZS 6 - Hańcza – 0:3 (24:25, 22:25, 15:25)
Raczki - ZS 6 Absolwenci 2:1 (20:25, 25:15, 25:18)
ZS 6 Suwałki - ZS 6 Absolwenci 3:0 (25:14, 25:20, 25:16)

Lp

Zespół

punkty

sety

st. setów

 

małe pkt.

s. m. pkt.

mecze

1

Raczki

21

21:03

7,0

 

588:427

1,38

8

2

Hańcza

11

11:13

0,64

 

517:546

0,95

8

3

ZS 6 Suwałki Absolwenci

10

10:11

0,91

 

456:429

1,06

8

4

ZS 6 Suwałki

3

3:18

0,17

 

355:512

0,83

8

 

1/4 Finału

o Mistrzostwo Polski

Juniorek

 

Brązowy medal Mistrzostw Województwa Podlaskiego pozwolił naszym zawodniczkom powalczyć w 1/4 Finału o Mistrzostwo Polski Juniorek. W dniach 25-28.02.2016 roku dziewczyny wraz z trenerem spędziły w Legionowie. Sześć zespołów walczyło o jak najlepszy wynik:

1. SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
2. SL Salos Kalina Lublin
3. Volley Płock
4. LTS Legionovia Legionowo - Gospodarz Turnieju
5. UKS Sprint Płociczno Tartak
6. UKS Warmiss Volley Olsztyn

W pierwszym meczu nasze dziewczyny uległy gospodarzowi Legionovia Legionowo 0:3 (12:25;15:25;11:25). W drugim dniu to zespół z Olszyna okazał się od nas lepszy.
UKS "Sprint" Płociczno-Tartak - Warmiss Volley Olsztyn 1:3 (25:20;10:25;21:25;22:25). Była walka, były emocje, ale niestety mecz przegrany. W meczu o VI miejsce dziewczyny pokazały, że potrafią walczyć, niestety mecz Chemik Olsztyn – UKS SPRINT zakończył się 3:1 (24:26, 25:18, 25:17, 25:18).

We wtorek, 23 lutego 2016 roku podczas Sesji Rady Gminy Suwałki odbyło się oficjalne wręczenie nagród specjalnych za osiągnięcia sportowe na rzecz mieszkańców Gminy Suwałki w 2015 roku. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: zawodnik, działacz oraz trener. Kolejny już raz doceniono pracę na rzecz młodzieży Marka Klimaszewskiego w kategorii trener piłki siatkowej UKS „SPRINT” w Płocicznie-Tartak i Katarzyny Gałaszewskiej w kategorii działacz sportowy UKS „SPRINT” w Płocicznie-Tartak. Nagrodę otrzymała również Weronika Niedźwiecka libero UKS "Sprint" Płociczno-Tartak

 

 

 

 

 

 

STRONA  >>>   1  2  3  4  5

 

 

 

 

 

copyright C 2017 UKS SPRINT